Justice League Zack Snyder’in Filmi miydi?

Justice League filmi çok sıkıntılı bir süreç yaşadı. Yönetmeni filmi bıraktı, Warner Bros filmi kisalttirdi, 50 milyon dolarlık ek çekimler gerekti filmin bir bütün olmasi için. Bunun yanında tarzı Zack Snyder ile tamamen farklı bir yönetmen geldi.Bu gibi sorunlardan sonra filmi geçen hafta izledik. Film görece iyidi. Ama istediğimiz, yıllardır beklediğimiz Justice League miydi? Benim için bunun cevabı hayır.

Film için bir sürü spekülasyonlar oldu, dedikodular çıktı. Ben ise olayları takip eden biri olarak neler olduğunu tahmin ederek size aktaracağım. Zack Snyder’in filmi bırakmasının sebebi kızının intiharından fazlası olabilir.

Önce Zack Snyder’in bıraktığı zamana gelelim. Snyder filmi yapmaya devam ediyordu. Hatta bırakmadan önce Vero hesabından bir Aquaman sahnesi bile paylaştı. Bu sahne filmde yoktu…Snyder’in filmi bıraktığı açıklandığında 1 aydır basından gizlendiği söyleniyordu. Snyder bu süreçte filmini bitirmeye devam etmiş. Bundan önce filmin süresinin bize 150 ila 170  dakika arasında  olacağı söylendi Snyder 2.5 3 saat arası bir film planlıyordu. Ama olaylar burdan sonra değişmeye başladı.

Kızının intiharı ile üstünde zaten bir hüzüntü varken filmin kısaltılmasını istedi Warner Bros. Filmin 2 saate düşürülmesini istedi. Bunu nerden biliyorsun derseniz geçen hafta açıklandı bu. Snyder Dawn of Justice ile filminin kısaltılmasının olmayacağını biliyordu ve reshoot gerekiyordu. Bu sıralarda üstünde ki baskıdan ve uzuntusunden dolayı filmi bıraktı.Tabi basına o zamanlar Snyder üzüntüsüne dayanamayıp devam ettiremedi diye çıktı.

Aradan bir kaç ay geçti ve Whedon’un çalışmasının sonuçlarını Comic Con fragmanında gördük. O zamana yakın bir zamanda Zack Snyder twitter hesabından film ile alakali her şeyini kaldırdı. Çünkü bu film onun yaptığı değildi.

Whedon filmi Warner Bros’un emri altında değiştirdi ve bir bütün haline getirdi. Burada Whedon’a suç atmak istemiyorum çünkü bu onun suçu değil. Yarım kalan biri işi tamamlamak bir yönetmenin yapacağı en zor iş.

Sonuç olarak ortaya çıkan film ne Zack  Snyder’in ne Whedon’un filmi. Sızan Silinen sahnelerde zack snyder in filminin ne kadar farklı olduğunu gördük. Büyük potansiyel harcayan Justice League Warner Bros’un kurbanı olmuş durumda.Bunun yanında Zack Snyder ve oğlu Eli Snyder “Snyder Edition” için olan imza kampanyasına Vero ve twitter hesaplarından beğenerek destek verdi.

Tabi bu noktada söyle bir durum var. Eğer Warner Bros sinemada ki halinden farklı ve daha iyi bir film sunarsa DVD olarak çok fazla tepki alabilir. Öte yandan filmin kurgu ekibinin hala bir şeyler yaptığına dair söylentiler var. Bu işin kokusu 1 ay sonra çıkar. Justice League ne kadar gişe yapacaksa 15 Aralığa kadar yapmak zorunda çünkü Star Wars geliyor.

Sizce Justice League Snyder’s Cut adlı bir Blu-Ray çıkar mı? Justice League filminden memnun kaldınız mi? Yorumlarda cevaplarınızı bekliyoruz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir