Karakter Tanıtımları: Dawn Allen Kimdir?

Dawn Allen, Barry Allen ile Iris West-Allen’ın çocuğu, Impulse’un halasıdır. Kardeşi Don Allen ile Tornado Twins olarak bilinen Dawn, aynı zamanda Legion of Superheroes takımının üyesi olan XS’in (Jenni Ognats’ın) annesidir. Babası gibi “süper hız” gücüne sahiptir.

YARATILIŞ:

Dawn Allen, Jim Shooter ve Win Mortimer tarafından 1968 yılında yaratılmıştır. İlk olarak “Adventure Comics #373” çizgi romanında gözükmüştür.

 

KÖKENİ:

Dawn Allen, babasının emekliliğinden sonra 30. Yüzyılda düşünülen, ancak Anti-Monitor tarafından ölümünden sonra doğan Barry Allen ile Iris West-Allen’ın kızıdır. Dawn ile ikiz kardeşi Don, babası gibi süper hıza sahip olduklarını farkettiklerinde babasının ismini yaşatmak için kahraman olmayı seçmişler ve Tornado Twins olarak herkesi kurtarmaya başlamışlardır. Savitar ve Reverse Flash (Eobard Thawne) gibi süper hıza sahip kişilerle savaşmışlardır. Eobard Thawne’e yenilecekken kızı XS’in de olduğu Legion of Superheroes takımı sayesinde Thawne’i yenmişlerdir. Daha sonra Dominator’ların istilasında kardeşi Don ile birlikte kendilerini feda etmişlerdir.

KARAKTER GELİŞİMİ:

Pre52:

Karakter bu zamanlarda turuncu saçlı ve boyun kısmı siyah-beyaz olan mor bir kostüm giyen biri olarak betimlenmiştir. Kendisiyle aynı tarzı kostüm giyen kardeşi Don Allen ile birlikte Tornado Twins lakabı süper kahramanlık yapmıştır. Sonunda Jeven Ognats ile evlenmiş ve Jenni Ognats adında kızı olmuştur.

Barry Allen, Wally West için baba figürü olduğundan bir çok kez babasını, kuzeni Wally West’den kıskandığı olmuştur.

New52:

Karakter, bu zamanda hiç gözükmemiştir. Çünkü Barry Allen, Iris West ile New52’nin sonlarına doğru çıkmaya başlamıştır. Ondan önce Patty Spivot ile sevgili olmuştur.

Rebirth:

Karakter, bu zamanda gelecekte gözükmüştür. Eobard Thawne, Barry Allen’a geleceğini gösterdiğinde Dawn Allen ve Don Allen yani Tornado Twins, Rogues takımının üyesi olarak gözükmüştür. Central City’i darmadağın etmişler ve karşılarına babaları Barry Allen çıkınca onunla savaşmışlardır. Ne kadar doğru olduğu kesin değildir.

Kıyafetleri gri renktedir ve göğüs kısmında Flash’ın sembolü vardır. Turuncu saçlı betimlenmişlerdir ve şimşekleri mor renktedir.

GÜÇLERİ:

-Speedforce Kontrolü
-Süper Hız
-Hızlı İyileşebilme
-Faz Değiştirme (Kendini hızla titreştirerek katı cisimlerin içinden geçebilme)
-İnsanüstü Dayanıklık
-İnsanüstü Çeviklik
-İnsanüstü Refleksler
-Girdap Yaratabilme

 

DİZİ HALLERİ:

-Batman: The Brave and the Bold animasyon dizisinin “Mayhem of the Music Meister” bölümünde kardeşi Don Allen ile birlikte gözükmüştür.
-Young Justice animasyon dizisinde ismi geçmiştir. Gelecekten gelen Bart Allen, Iris ve Barry’e ikiz çocuklarının olacağını ağzından kaçırmıştır.
-The Flash dizisinde gözükmüştür. Jessica Parker Kennedy tarafından canlandırılmıştır.

One thought on “Karakter Tanıtımları: Dawn Allen Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir