Joss Whedon’ın Filmini Şekillendirebilecek 5 Batgirl Hikayesi!

Bildiğimiz gibi Batgirl’ün yakın zamanda kendine özel filmi çıkacak. Evet Batman ve Robin filminde iğrenç bir Batgirl gördük fakat kendisi Barbara Gordon bile değildi. Barbara Gordon en ikonik ve en bilinen Batgirl olmasına rağmen filmde başka bir karakter kullanmaları gerçekten komik. Hadi biraz Joss Whedon’ın birkaç fikir ödünç alması gerektiği düşünülen Batgirl hikayelerine bir göz atalım.

1: The Cat and the Bat

The Cat and the Bat Batgirl

Bu hikaye eğer DCEU’da Batgirl için bir altyapı olsaydı gerçekten çok iyi olabilecek bir hikaye. Fakat bir Origin filmi için karakteri yeterince tanıtmıyor. Eğer Whedon filmde Barbara Batgirl olduktan sonraki zamana biraz yer ayırırsa fikir almak için gerçekten güzel bir hikaye. Catwoman Jim Gordon’a ait bir bilgisayara sahiptir fakat bu normal bir bilgisayardan ziyade departmanın ve kendisinin en derin sırlarını saklayan bir bilgisayardır. Tabi ki Catwoman bu bilgisayarın eğer doğru alıcıyı bulursa güzel bir para edeceğini biliyordur. Hal böyle olunca Catwoman’ı durdurup bilgisayarı geri almak da Batgirl’e düşer. Bu iki karakterimizin ilk savaşı olur. Tabi ki arkada ikisini de izleyip bilgisayarı almak için bekleyen ve bilgisayarı almak için bekleyen üçüncü bir kötü varken kolay olmayacaktır

 

2: Death of the Family

Death of the Family Batgirl
Bu hikaye ancak Batgirl aynı Batman:The Killing Joke çizgiromanında olduğu gibi Joker tarafından vurulsaydı işe yarayabilirdi.
Death of the Family genel olarak jokerin kişiliğine ve tüm Bat-Family üyelerini hedef almasını işliyor. Evet Joker neredeyse tüm Bat-Family üyelerini ve Gotham’daki herkesi terörize etse de Barbara saldırıdan sonra tekerlekli sandalyeye çakılı kaldığından dolayı hayatının başlıca yıllarını kaybetti ve bu yüzden Palyaço Prensi’ne karşı kişisel bir kin besliyordu. Barbara’nın eski korkularından kurtulup iç gücünü bulması, süper kahraman filmlerinde sıklıkla görmediğimiz türden bir deneyim olabilir. Batman sadece kavga eder. Kendisininden şüphe duyduğunu asla göremezsiniz fakat Batgirl ona göre daha insancıl duygular besleyen birisi.
Artı olarak Joker’in Whedon’un filminin başında Nightwing’i veya Robin’i elinden almasını izlersek harika olur, öyle ki Joker’i durdurmak ve dostlarını Jokerden kurtarmak Barbara’ya kalır.

3: Wanted

Batgirl Wanted

Bu gerginliğin, duygusal anların bol olduğu harika bir hikaye. Komisyon üyesi olan Gordon, oğlunun ölümü için Batgirl’ı sorumlu tutuyor ve ondan sonra kuvvetleri göndermeye karar alıyor. Bu da Barbara’yı kahramanca hissetmeyen bir şekilde kendisini korumaya zorlandığı için kenara itiyor. Doğru olanı yapmak istese de kendi hayatını kurtarmak için babasını kandırmaya ve polise zarar vermek zorunda kalan Batgirl hakkındaki bu hikaye, Kahraman olmanın karanlık,zor yönlerini gösteriyor.
Bütün yalanları kendisine saklıyor ve bu, tam da duygusal desteğe ihtiyacı varken kendisini babasından gizlemeye zorluyor. E tabiki bu da olayı bir çıkmaza sürüklemeye başlıyor.

Tabiki bu film hiç eğlence barındırmıyor fakat güzel neticelere varabileceği kesin.

4: Batgirl: Year One

Batgirl Year One
Hikayemizde Barbara Gordon suçla savaşmak isteyen çaresiz bir genç olarak gösteriliyor. Babası Jim Gordon, GCPD’ye katılmasını istemiyor ve FBI’a katılmak ve saha ajanı olmak için çok kısa olduğu söyleniyor. Biraz eğlenmek ve kendisini talihsizlikten uzaklaştırmak için babasında şaka yapmaya karar veren Barbara Gordon maskeli bir polis partisine kadın bir Batman kostümü ile gitmeye karar verir.

Parti, Killer Moth tarafından basılıyor ve Barbara’yı çok saçma bir şekilde Bat ailesinin gerçek bir üyesi sanıyor. Hiç beklemediği bir şekilde bu yola sürüklenen barbara bu ilk deneyimi bittikten sonra kendini yasadışı yoldan huzuru sağlamaya adıyor ve birkaç ekipman alıyor.

Bu hikaye gerçekten güzel çünkü söylenenlere rağmen kendi istediği yoldan gitmesini anlatıyor. Hayatındaki en görkemli iki insan (Babası ve Batman) onun hayatına karışmaya çalışsa da o kendini insanları kurtarmaya adıyor.

 

5: Batgirl of Burnside

Batgirl of Burnside
Batgirl’ün yaptıkları hızlıca popülerleşmesine neden oluyor. Ve rastgele Süperkötüler sosyal medyanın yarar ve getirilerini elde etmek için oldukları yerden çıkmaya başlıyor. Bu da aynı zamanda filmi banellikten kurtarmayı ayrıca İnsanların neyin viral olmaya başladığı ve neden viral olduğunu çok fazla düşündüğünü, insanların gerçek hayattaki çalışmalarını görmeden de onun kıyafetiyle ilgilendiklerini görmemizi sağlıyor.

Ayrıca, bu üniversitede süper kahraman görmenin eğlenceli bir yolu olurdu. Evet bunu Spider Man filmlerinde gördük, fakat aşırı zeki olmayan ve okulda oradan oraya cambazlık yapan bir süper kahramanın okul hayatı kesinlikle apayrı bir zevk verecektir.

Hepsi birbirinden güzel bu kadar konu var iken seçmek tabi ki zor. Belki de hiçbirisi olmayacak. peki sizin fikirleriniz neler BatFanlar ?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir