Karakter Tanıtımı: Hawkgirl’ün Alternatif Halleri!

Gerçek adı Kendra Saunders olan Hawkgirl, Chay-Ara’nin reenkarnasyon ruhudur. Chay-Ara ve Prens Khufu, birbirine aşık iki insandı. Aynı zamanda Chay-Ara’ya aşık olan Hath-Set de bunları kıskanmış ve nth metali ile ikisini de öldürmüştür. Fakat nth metalinin özelliği ile ikisinin aşkı sayesinde yüzyıllarca yeniden yeniden canlanmaya başlamışlar ve her seferinde birbirlerini bulmuşlardır. Şimdi ben de size bu güzel karakterin alternatif hallerini tanıtacağım:

Dünya-2 Hawkgirl:

Hawkgirl’ün bu versiyonu, hazine avcısıdır. World’s Army tarafından kiralanmış ve bir aşı ile kalıcı kanatları olmuştur. Topuz yerine normal silahlar kullanmaktadır. Dünya-2 Grundy Solomon’ı ile dövüşürken Dünya-2 Flash’ı (Jay Garrick) ile karşılaşmış, sonra da Dünya-2 Green Lantern’ı (Alan Scott) ve Dünya-2 Atom’ı (Albert Pratt) ile karşılaşmıştır. Hep birlikte Solomon Grundy’i yenmişler ve bundan sonra da kendi Dünyaları için birlikte olup takım oluşturmuşlardır.

Dünya-3 Hawkgirl (Hawkwoman):

Hawkgirl’ün bu versiyonu, orjinal Hawkgirl’in kötü halidir. Tamamen sarı renkten oluşan kostüme sahiptir ve kanatları siyah renktedir. Crime Society takımının bir üyesidir.

Dünya-10 Hawkgirl:

Hawkgirl’ün bu versiyonu, II. Dünya Savaşı’nı Hitler’in kazanmasını sağlayan New Reichsmen takımının üyesidir. Gerçek kimliği belirsizdir. Sarışındır ve kemerinde Nazi işareti olan sarı renkli bir kostüm giyer.

Dünya-21 Hawkgirl (New Frontier):

Hakwkgirl’ün bu versiyonu, 1960’larda yaşamıştır ve Dünya’yı tehdit eden Centre tehditine karşı bütün kahramanlarla birlikte savaşmıştır.

Dünya-29 Hawkgirl (Bizarro Hawkgirl):

Hawkgirl’ün bu versiyonu Bizarro tarafından mavi güneş altında oluşturulmuştur. Bizarro League takımının üyesidir ve Bizarro League ile birlikte Bizarro’yu Bizarro Doomsday’den korumaya çalışmıştır. Topuz yerine çekiç kullanmaktadır.

Dünya-31 Hawkgirl:

Hawkgirl’ün bu versiyonu, Frank Miller tarafından yaratılmıştır. Turuncu-beyaz saçlıdır ve gözlerinin etrafı siyah boyayla çevrilidir. Yeşil renk kostüm pantolon giymektedir ve üstünde de sadece şahin sembolü olan 4 taraftan bağlanan bir üstü vardır. Topuz yerine kılıç kullanmaktadır.

Dünya-32 Hawkgirl (Wonderhawk):

Hawkgirl’ün bu versiyonu, Hawkgirl ve Wonder Woman birleşmesinden oluşmuştur. Justice Titans of America takımının bir üyesidir.

Dünya-33 Hawkgirl (Black Bird):

Bu evren, büyü evrenidir. Hawkgirl’in bu versiyonu, büyü güçlerine sahiptir ve League of Shamans takımının üyesidir. Gerçek adı bilinmemektedir.

Dünya-40 Hawkgirl:

Hawkgirl’ün bu versiyonu, II. Dünya Savaşı zamanında yaşamıştır. Kıvırcık-kızıl saçlıdır ve bu versiyonunda kanatları yoktur, bir tür ajandır.

Dünya-42 Hawkgirl (Li’l Hawkgirl):

Bu Dünya, çocuklardan oluşan bir evrendir ve bir diğer adı Li’l evrenidir. Mr Mxyzptlk, Li’l evrenini DC evrenine getirince Li’l Superman, Li’l Doomsday tarafından öldürülmüştür. Bunu gören Mr Mxyzptlk ve Bat-Mite, onları geri evrenden silmiştir.

 

Pre52 Dünya-50 Hawkgirl (Rush):

Gerçek adı Suzette Ledbedder olan Hawkgirl’ün bu versiyonu, G7 Authority’i temsil etmek için seçilmiş ve babası tarafından sırtına bir çift kanat sabit ettirilmiştir. Daha sonra da pilot olarak görev yapmıştır. Eşcinseldir ve Machine ile bir ilişkisi vardır.

Pre52 Dünya-1098 Hawkgirl (Hawkwoman):

Hawkgirl’ün bu versiyonu, dünyanın asıl koruyucularının Supergirl ve Batgirl olduğu bir evrende yaşamaktadır. Justice Society takımının üyesidir.

Dünya-D Hawkgirl:

Hawkgirl’in bu versiyonu, Monitor’e karşı savaşanlardır. Orjinal Hawkgirl’ün aksine topuz yerine kundaklı yay kullanmaktadır.

Flashpoint:

Bu versiyonda, Flash geçmişe gidip annesini kurtarmış ve herşeyin mahvolmasına neden olmuştur. Hawkgirl’ün bu versiyonu, Wonder Woman’ın Furies takımının üyesidir ve Grifter tarafından bıçakla öldürülmüştür.

Injustice:

Bu evrende Superman, Joker yüzünden karısını, doğmamış çocuğunu ve Metropolis şehrini kaybetmiştir. Daha sonra Superman, Joker’i öldürünce kahramanlar arasında ikili takımlar oluşmuştur. Hawkgirl’ün bu versiyonu Superman’in tarafında olmuştur. Batman ve takımı tarafından yakalanmış ve Martian Manhunter’ı Hawkgirl gibi gösterip aralarına sokmuşlardır. Daha sonra Hawkman, Hawkgirl’in bu savaşa katılmasına karşı çıkınca, Hawkman ile kapışmış ve onu Thanagar’a geri yollamıştır.

Ame-Comi:

Hawkgirl’ün bu versiyonu, orjinalinin genç halidir. Kanatları nth metalindendir ve cam gözlüklü kaskı vardır. Kostümü yeşil renktedir ve Hawkman ile evlidir fakat Hawkman öldüğünden dul kalmıştır. Polis memuru olarak çalışmaktadır.

Bombshells Universe (Bombshells Hawkgirl):

Hawkgirl’ün bu versiyonu, Meksika’da doğup büyümüştür. Anne ve babasını bilmemektedir. Küçüklükten beri tarihe ve mitolojiye ilgi duymuş, en sonda da arkeolog olmuştur. Daha sonra ise Zambesi Kraliçesi Mari ile tanışmış ve onun özel mekanik ustası olmuştur. Kendine özel jetpack ve mekanik kanatlar yapmıştır.

Arrowverse:

Bu evrende Prens Khufu ile Chay-Ara’yı Hath-Set değil Vandal Savage öldürmüştür. Bir çok kez hayata gelmiş fakat her seferinde Hawkman, Vandal Savage tarafından öldürülmüştür. Daha sonra Vandal Savage’i yenmek için Legends takımına katılmışlar ve Vandal Savage’i yenmeyi başarmıştır. Bir ara Atom (Ray Palmer) ile ilişkisi olmuş fakat sonradan Hawkman’i bulmuş ve onunla birlikte takımdan ayrılmıştır.

Smallville:

Hawkgirl’ün bu versiyonunda Hawkgirl ölmüş ve Hawkman yalnız kalmıştır. Vandal Savage onu geri getirmeye çalışmış fakat Superman tarafından durdurulmuştur. JSA takımının üyesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir