Infinity War’da Thanos’a Karşı Hiç Şansı Olmayan 8 MCU Karakteri!

Avengers: Infinity War neredeyse burada.Yayın tarihine ve Thanos’un bütün Sonsuzluk Taşları’nı toplayacağı yolculuğuna yaklaşıyoruz.Bu filmin önceki filmlerdeki bütün yönlerden kahramanları ele alacağını da biliyoruz.Avengers’ın, Thanos’un tüm Sonsuzluk Taşları’nı toplayıp Sonsuzluk Eldiveni’ni kullanmasını durdurmak istiyorlarsa alabilecekleri bütün yardıma ihtiyaçları var.Bir de hangi kahramanların Mad Titan ile dövüşürken nalları dikeceği hakkında garip biçimde tatmin edici tartışmalı bir konu var.

Bununla yüzleşelim,hepsi oradan canlı çıkamayacak. Hatta çoğu karakterin Thanos’a karşı hiç şansı yok bunu kabul edelim. Dün bahsettiğimiz “Thanos’u Alt Edebilecek 8 MCU Kahramanı!
yazımızda bir çok eleştiri aldık. Evet farkındayız çok sevdiğiniz ve çok güçlü kahramanları listeye almamıştık ve burada size daha detaylı bir şekilde neden almadığımız açıklayacağız. İşte Thanos’a karşı hiç şansı olmayan 8 MCU karakterini sizler için derledik.

 

BLACK WIDOW
ınfinity war Black Widow Gif ile ilgili görsel sonucu

Natasha Romanoff MCU’daki en kabiliyetli savaşçılardan biri,Thor ve Captain America gibi kahramanlarla omuz omuza duruyor.Gelişmiş kahramanlar arasında kendine çok ayrı bir yer oluşturduğunu ve Hulk’ı bile sakinleştirebildiğini biliyoruz ama MCU aksini kabul etmediği sürece Natasha Romanoff’un çizgi romanlardaki gibi yansıtılmadığını biliyoruz. Eline aldığı bütün ileri teknoloji ve silahlara rağmen ,o hala sıradan bir insan.Captain America’nın son çıkan fragmanda Sonsuzluk Eldiveni’ni giyerken Thanos’u itelemekte çok debeleniyordu. Black Widdow’un bu seviyedeki bir gücü tutabilme olasılığı oldukça düşük. Kayda değer bir rakip olmadığını söylemiyoruz ama Thanos sonuçta bir Mad Titan.

BLACK PANTHER
ınfinity war Black Panther Gif ile ilgili görsel sonucu

Üzgünüm.Bu muhtemelen birçok insanı rahatsız edecek ama Black Panther’in Thanos’u def etmesine imkan yok.İlk dövüşlerinde Killmonger tarafından öldürülmedi ama villain onu kesinlikle mağlup etti.Ama T’Challa aynı zamanda ‘Kalp Şekilli Bitki’ tarafından güçlendirildiğinde kuzenini yenmekte zorlandı. Yani eğer benzer yetenekleri olan birine karşı güçlük çekiyorsa,kendisinden çok daha fazla güçleri olan bir düşmanla nasıl başa çıkacak? Apaçık,Wakanda’nın teknoloji yönünden yararlanabileceği ortada.Ama Thanos Sonsuzluk Eldiveni’ni birleştirirse(ve bununla da yüzleşelim,bu muhtemelen gerçekleşecek),bu teknolojinin gerçekliği değiştiren güçlerle baş etmesine imkan yok. Tabii bu bir teoride belirtildiği gibi Ruh Taşı aslında Wakanda’daki Vibranyum taşında saklı değilse.

STAR-LORD
Star Lord Gif ile ilgili görsel sonucu

Hepimiz Peter Quill’i seviyoruz,bunu inkar etmeyelim.Ama yumruk yumruğa bir karşılaşmada tam olarak en yetenekli kişi o değil.As bir pilotken,ilk Guardians of the Galaxy filminde Gamora ile dövüşmek için feci teşebbüslerini hatırlamalıyız.Tabii ki iyi silahları ve roket destekleri var ama bu Thanos’un kudreti karşısında hiçbir anlama gelmiyor. Eğer Star-Lord babasının,Ego’nun,ona verdiği tanrısal gücü tutmanın bir yolunu bulabilseydi o zaman Thanos ile bu etkileyici güçlerle savaşmasına imkan olurdu.Ama Guardians of the Galaxy Vol.2’nin sonunda Ego yok edildiğinden beri bu güçlerin Hala Peter’da olması pek mümkün değil.

SPIDER-MAN
ınfinity war spider man Gif ile ilgili görsel sonucu

Veya Iron-Spider,Infinity War’daki Peter Parker’a ne demek isterseniz. Ama bununla yüzleşelim,Pete hala super kahraman kariyerinde bir amatör. Ve bu tamamen iyi bir şey çünkü bu, tehditlerin en büyüğüne karşı durabilecek tam teşekküllü bir kahraman olma yolculuğunu göreceğimiz anlamına geliyor. Çünkü şimdilik o hala küçük bir basamak. Ama Captain America ile dövüştüğü, Vulture ve Shocker’ı yendiği için Pete’in Thanos’u alt etmeye hazır olduğunu düşünmesi mümkün. Ama işte tam da bu saflık onu ciddi yaralar almaya iten şey olurdu. Sonuçta,fragmanda Thanos tarafından hırpalandığı görünüyor ve o yerde yatarken onun yanına çömelen Tony’den özür diliyor. Iron Spider çok hızlı bir şekilde alt edilebilir gibi gözüküyor.

 

WAR MACHINE
İlgili resim

James Rhodes şüphesiz Avengers’ın değerli bir üyesi. Tony Tarafında bir Iron Man zırhına sahip olmaktan daha iyi ne var? 2 taneye sahip olmak. Artı, Rhodey askeri bağlantılarına ulaşabilir ve durumlar çok ağırlaşırsa hava desteği çağırabilir. Ama Captain America: Civil War’da aldığı hasarlardan sonra,teknolojinin de çöküşte olduğu açıkça görüldü. Vision onu kazayla gökyüzünde vurduğunda, Rhodey yürümesi için robotik destek giymesine sebep olan bel kemiği hasarı aldı. Thanos’un yapması gereken tek şey ondan bunu sökmek olurdu ve Rhodey aniden savunmasız kalırdı. Gerçekten çok rahatsız bir düşünce ama bu tek bir parmak şıklatmasıyla evrenin yarısını silmekten korkmayan bir villain.

OKOYE
Okoye gif ile ilgili görsel sonucu

Black Panther heyecanı hala üstümüzde,dürüst olalım,kimin değil ki? Super kahraman filmlerinde tipik cinsiyet rollerine meydan okuyan birçok çeşit farklı karakterler gösteren harika bir filmdi. Danai Gurira tarafından oynanan harika bir karakter gibi, Okoye. Black Panther sırasında dövüş yeteneklerini gördük, ve tabii ki etkileyiciydi. Ama bu onun gibi sahip olduklarına benzer silahlara ve zırha sahip olan insanlara karşı olan bir dövüştü. Bunların hepsi içini dışını bildiği şeylerdi ve o, onların bütün zayıflıklarını biliyordu. Ama başka bir gezegenden olan devasa bir uzaylı tehdidiyle nasıl dövüşeceğini bilmiyor. Ve yükseltilen bir yeteneği olmadığı için Thanos sinirini ondan çıkarmaya çalışırsa nakavt olacak ve bir daha kalkmayacak gibi gözüküyor.

IRON MAN
İlgili resim

Evet şu an okuyucuların çoğu kısmının “ne diyor bu ya” tepkisini almış gibiyiz. dün ki yazımızda neden Iron Man’in yer almadığını şimdi daha iyi anlayacaksınız. Ama bize kızmadan önce gelin bi doğrular konuşalım. Infinity War’da kim ölecek? En büyük teorilerden biri Thanos ile savaşırken Tony Stark’ın öleceği öngörülüyor. Tony Stark bi “Dahi, Milyader, Hayırsever, Playboy ve en önemlisi de Süper kahraman” Ama sadece kendi yaptığı muhteşem zırhları sayesinde kahraman. Şimdi ondan zırhları al geriye ne kalır? “Dahi, Milyader, Hayırsever ve Playboy” Ve hatırlarsanız fragmanlarda Thanos’un ona çok sert vurduğu bir sahne var ve geri ayağa kalkacakmış gibi gözükmüyor. Hatta zırhının parçalandığını da görmüştük ve yedek zırh getirmediyse direk ölmesi muhtemel (biliyorum biliyorum o sırada ölmeyecek ama ona karşı orada hiç şansı yok) Iron Man,başından beri MCU’yu birlikte tutan bir tutkal oldu ve onsuz nasıl olduğunu görmenin zamanı gelmiş olabilir.

Rhodey’nin teknolojisiz çöküşü gibi benzer bir yolla, Tony de hemen hemen aynı. Iron Man 3’te zırhları olmadan bile Mandarin’in güçleri tarafından ele geçirildiğinde bununla baş etmeyi de becerdi. Teknolojisi olmadan da bir kahraman olabilir ama zırhları ona üstünlük sağlıyor.

DOCTOR STRANGE
İlgili resim
Evet yine bu sefer “ne diyor bu ya” yerine “iyice saçmalıyorsun” demeye başladınız gibi. Ama gelelim ki; Bırak Thanos’u, onun önüne çıkacak kişi Ebony Maw olacak ve onun karşısında hiç şansı yok gibi gözüküyor. Zaman taşı sayesinde daha üstün güçlere sahip olan Doctor Strange, zaman taşını Ebony Maw’a kaptırdıktan(evet kaptıracak kabul edin bunu) sonra eskisi gibi güçlü olamayacak. Yine güçlü olacak, ama sadece daha dikkatli davranmak zorunda kalacak. Çünkü ilk filmde hatırlarsanız, zaman taşı sayesinde “Dormammu ile anlaşması” ve “Kaecilius’un verdiği hasarı zaman taşı ile düzeltmesi” zaman taşı olmadan bunları yapamayacak.  Evet kendisi Marvel evreninin en güçlü mistik büyücülerinden biri ama biz MCU’dan bahsediyoruz. Hepimiz biliyoruz ki; MCU, kahramanlarının gücünün tamamını bizlere göstermiyor yani çizgi romanda olduğu gibi halini bizlere göstermiyor. Yani kısacası Doctor Strange’in çok olmasa da Thanos’a karşı pek bir şansı yok.  Onun önce Ebony Maw’ı aşması lazım.

Evet siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlar da düşünceleriniz belirtiniz.

 

14 thoughts on “Infinity War’da Thanos’a Karşı Hiç Şansı Olmayan 8 MCU Karakteri!

  1. Çizgi romanlarda Kara Panter in tek zorlandığı kişi zaten Killmonger. Birkaç vuruşla Cap ı devirmiş, tek başına Black Dwarf ı yenmiş, Gümüş Sörfçüyü boğaz kilidiyle yenmiş birinden bahsediyoruz. Yani en azından Thanos a 1-2 çizik atar.

  2. Çizgi romanlarda Kara Panter in tek zorlandığı kişi zaten Killmonger. Birkaç vuruşla Cap ı devirmiş, tek başına Black Dwarf ı yenmiş, Gümüş Sörfçüyü boğaz kilidiyle yenmiş birinden bahsediyoruz. Yani en azından Thanos a 1-2 çizik atar.

  3. Maalesef hepsine katılıyorum. Bir yanım asla kabul etmese de Tony için veda zamanı gibi duruyor.

  4. Maalesef hepsine katılıyorum. Bir yanım asla kabul etmese de Tony için veda zamanı gibi duruyor.

  5. Bence hepsi doğru dehil doctor strange thanosu yenemiyosa cap hiç yenemez. Cap thanosun elini tuttu diye onu yenecek gücte yapmaz.

  6. Bence hepsi doğru dehil doctor strange thanosu yenemiyosa cap hiç yenemez. Cap thanosun elini tuttu diye onu yenecek gücte yapmaz.

  7. Kim olur bilmiyorum ama bence ilk bolmde yenilmezler takimi buyuk bir husrana ugrucak hatta belkide bi kac kisi kisi olucek ve strange zamanda geriye gidip savasi yeniden baslaticak

  8. Kim olur bilmiyorum ama bence ilk bolmde yenilmezler takimi buyuk bir husrana ugrucak hatta belkide bi kac kisi kisi olucek ve strange zamanda geriye gidip savasi yeniden baslaticak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir