Karakter Tanıtımları: Doctor Who – Weeping Angels

Doctor Who dizisinde geçen ve isminden de anlaşıldığı gibi Ağlayan birer Melek şeklinde olan bu heykellerin evrenin kendisi kadar eski olduğu söylenilmektedir. Doctor’un katil sayılamayacak nadir düşmanlarındandır ve eminim ki Doctor Who’ nun en korkutucu bölümleri eminim ki bu bölümlerdir. Cameoları dışında bir Dalek ya da Cyberman’ler kadar görünmeseler de Doctor’un en sevilen düşmanları arasında yerini almış yaratıklardır.

ağlayan melekler ile ilgili görsel sonucu

Yetenekleri ve zayıf noktaları

Birileri onları izlediği sürece hareket edemiyorlar öncelikle. Onları heykel olarak görmemizin nedeni bu. Birisi onları gördüğünde direk Taştan heykellere dönüşüyorlar. Bu arada taştan heykel dediysem kırılabilecek bir şey sanmayın sakın kendilerinin çevresinde kuantum kilidi var yani öyle her silahtan zarar görecek şeyler değil kendileri. Ayrıca gözünüzü kırptığınızda bile hareket edebilecek kadar hızlılar yani yanlarında gözünüzü bile kırpmamanız gerekiyor. Ayrıca gözbebeklerine bakılır ise insanların zihnine yerleşip onların vücudunu işgal edebiliyorlar.

Zayıf noktaları ise söylediğimiz gibi birilerinin onu görmesi. Aslında tam olarak böyle işlemiyor bu olay. Kısaca anlatırsak birisinin onları gördüğünü sanmaları yetiyor. Yani güneş gözlüğü takan birisi onlara doğru baktığı sürece uyusa bile bir sıkıntı yok demektir bu. İkinci zayıf noktaları ise birbirlerine bakmalarını sağlamak. şimdiye kadar başka hiçbir zayıf noktaları görülmedi veya bilinmiyor.

İlgili resim

Görüldükleri ana kötü olarak 3 bölüm var fakat Cameolar ile 6 ediyor.
“Blink” (2007)
“The Time of Angels” / “Flesh and Stone” (2010)
“The Angels Take Manhattan” (2012)
“The God Complex” (2011) (Cameo)
“The Time of the Doctor” (2013) (Cameo)
“Hell Bent” (2015) (Cameo)

Gerçekten çocuktan yetişkine herkesi tırstırıp korkutabilecek yaratıklar kendileri. Hoş yaratık mı heykel mi uzaylı mı yoksa Zaman Lordları’nın neden olduğu şeyler mi orası tartışılır. Ama muhteşem varlıklar oldukları kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir