Iron Spider Zırhını Kullanan 10 Kişi!

Iron Spider zırhı, Tony Stark tarafından Peter Parker’a verilen hediye bir zırhtır. Her ne kadar hediye Peter Parker’a verilse de bı zırhı sadece Peter Parker kullanmamıştır. Biz de sizin için Iron spider zırhını kullanan on kişiyi listeledik. İyi okumalar:10)AMADEUS CHO (ULTIMATE SPIDER-MAN)

Amadeus Cho, dünyanın en zeki 8.kişidir ve çizgi romanda Bruce Banner’dan sonraki Hulk kullanıcısıdır. Sonradan Bwarn kimliğini alan Cjo, “Ultimate Spider-Man” animasyon dizisinde Spider-Man ile aynı lisededir ve Peter Parker’dan sonraki Iron Spider kullanan kişidir. Karakter bu animasyon dizisinde ilk olarak “The Next Iron Spider (03×05)” bölümünde gözükmüştür.

 

9)CERES GOLDSTEIN

Ceres Goldstein, kötü adamlar (villain) için kıyafet ve silah tasarlayıcısıdır. Hammerhead’e gençleştirici ilaç tasarlmaış ve bu ilacı kendinde deneyerek 20 yıl gençleşmiştir. Ayrıca Iron Spider’da bir şeyler dizayn etmiştir ve kullanmıştır. Brian Michael Bendis ile Oscar Bazaldua tarafından 2017 yılında yaratılmıştır ve ilk olarak “Spider-Man Vol 2 #19” çizgi romanında gözükmüştür.

 

8)RED ONE (MICHAEL)

Michael, Michael van Patrick’in yaptığı 3 klondan biridir ve Thor’un klonu olan Rangarok tarafından “Secret Invasion” sırasında öldürülmüştür. Öldürülmesi, klon kardeşi olan Patrick’in kimliğini açıklamasına öncülük etmiştir. Dan Slott ile Stefano Caselli tarafından 2007 yılında yaratılmıştır ve ilk olarak “Avengers: The Initiative #3” çizgi romanında gözükmüştür.7)RED TWO (VAN)

Van, Michael van Patrick’in yaptığı 3 klondan biridir ve Michael van Patrcik’in başka bir klonu olan KIA tarafından öldürülmüştür. Dan Slott ile Stefano Caselli tarafından 2007 yılında yaratılmıştır ve ilk olarak “Avengers: The Initiative #3” çizgi romanında gözükmüştür.

 

6)RED THREE (PATRICK)

Patrick, Michael van Patrick’in yaptığı 3 klondan biridir ve üç klondan hayatta kalan tek klondur. Klon kardeşi Michael’in ölmesi ile kimliğini açığa çıkarmıştır ve Iron Spider’ın en sonki kullanıcılarından biridir. Dan Slott ile Stefano Caselli tarafından 2007 yılında yaratılmıştır ve ilk olarak “Avengers: The Initiative #3” çizgi romanında gözükmüştür.

 

5)ULTIMATE PROWLER (AARON DAVIS)

Aaron Davis, Miles Morales’in amcasıdır ve ilk başta Ultimate Prowler kimliği ile villain olmuştur. Yeğeni Miles Morales ile savaşırken biz kazada ölmüş ve yıllar sonra “Secret Wars” esnasında tekrar dirilmiştir. En son Iron Spider kimliğini üstlenmiş ve yeni bir Sinister Six takımı kurmuştur. Brian Bendis ile Sara Pichelli tarafından 2011’de yaratılmıştır ve Prowler olarak ilk “Ultimate Comics Spider-Man Vol 2 #1” çizgi romanında gözükmüştür. Iron Spider olarak ise ilk 2018 yılında “Spider-Man #234” çizgi romanında gözükmüştür.4)MARY JANE WATSON

Mary Jane Watson, Spider-Man’în sevdiği (hatta bir ara evlendiği) kızdır ve en son Iron Man’in sekreteri olmuştur. Iron Man ve Spider-Man’in Regent’e karşı savaşında Iron Spider zırhını giyerek ikilye yardım etmiş ve “Spider Island” event’inde kısa bür süre daha bu zırhı giymeye devam etmiştir. Stan Lee ile John Romita Sr tarafından 1966 yılında yaratılmıştır ve ilk olarak “Amazing Spider-Man #42” çizgi romanında gözükmüştür.

 

3)SPIDER-MAN 2099

Gerçek adı Miguel O’Hara olan Spider-Man 2099, Aclhemax Şirketi’nin genetik bölümü başkanıdır. Orjinal Spider-Man’in güçlerini kazanmak için bir tür deney yapmış ve bu deney sonucunda Spider-Man 2099 kimliğini kullanarak kendi şirketi ile savaşmıştır. Peter David ile Rick Leonardi tarafından 1992 yılında yaratılmıştır ve ilk olarak “Spider-Man 2099 #1” çizgi romanında gözükmüştür.

 

2)TONY STARK

Iron Man olarak da bilinen Tony Stark, aynı zamanda Iron Spider zırhının da yaratıcısıdır. “Civil War” eventi sırasında Peter Parker için dizaynlamış ve Peter Parker’a hediye etmiştir. Zırhı kendisi yaptığı için bir bakıma zırh aynı zamanda kendisinin de sayılabilir. Stan Lee, Larry Lieber, Don Heck ve Jack Kirby tarafından 1963 yılında yaratılan Tony Stark, ilk olarak “Tales of Suspense #39” çizgi romanında gözükmüştür.

 

1)PETER PARKER

Spider-Man olarak bilinen Peter Parker, Iron Spider zırhının orjinal kullanıcısıdır. İlk olarak “Civil War” eventi sırasında bu zırhı giymiştir ve uzun bir süre bu zırhı giymeye de devam etmiştir. Bir kaç defa daha giydiği gözsterilen Iron Spider zırhını Peter Parker, Tony Stark’dan sonra da kendine göre geliştirmiş ve dizayn etmiştir. Stan Lee ve Steve Ditko tarafından 1962 yılında yaratılan Peter Parker, ilk olarak “Amazing Fantasy #15” çizgi romanında gözükmüştür.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir