Karakter Tanıtımı: Ghost Kimdir?

Ghost, üst düzey bir hacker ve büyük şirketler tarafından diğer şirketlerin bilgilerini çalması için veya şirketleri suçlamak için kiralanan paralı bir askerdir. İçindeki mikroçipler sayesinde bütün bilgisayarlara ve internete bağlıdır. Gerçek adı Jon Morley’dir.

YARATILIŞ:

Ghost, David Michelinie ve Bob Layton tarafından 1987 yılında yaratılmıştır. İlk olarak “Iron Man #219” çizgi romanında gözükmüştür.

KÖKENİ:

Jon Morley, Ghost olmadan önce büyük bilgisayar şirketinde çalışan ve GhostTech’in yaratıcısı olan yetenekli bir veri mühendisiydi. O kadar popülerdi ki bir çok şirket onu istiyordu. Morley’e bu zekasını zengin olmak için kullanması gerektiğini söyleyip duruyorlardı.

GhostTech tamamlandığında, yöneticiler icadı almak istemiş fakat Morley bunu reddedince, kız arkadaşı öldürülmüştür. Bu olaydan sonra depresyona giren Morley, GhostTech’i kendine enjekte ederek şirketin sistemleri ile siberpatik bir ilişki kurarak gerçek dünyadan kaçmıştır.

Bilgisayarlar ile siberpatik bir ilişkiye sahip olduktan sonra onu tehdit eden bütün yöneticileri tek tek öldürmüştür. Bütün yöneticileri öldürdükten sonra sabotajcı ve paralı asker olarak para kazanmaya başlamıştır.

İlk başta Justin Hammer tarafından Tony Stark’ın bilgilerini almak için görevlendirilmiş fakat Iron Man tarafından durdurulmuştur. Daha sonra Norman Osborn tarafından Thunderbolts takımına alınmıştır.

GÜÇLERİ VE YETENEKLERİ:

Güçleri:

-Bilgisaylarla ve İnternetle Siberpatik İlişki (Bilgisayarların içine girebilir ve bütün bilgisayarlar ile internet onun kontrolü altındadır)
-Görünmezlik (Hayalet zırhı sayesinde)
-Faz Değiştirme (Katı Cisimlerin İçinden Geçebilme) (Hayalet zırhı sayesinde)
-Elektronik Cihazları Bozabikme (Bir bakıma EMP bombası gibi)
-Telepat Koruması (Telepatlara karşı gözükmez)
-Az Zarar Görme (Hayalet zırhı sayesinde)

Yetenekleri:

-Yüksek Zeka
-Nişancılık
-Veri Mühendisliği
-Teknoloji Uzmanlığı
-Hacker
-Silah Kullanımı

DİZİ VE FİLM HALLERİ:

-Iron Man (1994) animasyon dizisinde Justin Hammer tarafından tutulan paralı biz asker olarak gözükmüştür. Tom Kane, Jennifer Hale ve Jamie Horton tarafından seslendirilmiştir.
-Iron Man: Armored Adventures animasyon dizisinde Iron Man’i öldürmesi için kiralanan paralı bir asker olarak gözükmüştür. Michael Dobson tarafından seslendirilmiştir.
-Avengers Assemble animasyon dizisinde Stark Şirketi’nden teknoloji çalan biri olarak gözükmüştür. Thor tarafından durdurulmuştur. Jim Cummings tarafından seslendirilmiştir.
-Marvel’s Spider-Man (2017 – ) animasyon dizisinde Stark’dan intikam almak isteyen, önceden kovulmuş olan eski bir işçi olarak gözükmüştür. Iron Man ve Spider-Man tarafından durdurulmuştur.
-Marvel Sinematik Evreni’nde geçecek olan ve 6 Temmuz 2018 tarihinde çıkacak olan Ant-Man 2: Ant-Man and The Wasp filminde gözükecektir. Hannah John-Kamen tarafından canlandırılacaktır.

OYUN HALLERİ:

-Iron Man 2 filmine özel yapılan video oyununda boss karakter olarak gözükmüştür. Steven Blum tarafından seslendirilmiştir.
-Marvel Heroes video oyununda Doctor Doom’un işçisi olarak gözükmüştür.
-Marvel Avengers Alliance 2 video oyununda gözükmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir