Infinity War’da Quicksilver’ın Geri Gelebiliceğini Düşündüren Teoriler!

Belki duymuş, belki okumuşunuzdur. Age of Ultron’da canlandırdığı Quicksilver karakteri ile çoğumuzun gönlünde taht kuran  Aaron Taylor-Johnson’ın yakın zamanlarda Infinity War setinde göründüğü söyleniyor! Geçmişe dönersek, Kevin Feige ve Joss Whedon Quicksilver’ın gelecek birkaç Marvel filminde görünmeyeceğini söylemişti, ama asla görünmeyeceğini söylememişti.

Biz de bu fırsattan faydalandık ve Age of Ultron’da yüzlerce kurşunla –saçma bir şekilde?!- ölen karakterimizin nasıl geri gelebiliceği hakkındaki fan teorilerini sizin için topladık.

1. Agamotto’nun Gözü’nde bulunan Zaman Taşı. 

MCU’da Doctor Strange’in Agamotto Gözü’nde bulunan bu değerli taş, bildiğiniz üzere zamanı bükmeye yarıyor. Geriye sarma, ileriye sarma, istenilen canlıyı gençleştirme, yaşlandırma ve bununla birlikte mantıken ölüyü dirilterek asıl zamana getirme. Strange ile Wanda’nın IW’de sahnelerinin geçeceğinden eminiz… Ya  Wanda Strange’den böyle bir istekte bulunursa?

2. Scarlet Witch’in gerçekliği değiştirebilme ve Witchcraft gücü.

Scarlet Witch’in en büyük gücü kaos büyüsüyle birlikte gelen gerçekliği değiştirebilme gücü. Yoktan var edebilme, var olan bir şeyi hiç var olmamış gibi var edebilmek bunun yanında ise Witchcraft. Yani her türlü cadılık büyüsünün elinden gelmesi. Hatırlatma olsun, Wanda House of M’de de Pietro öldüğünde tek dokunuşuyla hayata döndürmüştü. Evet, diyeceksiniz “Ulan yapaydı Age of Ultron’da da yapardı?!” biz de öyle dedik. Ama bir yandan da Wanda güçlerini geliştirdikçe geliştiriyor. Age of Ultron’da yaptıklarının 2 katını Civil War’da yapabildi. Infinity War’ın backstageden sızma videolarına da baktığımızda güçlendikçe güçleniyor. Belki Pietro’nun mezar başında, belki ani bir travma etkisiyle –Vision’un taşının alınması, Clint veya Steve’in ölümü olabilir!- bu gücü açığa çıkabilir.

3. Thanos’un ruhsal saldırıcı müttefik araması.

Fanların teorilerinden biri ise Thanos’un Pietro’yu hayata döndürüp kendi yanında kullanması. Hepimzin tahmin edebiliceği üzere Infinity War’da Thanos’un en sağlam düşmanlarından biri Scarlet Witch olacak. Thanos’un bunu onu oyalamak için kullanabiliceği söyleniyor.

4. Hızlı koşabilmenin yanı sıra, hızlı iyileşebilme gücü.

Age of Ultron’un sonunda,Clint Pietro’yu taşıyor, ve götürdüğü gemi benzeri, yararılara yardım yerine bırakıyordu. Peki ya bundan sonra Clint gittiğinde? Quicksilver’ın hız gücü olduğu gibi, konuşmasını, izlemesini vs de hıza çevirebilir ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. Bunun yanında, Quicksilver’ın hızlı metabolizmasıyla  iyileşebilme gücü vardır. AoU’da Ultron tarafından yüzlerce kez vurulduktan sonra ölmüştü. Peki ya bu iyileşme gücü devreye girerse? Bu tabii en saçma bulunan teorilerden biri fakat Marvel’ın neler yapacağı belli olmuyor.

5. Thanos’un antlaşma teklifi.

Scarlet Witch’i kendi tarafına çekmek için Thanos’un Pietro’yu canlandırma teklifi yapılabiliceği düşünülüyor. Bu da tabii en çok tartışılan teorilerden biri.

6. The Hand’in ölümsüzlük suyu.

Defenders’ın en büyük düşmanlarından biri olan The Hand çetesinin sahip olduğu ölü ejderha kemiklerinden oluşan ölümsüzlüksuyu, ölümlüyü ölümsüze, ölmüş birini de geri hayata çeviren bir çeşmedir. Bu “büyülü” suyun bazı easter eggler ile birlikte MCU da çıkacağı söyleniyor.

7. Cradle Machine

Bu makine, Age of Ultron’da da net bir şekilde gördüğümüz üzere Helen Cho tarafından yapılan, hasta hücrelerini iyileştirmek, sentetik doku oluşturmak, yaraları bağlarıyla birleştirip kapatmak ve bunun gibi fiziksel sağlık sorunları içindir. Bunun kullanılabiliceği düşünülüyor

8. T.A.H.I.T.I Projesi

Phil Coulson’u hayata döndüren proje. MCU’da Pietro için kullanılabiliceği düşünülüyor. Yasaklandı, fakat Wanda’nın kardeşi için neler yapabileceğini bilirsiniz…

9. Gelecek, gelecek… Ama başka kişiyle!

Marvel, Fox ile görüşmelerde olduğunu onayladı ve gözüne X-Men ile F4’ü kestirmiş durumda, ne kadar çok bu olayların yenilenmesi uzun bir süre alacak olsa da, Fox’un  X-Men’ndeki Quicksilver olarak Evan Peters gelebilir. -Umarım bu gerçekleşmez…-

EK OLARAK:

Movie Pilot’da çok çarpıcı bir teori gördük. Çizgi romanda, Wanda’nın şizofreni hastalığı var idi ve bunun yüzünden uzun süre istemeden de olsa gördüğünü herkese gösterip olay cidden yaşanmış gibi gösteriyordu. Wanda’nın şizofrenizi özellikle travma zamanlarında azıyor, artıyordu. Yani, Marvel’ın son dakika golü vurması durumunda akla gelen en büyük teorilerden biri de, Age of Ultron zamanında Wanda çok anksiyete ve travma halinde olduğu için, Pietro’nun ölüm anının şizofreniliğinin bir parçası olması. Bu insanı çok düşündürüyor tabii… Clint’de tuzlukmuş falan.

 

Kendi fikrimce, Aaron’un sette görünmesi olayı throwback ile bağlantılı olabilir. Sonuçta set arkasında bolca Vision ve Wanda sahnesi gördük, belki aralarında konuşurken bir anma sahnei geçmiş olabilir. Ya da Wanda’nın rüyasına girebilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir