Hikayesiyle Bizi Büyüleyen 10 Oyun

Oyun dünyasında bazı oyunlar vardı. Hepimizi derinden etkileyen bizleri ağlatan oyunlar oldu. Peki bu oyunlar nelerdir? Kendi ilk 10’umu sizlerle paylaşayım!

10. Max Payne

Max Payne serisini 10.’ya koyma sebebim aslında ilerde çok harika oyunlar olmasından. Ama bu listede ki oyunların hepsi kesinlikle oynanması gereken oyunlar.

Max Payne ise başına gelen trajik olaylar ile bizi üzen ve oynarken kurşunları düşmanların kafasına kafasına sıktığımız oyundu. Hikaye ağırlıkl TPS bir oyun arıyorsanız kaçırmayın.

9. L.A Noire

Dedektiflik oyunu olarak en beğendiğim oyunlardan biridir L.A Noire. Oyun mekanikleri ve hikayesi harikaydı. Özellikle sorgu mekaniği beni benden almıştır.

8. Tomb Raider 2013

Tomb Raider oyunlarını çok seven biriyim. Fakat 2013’te çıkan oyunu beni en çok heyecanlandıran oyunlardandır. Sıkılmadan soluksuzca oynayacağınız oyunlardan biridir.

7. Mass Effect 2

Uzayda harika bir maceraya gitmek ister misiniz? Mass Effect 2 tam size göre!

6. Assassin’s Creed 2

Bana en sevdiğin 5 oyun nedir deseniz ilk 3’e koyarım. Hikayesi her ne kadar beni derinden etkilese de listemde 6. sırada yer alıyor. Fakat siz kesinlikle oynayın.

5.The Elder Scrolls

Farkındaysanız spesifik olarak bir oyun adı koymadım. Direk tüm serinin adını koydum. Bunun sebebi TES oyunları harika oyunlar. Dünyalarına bir adım attığınızda çıkmanız zor oluyor. Bu dünyanın bir tadına bakmanızı tavsiye ederim.

4. Half Life 2

Anlatmama gerek yok sanırım? Dilimize pelesenk olmuş, internette binlerce capsi yapılan oyunu anlatmak saçma olur sanırım.

3.Bioschock Infinite

Arkadaşlar İngilizceniz orta seviye ise veya oyunun çevirisi varsa DİREK OYNAYIN! Bana Bioschock Infinite öv deseniz ben sabaha kadar överim. Hikayesi, dünyası hani ilk saniyesinden oha diyip sonda ki twistte hasssss demenize sebep olacak nadir oyunlardan bu oyun.

2. The Last of Us

Bakın bazı oyunlar vardır. Öyle bir hikayeye, diyaloglara sahiptir ki oyunu oynarken hissettiğiniz duygular anlatılmazdır. Ben de anlatamıyorum. Baş Yapıt!

Oyunu oynamadan ya da oynadıktan sonra Children of Men ve The Road adlı filmlere de bir bakın. Bu eserin ilham aldığı filmlerdir.

1.The Witcher 3

Cidden bir hikaye oyuncusu musunuz? Cevabınız EVET ise oynayın abi şu oyunu! Yan hikayelerin en az ana hikaye kadar iyi olduğu ve ana görevlere belli noktalarda etkilediği az oyunlardandır Witcher 3

2 thoughts on “Hikayesiyle Bizi Büyüleyen 10 Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir