Cameron Monaghan Jerome’un Makyajına Bayılıyor!

Jerome Valeska, Gotham’ın bugüne kadar en vahşi ve sağı solu belli olmayan karakterlerden biri oldu ve bazı fanlar hala onun Joker olduğuna inanmayı sürdürüyor. Jerome yıllar içinde çok fazla değişime uğradı;ölümü, geri dönmesi,  yüzünün kesilmesi ve geri tutturması dahil.Jerome’un görünüşündeki bütün değişikler sebebiyle, aktör Cameron Monaghan’a karakteri oynayabilmek için oldukça yoğun makyaj yapılıyor. Monaghan, CinemaBlend’te Nick Venable ile Gotham hakkında konuştu. Jerome‘un yeni görünüşünden ve beklediğimiz Jerome makyajından bahsetti:

“Eğlenceli.Bence fiziksel olarak dönüşebilmek ve bu karaktere bakınca sarsılmakla ilgili çok muhteşem yanlar var. Performansı iyice benimseyebilmeyi, sesi ve davranışlarını daha uygun hale getirmeyi özgür kılıp kolaylaştırıyor. Ve bütün bunlar bence, tam olarak benim gibi gözüken biri olsaydı, çılgın bir şekilde kıyafet giymeseydim veya hiç makyaj olmasaydı daha zor olurdu.”

Cameron Monaghan’ın Gotham için Jerome makyajı onun karaktere girmesine besbelli çok yardımcı oluyor. Jerome apaçık Arkham’daki herkes gibi çılgın gözüküyor, ve hiç tam olarak basmakalıp kıyafet giymedi.Monaghan gerçekten diğer rollerde yapamayacağı gibi bu karakteri doruklarda yaşıyor, ve Jerome olarak görünüşü bütün süreci daha eğlenceli yapıyor. Monaghan’ın ustalaştığı delilere özgü gülüşü Gotham fanlarının onu Joker ile kıyaslamasını kolaylaştırıyor. Jerome şüphesiz en ikonik Gotham villainı.

4.sezondaki Jerome’un dizinin önceki yıllarından kalan bazı yaraları ve hasarları olmasına rağmen, Cameron Monaghan 3.sezondaki makyajın daha zor olduğunu açıkladı. Jerome’un yüzünü geri tutturması bazı zorluklara yol açtı. Tutturulmuş yüzü zaten yeterince karışık gözüküyordu; kanamaya, soyulmaya ve kaymaya başlayınca, makyaj işi daha da karmaşıklaştı. 4.sezon için değişiklikleri şöyle anlattı:

“Artık 4.sezonda daha sıkı. Yani kalıcı bir yüzümüz var, ve bu görünüş hala kompleks bir biçimde ve her sabah uygulanması birkaç saati alıyor ve her günün sonunda silinmesi 35 dakikayı falan buluyor.Kolay değil, ama bir karakter için bu adam gibi eşsiz ve göze çarpan bir şeye sahip olmak,bir bakıma karaktere ulaşmama yardımcı oluyor.”

Cameron Monaghan’ın yorumlarından yola çıkarak, tanıdığımız ve sevdiğimiz Jerome çok fazla değişime uğramayacak gibi gözüküyor. Arkham’daki zamanı ona iyileşmesi için yeterince zaman vermiş gibi gözüküyor, özellikle onun gibi zımbalanmış bir yüzü olan biri için, ve Jerome bile kendi yüzüne belirsiz bir sebepten dolayı hasar verecek kadar deli değil. Ayrıca, Jerome sarkmayan bir yüzle de yeterince çılgın. Makyajın uygulanması ve temizlenmesi biraz zaman alıyor, ama Monaghan bu durumdan sıkkın gözükmüyor.

Bütün bunların dışında, Cameron Monaghan 4. Sezonda Jerome’a ek olarak ikinci bir rolü oynayabileceğine dair ipucu veriyormuş gibi gözüküyor. Monaghan’ı Jerome’a ek olarak başka bir karakter gibi görsek de görmesek de, belli ki Jerome’u farklı bir şekilde göreceğiz. Monaghan spoiler vermeden birkaç şeyi açıkladı:

“Ayrıca dizide yeni bir makyaj görünümümüz de var, tam olarak ne olduğunu söylemeyeceğim. Ama kendi açısından heyecan verici olacak. Bu gerçekten ama gerçekten havalı. Benim kendi yoluma göre yeni bir özgürlük kazanmama yol açtı ve tamamen gelişti. Ve insanların nasıl bir şey olduğunu görüp ‘Adamım,bu çok havalı.’ demesini duymak için sabırsızlanıyorum.”

Gotham’da Jerome (ve Cameron Monaghan) için nelerin beklediğini bekleyip görmemiz gerekecek. Yeni bölümler Perşembe saat 20.00’da Fox’ta yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir