Karakter Tanıtımları: Huntress Kimdir?

Gerçek adı Helena Bertinelli olan Huntress, Gotham’ın mafia ailelerinden biri olan Bertinelli ailesinde doğan kanunsuz ve casustur. Birds of Prey takımının kilit üyelerindendir. Suçlulara karşı acımasız ve ölümcül yöntemler kullanmaktadır. Ayrıca mor kıyafeti ve kullandığı kundaklı yay ile de tanınmıştır.

YARATILIŞ:

Helena Bertinelli yani Huntress, Joey Cavalieri ve Joe Staton tarafından 1989 yılında yaratılmıştır. İlk olarak “Huntress #1” çizgi romanında gözükmüştür.

KÖKENİ:

Helena Bertenelli, Maria Bertenelli’nin Santo Cassamento ile olan gizli aşkından doğmuştur. Bunun öğrenen Frank Bertenelli (Maria’nın kocası), zaten şiddet uyguladığı karısına daha çok şiddet uygulamaya başlamıştır. Helena sekiz yaşındayken Cassamento, adam tutarak ailedeki bütün üyelerini öldürtmüştür. Daha sonra Maria dışında herkesi öldürtmek istediği, fakat adamın Helena ile Maria’yı karıştırdığı anlaşılmıştır.

Ailesi öldükten sonra Helena, amcasının yeğeni Salvatore Asaro’nun yanına taşınmış ve orada Asaro’nun antrenmanlarını izleyerek bir şeyler öğrenmiştir (Dövüş ve silah kullanımı). Günler geçse de gördüğü kabuslar geçmediğinden Asaro, ona ailesinin intikamını alması gerektiğini söylemiş ve Helena’yı eğitmiştir. Helena daha sonra İsviçre’ye üniversiteye gitmiş ve orada mafyanın ne olduğunu öğrenmiştir. Bu yüzden de ailesinden nefret etmeye başlamıştır.

Bir yılbaşı günü Gotham’a geri dönmüş ve orada ailesine Batman saldırmıştır. Batman ile dövüşmüş, sonucu yenilgi olsa da o an dövüşebildiğini farketmiştir. Üniversiteye geri dönüp mafya hakkında her şeyi öğrenmiş ve kostüm giyip kundaklı yay ile bir kaç ekipman alıp Gotham’a “Huntress” olarak geri dönmüştür.

KARAKTER GELİŞİMİ:

Pre52:

Karakter bu zamanlar, mor kostüm ve kundaklı yayı ile tanınır. Anti-Kahraman olarak geçen Huntress, öldürmekten çekinmeyen biri olarak yansıtılmıştır. Batman, sert yapısını yumuşatmak için bir çok takıma dahil etmiştir. Barbara Gordon ile iyi anlaşmamakla beraber Batfamily’de en çok anlaştığı kişi Dick Grayson’dır.

New52:

New52’de Helena Bertenelli, Spyral adı ile bilinen Dick Grayson’ın ortağı olan bir casus olarak gözükmüştür. Koyu tenli ve İtalyan olan Bertinelli, Frank Bertinelli’nin torunu olarak geçmektedir. (Resimde sağdaki)

Huntress ise Dünya-2’de Batman ve Catwoman’ın kızı olarak gözükmüştür. Steppenwolf yüzünden Dünya-0’da bir süre yaşamış ve daha sonra Huntress adıyla Dünya-2’ye geri dönmüştür. Gerçek adı Helena Wayne’dir. (Resimde soldaki)

YETENEKLERİ:

-Okçuluk
-Pilotluk Yeteneği
-Silah Kullanımı
-Yumruk Yumruğa Dövüş (Kung Fu)
-Dedektiflik Yeteneği (Batman gibi)
-Çubuk Dövüşü
-Çeviklik
-Dayanıklık

DİZİ VE FİLM HALLERİ:

-Justice League Unlimited animasyon dizisinde 4 bölümde gözükmüştür. Amy Acker tarafından seslendirilmiştir.
-Batman: The Brave and The Bold animasyon dizisinde 9 bölümde gözükmüştür. Tara Strong tarafından seslendirilmiştir.
-Legends of the Superheroes (1979) dizisinde gözükmüştür. Barbara Joyce tarafından canlandırılmıştır.
-Birds of Prey (2002-2003) dizisinde başrol olarak gözükmüştür. Catwoman ile Batman’in kızı olarak gösterilen Huntress’ın gerçek adı Helena Kyle’dır. Ashley Scott tarafından canlandırılmıştır.
-Arrow dizisinde babasını öldürmek isteyen biri olarak gözükmüştür. Jessica De Gouw tarafından canlandırılmıştır.

OYUN HALLERİ:

-Lego Batman video oyununda gözükmüştür. Kari Wahlgren tarafından seslendirilmiştir.
-Justice League Heroes video oyununda gözükmüştür. Vanessa Marshall tarafından seslendirilmiştir.
-DC Universe Online oyununda cameo şeklinde gözükmüştür.
-DC Legends mobil oyununda oynanabilir karakter olarak gözükmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir