Karakter Tanıtımları: Cir-El Kimdir?

YARATILIŞI:

Cir-El, Steven T. Seagle ve Scott McDaniel tarafından Mart 2003 yılında oluşturulmuştur. İlk olarak Superman “10-Cent Adventure #1” çizgi romanında gözükmüştür.

 

KÖKENİ:

Cir-El, Supergirl diye bilinen zaman yolcusu ve genç kahramandır. Aynı zamanda ‘Daughter of Tomorrow’ ve ‘Superman’s Girl’ diye geçmektedir. Uzak gelecekten geçmişe gelen Cir-El, babasınla buluşmak için heyecanlı ve hevesli olan bir kadındır. Fakat gizli arsa koordinatları gizemli Futuresmiths tarafından koordine edildiği açıklandığında, dünyayı kurtarmaları ve geleceğin gizli entrikalarını keşfetmeleri için Superman ve kızından ayrılmıştır. Cir-El, gerçekten Kryptonian değildir. Brainiac tarafından oluşturulan yarı insan yarı Kryptonian biridir.

HİKAYESİ:

Cir-El, sıcak savaş sırasında Metropolis’de ortaya çıkmıştır; arkadaş veya düşman olduğunu bilmiyorken, Superman savaştan sonra orijinini ve neden kendisine “Supergirl” dediğini sormuştur. Onun gelecekten kızı olduğunu söyler ve genetik taramasını göstererek gerçekten Superman’in çocuğunu olduğunu kanıtlar… Bunu duyan Lois, çılgına döner ve Superman’i bir ilişkisi olduğu için suçlar… Cir-El sonradan onun annesi olduğunu söyler.

İkinci genetik taramadan sonra Superman’in babası olduğunu ama Lois’in annesi olmadığını öğrenir. Superman, Başkan Lex Luthor tarafından halk düşmanı ilan edildiğinde Cir-El, Nightwing, Robin, Superboy ve Krypto’nun desteği ile Superman ve Batman’i kurtarır.

Daha sonra Cir-El, Brainiac’ın YES Virüs’üne ev sahipliği yapması için yarattığı açıklanmıştır. Superman gelecekte Cir-El’in ölümünü önleyeceğinini söylediğinde, Cir-El kendini zaman portalına atmış, geleceği silmiş ve YES virüsü onu yaratmıştır, etkin bir şekilde asla doğmamayı sağlamıştır bu yüzden asla geri dönememiş ve geçmişi değiştirmiştir.

Krypto tarafından geri getirilmiş ve Kara Zor-El ile birlikte diğer Supergirl’leri (Linda Danvers, Silverage Kara ve Powergirl) kurtarmışlardır.

GÜÇLERİ:

-Süper Hız
-Geliştirilmiş Duyma
-İnsanüstü Kuvvet
-İnsanüstü Zıplama
-Kırmızı Güneş Koruması
-Zarar Görmezlik

ZAYIFLIĞI :

-Kryptonite

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir