Karakter Tanıtımları: Batgod Kimdir?

Batgod, Batman’in Metron’un her şeyi bilen koltuğu Mobius Sandalyesi’ne oturmuş halidir. Başka bir karakter olmayıp, Dünya-0 Batman’inin ta kendisidir.İLK OLARAK:

Batgod karakteri, ilk olarak Geoff Johns tarafından yazılan 2015 yılındaki “Justice League #42” çizgi romanında gözükmüştür.

SANDALYEYE OTURMA HİKAYESİ:

Darkseid’in kızı Grail, Justice League’e saldırdığında Metron, Justice League’i Grail’den kurtarmak için onları bir yer ışınlar. Başka bir yere geldiklerinde Wonder Woman, Metron’un kim olduğunu öğrenmek için doğruluk kementi ile Metron’u sardığında Metron’un “Beni sandalyeden çek” demesi ile Metron’u sandalyeden çeker ve sandalyeye oturacak kimse de olmayınca sandalye kendini imha etmeye başlar. Bunu engellemek için Batman, sandalyeye oturur ve sandalyedeki bütün cevaplar Batman’in beynine yüklenir. Bu olay ile Batman, Bilgi Tanrısı olur.

İlk sorduğu soru “Ailemi kim öldürdü?” olur. Cevabın Joe Chill olduğunu öğrendikten sonra da “Joker’in gerçek adı ne?” sorusunu sorar. Cevabı öğrendikten sonra da tepkisi “Hayır! Bu imkansız!” olur.Daha sonra ise Gotham’ı ziyaret eder. Jim’in buna karşı çıkması ile Gotham’ı böyle daha iyi koruyabileceğini söyler. İlk önce araba çalan çeteyi Kuzey Kutbu’na götürür, sonra ise eski karısı öldürmek üzere olan adamı Themyscira’ya götürerek Gotham’a geri döner. Bu sefer de geçmişe gider, ailesinin öldüğü zamana. Joe Chill’in ailesini öldürdüğü anı izler. Annesine doğru gelen kurşunu engellemeye çalışır fakat sandalye buna izin vermez. O anlık siniri ile Joe Chill’in olduğu hapishaneye gider ve onu bir arka sokağa çeker. Wayne’ler hakkında konuşmasını söyler. Joe, Thomas ve Martha Wayne’i nasıl öldürdüğünü gülerek, sanki eğlenceli bir şeymiş gibi anlatır. En sonda Batman buna dayanamaz ve kendinin Bruce Wayne olduğunu söyler. O sıra Joe Chill korkudan yere yığılır ve ne diyeceğini bilemez. Batman onu hapse geri getirerek bu cümleleri söyler: “Normalde sana merhamet ederdim. Lakin merhamet günümde değilim. Fakat seni öldürmeyeceğim, sana daha kötü bir şey yapacağım. Buradaki herkese Joe Chill’in Batman’i yarattığını söyleyeceğim. Bu günden sonra senin kabusun olacağım! Şimdi benim Bruce Wayne olduğumu unutacaksın ve beni sadece kabus olarak hatırlayacaksın!” Bu kelimelerden sonra oradan gider ve Batcave’e gider. Oraya girdiği an sandalyeden kalkar ve maskesini açtığında kulağı ile burnundan kal geldiğini görür. Alfred kanlarını temizlerken sandalyeden aldığı cevaı incelemeye başlar; 3 tane Joker vardır.Darkseid öldürüldükten sonra diğer Justice League ekibiyle birlikte Darkseid’in kızı Grail ile kapışmaya başlar. Grail, Mazahs ile Superwoman’ın oğlunu kullanarak ekibin tanrısal gücünü toplar. Sıra Batman’e geldiğinde Batman’i de sömürmeye başlar. Hal Jordan, Batman’i kurtarmak için yüzüğünü Batman’e takar ve onu sandalyeden çeker. Bruce, o an itibari ile Batgod olmaz. Batman’dan sonra da Owlman, sandalyeye geçer fakat o da bir şey tarafından öldürülür.

GÜÇLERİ:-Uzay ve Zamanda Seyahat
-Bilgi Tanrısallığı (Her şeyin cevabını öğrenebilir)
-Güç Alanı (Kalkan)
-Çekici Güç (Bir gezegeni çekebilecek kadar güçlü)
-Hologram Yapabilme
-Yaşam Desteği (Sandalye sahibini dış etkenlerden ve her türlü tehlikeden koruyabilir)Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir