Justice League’de Steppenwolf ve Doomsday’in Bağlantısı

Filmin vizyona girmesine 1 ay kala Warner Bros reklamlara hız verdi. Bu sebep ile dergilere ve sitelere filmle alakali küçük bilgiler vererek izleyicilerin dikkatini çekmeye çalışıyor.

Hplywood Spotlight Magazine’de çıkan makale bize Steppenwolf ve Doomsday’in daha önce karşılaştığını gösteriyor. Çıkan yazıyı çevirdim

” Evrende ki en büyük villan’ı olan Darkseid’in amcası ve onun Elit güçlerininden birisi. Steppenwolf Doomsday ile olan savaşta hayatta kalanlardan. Bu onun ne kadar güçlü olduğunu kanıtlıyor. Güçleri sayesinde neredeyse ölümsüz. Usta bir taktisyen. Neredeyse her şeyi kesebilecek elektronik bir balta kullanıyor.

Filmde ko rolü Darkseid’in Parademon ordusunun kumandanı olmasi. Ordusu ile 3 tane mother box’ı bulmaya çalışıyor. Justice League’in ana düşmanı olan Steppenwolf’un asıl amacı üç mother box’u bir araya getirip Darkseid’i dünyaya getirmek.

Filmde Steppenwolf yaşlı ve bıkkın biri. Yeğeninin boyundurluğundan çıkmak istiyor. ”

Evet şimdi Doomsday meselesine gelelim. Hatırlarsınız BvS’de Lex Kripton gemisinde iken Doomsday yapımına “Kripton Konseyinin” yasak koyduğunu söylemişti. Yani daha önce de bir doomsday olmuş ve yok edilmişti.  O doomsday ile savaşan da Steppenwolfmuş. Çizgi romanda ise 250.000 sene önce Doomsday ile savaşmıştı Steppenwolf.

DCEU’nun yeni en son filmi Justice League 17 Kasımda vizyonda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir