Justice League Ses Editörü: 3 Saatten Fazla Sahne Vardı!

Bu haftanın başında Superman’in siyah kostümünün filmden çıkartıldığını okuduk. Bugün ise filmin ses editorü, Scott Hecker bir röportaj verdi. Filmin daha Snyder yönetiminde olduğu zamanlar hakkında konuştu.Hecker’ın söylediğine göre Justice League’in çekimleri bittiğinde ve Snyder efekt işlerine başladığında 3 saatten fazla sahne vardı. Fakat bu sahneler Snyder gittikten sonra kesilmiş ve değiştirilmiş, bunla beraber müzikleri de değişmiş.Hecker daha uzun bir DVD/Blu Ray versiyonu gelmesini istiyormuş.

Snyder filmi ilk yaparken yaklaşık 170 dakika olacağını söylemişti. Snyder için 3 saat üstü film çekimleri gayet normal. Watchmen için 4.5 saatlik bir kayıt olduğunu fakat çoğunun editlenmedigini söylemişti ve son olarak 3.5 saatlik bir sürüm çıkmıştı. Ayrıca Dawn of Justice için de 3.5 saatlik sahneler olduğu söylenmişti.

Bu kesimlerin sebebi Warner Bros CEO’su Kevin Tsujihara’nın filmin 2 saate düşürülmesinden sonra oldu. Kesimlerin ve reshootların sonucunda Justice League henüz Man of Steel kadar bir gişe yapamayarak DCEU’nun en az hasılat getiren filmi olma yolunda gidiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir