Justice League’deki Green Lantern Kimdir?

Uzun süreden beri beklediğimiz Justice League sonunda sinemalarda! Gittik ve izledik. Değişik duygulara girdik ve aklımızda sorular oluştu. Ama uzun zamandır beklediğimiz Green Lantern cameosunu da aldık!  Peki Justice League’de çok kısa olsa da gördüğümüz Green Lantern kimdir?  Nedir?Tarih sekansında 10 saniye kadar görsek de içimizin kıpır kıpır olmasını sağlamıştı.

Şu an herhangi bir açıklama yok ama çizgi romanlardan bildiğimiz kadarıyla kendisi Yalan-Gur.

Yalan-Gur adlı Green Lantern 1991 senesinde Gerard Jones · Mark Bright · Joe Staton · Martin Nodell dörtlüsü tarafından yaratıldı.

Yalan-Gur 10. yüzyılda sektör 2814’ün Yeşil Feneriydi. Zamanının en güçlü Yeşil Fenerlerinden olduğu için yüzüğünden sarıya olan zaafı kaldırılmıştır.

Sınırsız gücü onu yozlaştırmıştır. Çin ve bütün dünya insanlarını köleleştirmiştir. Buradan aklımıza BvS’den bir diyalog gelsin:

“Güç yozlaştırır, mutlak güç mutlak yozlaşmadır.”Bunun farkında olan Guardians, onun yüzüğüne bir zayıflık eklemiştir. Bu zayıflık “tahta” idi. Bu sayede köylüler ona sopalarla zarar verebiliyordu. Dünyadan uzaklaştı Yalan-Gur. Uzun zaman sonra yüzüğü Alan Scott’a geçti. Bu yüzden Alan tahtaya karşı zaaflıydı.

Çizgi romandaki hali bu şekilde. Fakat filmde şu şekildeydi.Hatta göğüs logosu Hal Jordan’ın şu çizimindeki gibi Yeşil Fener logosu çıkıktı.

Her ne kadar güçlü bir fener olsa da, Yalan-Gur çok çabuk öldü ve yüzüğünün gidişini gördük. Yüzük, Yalan-Gur’dan sonra kime geçmiş olabilir? Hal Jordan’a gidene kadar sektör 2814’ü hangi güçlü ve efsanevi fener korudu? Ben size söyleyeyim, Abin-Sur.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir