Karakter Tanıtımları: Blue Ear Kimdir?

Blue Ear, 4 yaşındaki Anthony Smith’den esinlenerek yaratılan bir karakterdir. Anthony Smith, doğuştan gelen bazı kromozom bozuklukları nedeniyle dünyaya duyma yetisinin büyük bir bölümünden yoksun olarak gelen 4 yaşında bir çocuktur. Sağ kulağından duymayan Smith, sadce sol kulağından duyabildiği için işitme cihazı kullanması gerekmiş fakat “süper kahramanlar işitme cihazı takmaz” diyerek reddedince annesi, Marvel’a bu durumla ilgili bir yazı yazmıştır. Marvel da buna cevapsız kalmamış ve işitme engelli olan Blue Ear karakterini yaratmışlardır.

YARATILIŞ:

Pedro Perez (Nam-ı diğer Blue Ear), Nelson Ribeiro ve Manny Mederos tarafından 2014’de yaratılmıştır. İlk olarak “Iron Man: Sound Effects #1” çizgi romanında gözükmüştür.

KÖKENİ:

Kökeni hakkında bilgi yoktur. Yukarıda da yazdığım gibi Anthony Smith’den esinlenmekle beraber Sapheara ve Iron Man’ın yanında Klaw ve Blackout’a karşı savaşmıştır.

GÜÇLERİ VE EKİPMANLARI:

-İşitme Cihazı (Cihaz sayesinde uzaktakiler de dahil her şeyi duyabilmektedir. Tıpkı Superman’in “süper duyma” gücü gibi)
-Blue Ear Zırhı (Göğüs kısmında wifi işareti vardır ve mavi-beyaz renktedir)
-Sonik Silah (Bu silah sayesinde karşı tarafa sonik saldırılar yapabilir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir