Karakter Tanıtımları: 8-Ball Kimdir?

YARATILIŞ :

8-Ball 1991 yılında Bob Budiansky ve Bret Blevins tarafından 1991 yılında yaratılmıştır. İlk olarak “Sleepwalker #1” çizgi romanında gözükmüştür.

KÖKENİ :

Parlak mucit ve tasarımcı Jeff Hagees, bir zamanlar savunma yüklenici için itici füze teknolojisinin yaratıcısıydı. İşindeki stres fazla boşa dönüştü bu yüzden de alışkanlığını geliştirdi. Kötü bir alışkanlık olan kumar. Bilardo salonunda binlerce para kaybetti. Kumar problemi sonunda onun işine taştı ve patronları bunu sezince onu işten kovdular. Sırları ödemek için ticari şirketlerden korkuyordu.

O yanılmıştı. Zekasını kullandı ve savunma bilgisi ile kendine yeni bir kişilik yarattı, 8-Ball. Kaybettiği bütün parayı geri aldı ve bir tür yaşayan düzenli 8-Pool ceza sendikasını yaptı ve New York alanına suç çılgınlığı için gitti.

TARİHİ :

Onun son kaparisi gelecekteki intikamı, Sleepwalker ile karşılaştırmaya getirdi. İki farklı nedenden, Sleepwalker 8-Ball’ı ele geçirmekte başarısız oldu, suçlu aktivitelerini yapmasına izin verdi. 8-Ball yeraltının patronu oldu, Oldball gibi diğer kötülerle birlikte isimsiz barlarda bilardo oynadı. Bir olayda 8-Ball sıvı altın, bilardo kupası ve bilardo turnuvası için planlanan 10,000 doları çaldı. Bu turnuvada rakibi Hobgoblin olacaktı. Hobgoblin parayı istemedi. Sleepwalker’i kimin öldüreceği üzerine oynamak istedi. Birbirlerine karşı yarıştılar ama aslında Sleepwalker için dövüşmediklerini anladılar ve geri çekildiler.

Sleepwalker sonunda 8-Ball’ı yakaladı Pym Partikülleri tarafından küçültüldüğünde onu hapise yolladı. Sonra Mad Thinker tarafından organize edilen kaçış ekibinin bir tür parçası oldu, 8-Ball ve diğer kaçaklar She-Hulk planı farkettiğinde onla yüzleştiler. Sonra, 8-Ball suçlarını başka birşeye dönüştürdü. Artık kumar borcu ve kumar parası için büyük ninesini desteklemeye başladı.

Bir noktada 8-Ball, sonunda yakalandı ve hapse atıldı. Bir miktar başka kötülerle birlikte oluşturduğu takım She-Hulk ile karşılaştı, ve dezavantaj bir şekilde yenildiler. 8-Ball Freezer Burn, Hambug(sonra Misty&Colleen’e katıldı) ve Whirlwind ile birleşti. Ricadonna partideyken evine zorla girip ondan çaldılar. Farkında olmadan tehlikeli bilgisayar virüsü ile birlikte ayrıldılar; gizli kameraya yakalandılar. İntikam eylemi olarak Ricodonna bu kötülere suikastçıları ve kelle avcılarını yolladı. 8-Ball Wrecker’ın kullandığı bomba yüzünden öldü.

DİĞER 8-BALL İSMİNİ ALAN KİŞİLER:

Jeff Hagees öldükten sonra iki tane daha 8-Ball çıkmıştır. İkisinin de ismi belli değildir fakat ikisi de Spider-Man’in düşmanı olarak gözükmüştür.

8-Ball II: Bu 8-Ball, bilardo topuna benzeyen kask takmış ve eklem kısımlarında “8” yazan kıyafet giymiştir. Spider-Man ve Daredevil ile savaşırken görülmüş fakat çabucak yakalanmıştır.

8-Ball III: Asıl 8-Ball olan Jeff Hagees öldükten sonra kıyafetini alan kişidir. 8-Ball kıyafetini giyerek suç işlemeye devam etmiştir. İlk önce Goblin Team, sonra da Sinister Six takımına katılıp Spider-Man ile savaşmıştır.

GÜÇLERİ VE YETENEKLERİ :

8-Ball’ın gerçek gücü veya yeteneği yoktur. Bütün saldırı ve savunma yetenekleri kullandığı silahlardan ve ekipmanlardan gelmektedir.

-Fiziksel Özellikler ve Zeka Becerileri : Kabiliyet (Dahinin bir altı)
-Kuvvet : Atletik (Kuvvet sınıfı 440 kg’nin üstünde)
-Hız : Atletik (İnsan seviyesi hızında)
-Dayanma Gücü : Atletik
-Çeviklik : Atletik
-Dövüş Yetenekleri : Ortalama (Seviye 2\eğitim yok\sınırlı MA(master of arts) bilgisi)
-Özel Beceri ve Yetenekleri : Seçkin bilardo oyunculuğu, yetenekli jimnastikçi, itici füze sistemlerinde deneyimli tasarımcı

EKİPMANLARI :

-Sentetik ve kurşun geçirmeyen gerilebilen kumaş kostüm, metal 8-Ball kaskı.
-Çeşitli farklı efektli bilardo topu bombaları (patlayan, gaz, havaifişek, sis)
-Yapı hedeflerine karşı gücü güçlendirek işaret çubuğu

OYUN HALİ: 

-The Amazing Spider-Man (2012) video oyununda ismi geçmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir