İnceleme | The Death of Superman- Son 3 Sene İçinde Çıkan En İyi DC Animasyonu

Geçen sene DC 2 tane Superman animasyonu duyurmuştu. Birbirlerinin devamı olacak bu animasyonlardan ilki Death of Superman, ikincisi ise Reign of Superman’di. Superman çizgi romanlarına hakimseniz iki hikayenin de birbirine bağlı olduğunu ve Superman’in ölümü ile sonrasını anlattığını biliyorsunuzdur. İki animasyonun ilk ayağı olan The Death of Superman’i izledik ve spoilersiz olarak inceleyeceğiz.DC bundan 11 sene önce Superman: Doomsday adı altında bu konuyu ele almıştı. Fakat bu sefer hikaye zaten DC’nin kurulu olan animasyon evreninde geçiyor. Açıkçası ön yargı ile izlemeye başlamıştım çünkü son 2 senede gelen DC animasyonları eskisi kadar iyi değildi. Aklımda kötü düşünceler ile izlemeye başladım ama animasyon beni daha ilk dakikalardan kendine çekmeye başladı.

Sonunda birileri ne yaptığını biliyordu. DC karakterlerini anlayan, hikayeleri okumuş insanların yaptığı çok bariz bu animasyonu. İnsanların Superman’e bakışı, Superman’in hareketleri ve yaptığı şeyleri izlerken “İşte bu ya!” dedim. Batman v Superman ve Justice League filmlerinin toplam 5 saatte veremediği hissiyati bu film 1 saat 20 dakikada rahatça veriyor.

Hem Justice League, hem Superman hemde Lois&Clark’ın hikayesi çok güzel anlatılıyor. Bunun yanında arka planda Lex Luthor’u da izliyoruz.DC evreninde Superman’in ne kadar değerli bir kahraman olduğu ve insanların ona “Yallah Kripton’a pis uzaylı” değilde “Naber Superman gel bi foto çekilelim” dediği bir dünya var.

Karanlık olmasına da karanlık. Espriler kaliteli ve yerinde kullanılıyor, gereksiz ve hızlı ton değişimleri yok film yükselerek ilerliyor ve harika bir şekilde bitiyor.

Şunu da belirteyim eğer çocuğunuza veya küçük yeğenime izleteyim diyorsanız 2 defa düşünün çok kanlı sahneler var.

The Death of Superman animasyonunun son 3 sene de çıkan en iyi DC animasyonu olduğunu söylersem abartı olmaz. Ben izlerken çok keyif aldım. Animasyonun devamı olan Reign of Superman ise 2019 senesinde çıkacak!

Puanım 8.5/10Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir