Justice League Gişede Çakıldı! Durumlar Çok Çok Kötü…

DC’nin en çok sevilen kahramanların çizgi roman’dan fırlayıp filme uyarlanması bir çok hayranı mutlu etmişti. Fragmanları ile gümbür gümbür geldiğini hissettiren Justice League son dönemler de yönetmen değişikliği ve Superman’in bıyık CGI’sı yüzünden hayranlarını korkuttu ve korkmak ile haklılardı. Çünkü Justice League hiçbirimize istenilen filmi vermedi. Daha doğrusu bir çoğumuza vermedi, çünkü izleyicileri ikiye böldü. Haddinden fazla harcama yapılan bu filmin zarar edilmesi hiç beklenmiyordu. Hatta Warner Bros. Justice League’in rahat bir şekilde 1.5 milyar hasılat edeceğinden emindi.

İlgili resim

Malesef ki öyle bir şey olmadı. Justice League beklenenin bir tık altından değil baya tık altında kaldı. Justice League dünya çapında toplam da 675 milyon dolar hasılat elde edebildi. bırak Avengers’a yaklaşmayı 668 milyon dolar hasılat elde eden Man Of Steel’i zar zor geçti. Justice League çoğu yerlerde halen vizyonda ama bu saatten sonra sadece binler oynar, belki o da bile oynamaz.

Bu durum Warner Bros’un aklını başına almasını sağlar mı bilmiyoruz ama yeni önlemler aldıklarını tahmin edebiliyoruz çünkü DCEU artık tamamen WB’ye ait oldu ve sadece DC’nin başkanı Geoff Johns danışmanlık yapacak.

İlgili resim
Ayrıca oturup doğruları konuşursak Justice League çok kötü bir film, çokta iyi bir film değildi. En azından Batman v Superman’den daha iyi bir konuya sahipti. Eksikleri vardı, bu hissedildi mi tabi ki evet ama yapacak bir şey yok… bir daha ki filmlere artık.

Warner Bros’un, DCEU’dan elde ettiği hasılatlar;

1.Batman v Superman: Dawn Of Justice – 873.6 milyon dolar
2.Wonder Woman – 821.8 milyon dolar
3.Suicide Squad – 746.8 milyon dolar
4.Justice League – 675 milyon dolar
5.Man Of Steel – 668 milyon dolar

Toplam da 3.8 Milyar Dolar hasılat eden Warner Bros için hiçte fena bir rakam değil ama 4.5 – 5 milyar olması varken neden 3.8 olsun… neyse okuduğunuz için teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir