Karakter Tanıtımı: Supergirl’in Alternatif Halleri!

Supergirl, Krypton yıkılırken Superman’in hemen arkasından gönderilen Superman’in kuzenidir. Gerçek adı Kara Zor-El olan Supergirl bir sorundan dolayı Superman’den yaklaşık 20-30 yıl sonra Dünya’ya varmıştır. Dünya’ya alışması zaman alan Kara Zor-El, Kara Kent adı ile kuzeni ile birlikte dünyayı kurtarmaya başlamıştır. Şimdi ben de size bu güzel karakterin alternatif hallerini anlatacağım.

Dünya-2 Supergirl (Powergirl):

Dünya-2, Darkseid tarafından saldırıya uğradığında Superman ile birlikte omuz omuza savaşmıştır. Batman’in Parademonları halletmek için patlattığı bombada Helena Wayne’i kurtarırken yanlışıkla bir portala girmiş ve kendilerini Dünya-0’da bulmuşlardır. Burada zaten bir Supergirl olduğu için Karen Starr ve Powergirl adı altında suçla savaşmaya devam etmiştir. Daha sonra ise Dünya-2’ye geri döndüğünde de çocukluk arkadaşı Val-Zod’un Superman adı ile sahte Superman Brutaal ile savaşmasına yardımcı olur.

Dünya-3 Supergirl (Ultragirl):

Supergirl’in bu versiyonu, orjinal Supergirl’in kötü halidir ve Utraman’in kuzenidir. Arada sırada Crime Sydincate takımına katılmış ve en son Dünya-51’de Monarch’a karşı savaşırken görülmüştür. Dünya-51’deki savaşında başaralı olamamış ve Monarch tarafından öldürülmüştür.

Dünya-10 Supergirl (Overgirl):

Supergirl’in bu versiyonu, Overman’in klonu ve kuzeni olarak gösterilmiştir. Overman’in en çok sevdiği kişidir. “Final Crisis” eventi sırasında ağır yaralanmış ve Overman’in kolları arasında ölmüştür.

Dünya-11 Supergirl (Superlad):

Supergirl’in bu versiyonu genç bir erkektir ve lakabı Superlad’dır. Gerçek adı bilinmemekle birlikte Justice League ile birlikte savaşmıştır.

Dünya-12 Supergirl (Herald Two):

Supergirl’in bu versiyonu, Justice League Unlimited takımından ayrıldığında Cyborg Superman tarafından kaçırılmış ve Cyborg Supergirl haline getirilmiştir. Cyborg, ona Heral Two adını takmış ve kendi kötülükleri için kullanmıştır.

Dünya-21 Supergirl (New Frontier):

Supergirl’in bu versiyonu, Supergirl’in 1950’lerdeki halidir ve Teen Titans takımı ile birlikte Centre’ye karşı savaşmıştır.

Dünya-22 Supergirl (Kingdom Come):

Supergirl’in bu versiyonu, gelecekteki kaosu korumak için Superboy ile birlikte 31. yüzyıla gitmiştir. Legion of Superheroes takımının bir üyesidir. (Bu Dünya’da Legion yüzüğü yerine Legion kemeri vardır)

Dünya-29 Supergirl (Bizarro-girl):

Supergirl’in bu versiyonu, adı üstünde Bizarro’dur ve Htrae denilen halkalarla çevrili küp bir gezegende yaşamaktadır. Bizarro tarafından oluşturulmuştur ve en sevdiği kişi Bizarro’dur. Bizarro’yu korurken yanlışıkla Dünya-0’a gitmiş ve orada Supergirl ile savaşmıştır. Savaşı kaybettiğinde de gezegeni Htrae’ye geri dönmüştür.

Aynı zamanda Bizarro Powergirl de vardır.

Dünya-31 Supergirl:

Supergirl’in bu versiyonu, Frank Miller tarafından yaratılmıştır. Superman’in kalan tek ailesidir ve Kandorianların lideridir. Brainiac’ı indirmeye çalışmış fakat başarısız olmuştur. Brainiac tarafından Superman’e santaş malzemesi olarak kullanılmıştır.

Kara Zor-El’den sonra da Superman ile Wonder Woman’ın kızı Lara Kent, Supergirl olmuştur. Lex Luthor ve Brainiac’dan uzakta, Themyscira’da büyümüştür. Babası Superman ile büyüdüğünde karşılaşmış, Brainiac’ın devrilmesinde ve Kandor’un kurtulmasında yardımcı olmuştur.

Dünya-33 Supergirl:

Bu evren, büyü evrenidir. Bu evrendeki Supergirl, Kryptonian Büyü Ailesi’nin bir üyesidir ve Forerunner davasında gözükmüştür. Orjinal Supergirl’in aksine kızıl saçlıdır ve kıyafeti siyah-kırmızı renktedir.

Dünya-42 Supergirl (Li’l Supergirl):

Li’l evreni, çocuklar için yapılan bir evrendir ve ana evrenden daha az karanlık bir evrendir. Supergirl’in bu versiyonu kibar, tatlı ve masum küçük bir kızdır. Çileklere bayılır ve Li’l Leaguers takımının üyesidir. Evren daha sonra Mr Mxyzptlk ve Bat-Mite tarafından silinmiştir.

Pre52 Dünya-50 Supergirl (Fairchild):

Supergirl’in bu versiyonu, Kryptonian değildir. Gerçek adı Caitlin Fairchild’dır. Teyze ve amcası tarafından kuzeni Karen’in yanında büyümüştür. Caitlin parlak ama oldukça tuhaf bir genç kadına dönüşmüş, akademik becerisi Princeton Üniversitesi’ne kabul edilmesine ve bilgisayar ile elektrik mühendisliği konularında ihtisaslaşmasına yol açmıştır. 2.sınıftayken Genesis adı verilen devlet stajı sandığı bir şeye kabul edilmiştir. Orada verilen bir uyuşturucu ile güçler kazanmış ve kendini Supergirl gibi göstermiştir. GEn 13 takımının üyesidir.

Injustice:

Bu evrende Superman, Joker yüzünden karısını, doğmamış çocuğunu ve Metropolis şehrini kaybetmiştir. Daha sonra Superman, Joker’i öldürünce kahramanlar arasında ikili takımlar oluşmuştur. Supergirl’in bu versiyonu, Superman’in yanında sayılır. Kapsülü orjinalindeki gibi bir hatadan dolayı Dünya’ya sonradan inmiştir. Fakat kapsülü Black Adam tarafından bulunmuş ve Kahndaq’a getirilmiştir. Black Adam ona her şeyi anlatmış ve Black Adam ile birlikte ilk önce Wonder Woman’ı kurtarmış, daha sonra da Cyborg ile Damian Wayne’i kurtarmıştır. En son Superman’i kurtarmış ve kuzenini ilk defa görmüştür.

Bombshells Supergirl:

Supergirl’in bu versiyonu, Lara Lor-Van ile Alura In-Ze’nin geninden yaratılmış ve Dünya’ya gönderilmiştir. Kapsülü Rusya’ya düşmüş ve Dugin ailesi tarafından evlatlık alınmıştır. Kara Starikov adını almış ve Supergirl kimliği kahramanlık yapmıştır. Ayrıca Powergirl lakaplı klonu da vardır.

Ame-Comi:

Supergirl’in bu versiyonunda Krypton yok olmamış fakat Kara ile Kal’ın Dünya’ya gönderilmesi karar alınıyor. Supergirl, Dünya’ya giderken Brainiac tarafından ele geçirilmiş ve Dünnya’ya saldırtılmıştır. Fakat daha sonra Wonder Woman tarafından durdurulmuştur. En son ise Siyah Fenerlere karşı savaşmak için Beyaz Fener olmuştur.

Rockumentary:

Supergirl’in bu versiyonu, Supergirl değildir ve Lex Luthor’un yanında takılan sarışın bir kızdır.

Adventures of Supergirl (Arrowverse):

Supergirl’in bu versiyonunda Kara Zor-El, Superman tarafından bulunmuş ve Danvers ailesine evlatlık verilmiştir. CatCo’da muhabir olarak çalışan Kara, uçak kazasını engelledikten sonra Supergirl’e dönüşmüş ve DEO’da Martian Manhunter liderliğinde çalışmaktadır.

Smallville:

Supergirl’in bu versiyonu, dünyaya Superman ile birlikte gelmiş fakat bir arıza nedeniyle onlarca sene bir barajda takılı kalmıştır. Superman’in Bizarro ile olan savaşı sonucu açığa çıkmış ve Kara Kent olarak Superman ile birlikte savaşmıştır. Daha sonra ise 31.yüzyıla gitmiş ve Legion of Superheroes takımının lideri olmuştur.

Amalgam (American Girl):

America Girl, Supergirl ve Bucky Barnes karakterlerinin birleşimden oluşmuş bir karakterdir. Gerçek adı Carol Barnes olan American Girl, Super Soldier karakterinin sidekickidir ve 2.Dünya Savaşı’nda Super Soldier ile omuz omuza savaşmıştır. Doctor Doomsday tarafından öldürüldüğü biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir