Hulkwerine Kimdir?

O BİR HULK O BİR WOLVERİNE HAYIR HAYIR O HULKWERİNE

Merhaba arkadaşlar bu gün Marvel evrenin son deneylerinden biri olan Weapon H’yi ( Hulkwerine) tanıtmak istiyorum.

İLK GÖRÜNÜM:
Weapon H, Greg Pak  ve Mike Deodato Jr tarafından kaleme alınarak eylül 2017’de Totally Awesome Hulk #21. sayısında karışımıza çıkmıştır.HİKAYESİ :
Eski Eaglestar askeri olan Clayton askeri bir sabotaj sırasında köylüleri katletmek için gittikleri köyde kendi askerlerine saldırarak onları öldürmüştür. Bu olaylardan sonra weapon deneylerine katılan  Clayton diğer deneklerin aksine emirlere tam uyması için programlanmış bir cip sayesinde tüm emirleri yerine getirmeye hazırdır. Bu deneyleri yöneten Dr. Alba bu weapon deneyinin kusursuz olduğunu kanıtlamak adına bir köyü yok etmesi için görevlendiriyor bu duruma engel olmak isteyen Oldman Logan, Lady deathstrike, all new wolverine, Sabatooth,Warpath, Domino ve Amadeus hulk dahil olmak üzere hepsi ile savaşa giriyor.

 

Weapon X issue #18

 

 

savaş sonrasında Oldman Logan yardımı ile Dr Alba kontrolünde olan Weapon H,  Dr. Alba’nın kontrolünden kurtularak özgür kalır ve zıplayarak olay yerinden uzaklaşır. Güçlerinin kontrolünün elinde olmadığını düşünen ve masumlara zarar vermek istemeyen Clayton insanlardan uzaklarda hareket etmeye başlar. Ancak bele peşini bırakmaz ve kusursuz  bir silah olan Clayton’ı yakalamak isteyen kötü adamlar peşinde sürekli sorun çıkartırlar ve Clayton’ı  kendi silahları haline getirmek isterler ve bu süreçte yeni güçleri açığa çıkan Clayton’în nereye gideceği serisinin sonunda belli olacak…

GÜÇLERİ :
Hulk’un sahip olduğu güç,dayanıklılık ve çevikliğe sahiptir ( wolverine ile birleştiğinden dolayı daha iyisine de dahip olma ihtimali fazla)
Adamentium pençeler ve iskelet
Kurşun geçirmeyen deri
Dövüşte ustalık Askeri alanda ve stratejide uzmanlık
Rejenerasyon
Gelişmiş duyu ve koku alma yeteneği
Rage geçirmek ( sinirlendikçe güçlendiğinden dolayı form değiştirmek denilmese de kendini savunma sistemi güçleniyor ve olaya göre savunma şekilleri alıyor)

Geçirmiş olduğu Rageler :
1. Kendi serisinin üçüncü sayısında üstüne saldıran dev böcekleri rage geçirerek vücudun farklı  bölümlerinden çıkarttığı adamentium dikenler ile kendini kurtarmıştır.Weapon H issue #3

2.  Serinin devam eden sayısında ise Man-Thing ile kesişen Hulkwerine ile aralarında geçen kapışma sonucunda yenilmek üzere olan Hulkwerine tekrar bir rage geçirir ve RULK gibi etrafına enerji patlaması yaparak Man-Thing’i etkisiz bırakmıştır.

Weapon H issue #4

GÖRÜNDÜĞÜ SAYILAR:
weapon x vol.3  #7 #8 #9 #10 #11
Totally Awesome Hulk #21 #22
Weapon H #1 #2 #3 #4 #5…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir