Hem Doctor Who Hem Marvel’da Oynayan 20 Oyuncu!

54 yıllık efsane olan Doctor Who dizisi, 36 sezon boyunca bir çok oyuncuyu dizide barındırmıştır. Doctor Who’da oynayan oyuncuların bazıları tabiki Marvel filmlerinde ve dizilerinde de oynamışlardır. Biz de bu iki şirkette oyunculuk yapmış kişileri derleyelim dedik. Bakalım bu oyuncular kimlermiş:

1)DAVID BRADLEY

Doctor Who dizisinde Solomon ve First Doctor rolünde izlediğimiz Bradley, Captain America: The First Avenger filminde Tesseract’ı koruyan Church Keeper rolünde de oynamıştır.

 

2)CHRISTOPHER ECCLESTON

Doctor Who dizisinde Ninth Doctor rolünde izlediğimiz Eccleston, Thor 2: The Dark World filminde Malekith rolünde de oynamıştır.

 

3)DAVID TENNANT

Doctor Who dizisinde Tenth Doctor rolünde izlediğimiz Tennant, Jessica Jones dizisinde Purple Man rolünde de oynamıştır.

 

4)KAREN GILLAN

Doctor Who dizisinde Amy Pond rolünde izlediğimiz Gillan, Marvel Sinematik Evreni’nde Nebula rolünde de oynamıştır.

5)JENNA COLEMAN

Doctor Who dizisinde Clara Oswald rolünde izlediğimiz Coleman, Captain America: The First Avenger filminde Connie karakterini de canlandırmıştır.

 

6)MAISIE WILLIAMS

Doctor Who dizisinde Ashildr/Me rolünde izlediğimiz Williams, 2019’da çıkacak olan New Mutants filminde Wolfsbane rolünde de oynayacak.

 

7)TONY CURRAN

Doctor Who dizisinde Vincent Van Gogh rolünde izlediğimiz Curran, Daredevil dizisinde Finn Cooley rolünde / Blade 2 filminde Priest rolünde / X-Men: First Class filminde Black Agent rolünde / Marvel Sinematik Evreni’nde Bor Burison rolünde de oynamıştır.

 

8)TOBY JONES

Doctor Who dizisinde Dream Lord rolünde izlediğimiz Jones, Marvel Sinematik Evreni’nde Arnim Zola rolünde de oynamıştır.

 

9)ANDREW GARFIELD

Doctor Who dizisinde Frank karakterini canlandıran Garfield, The Amazing Spider-Man film serisinde Spider-Man karakterini de canlandırmıştır.

 

10)IAN MCKELLEN

Doctor Who dizisinde Great Intelligence karakterini seslendiren McKellen, FOX Sinematik Evreni’nde Magneto rolünde de oynamıştır.

11)FELICITY JONES

Doctor Who dizisinde Robina Redmond rolünde oynayan Jones, The Amazing Spider-Man film serisinde Felicia Hardy rolünde de oynamıştır.

 

12)CHRISTOPHER FAIRBANK

Doctor Who dizisinde Fenton karakterini canlandıran Fairbank, Guardians of the Galaxy filminde Broker karakterini canlandırmıştır.

 

13)JOSH DALLAS

Doctor Who dizisinde Mark Chambers rolünde oynayan Dallas, Thor filminde Fandral rolünde de oynamıştır.

 

14)TALULAH RILEY

Doctor Who dizisinde Miss Evangelista karakterini canlandıran Riley, Thor 2: The Dark World filminde Asgardian Nurse rolünde de oynamıştır.

 

15)LAURENCE BELCHER

Doctor Who dizisinde Kazran Sardick karakterinin çocukluğu rolünde oynayan Belcher, X-Men: First Class filminde Charles Xavier karakterinin çocukluğu rolünde de oynamıştır.

16) HAYLEY ATWELL

Marvel Sinematik Evreni’nde Peggy Carter rolünde oynayan Atwell, Doctor Who sesli hikayelerde Asha Gryvern karakterini de seslendirmiştir.

 

17)RICHARD E. GRANT

Logan filminde Dr Rice karakterini canlandıran Grant, Doctor Who: Scream of The Shalka animasyon dizisinde Ninth Doctor karakterini seslendirmiştir.

 

18)JULIAN BLEACH

Avengers 2: Age of Ultron filminde bale öğretmeni rolünde oynayan Bleach, Doctor Who dizisinde Davros rolünde de oynamıştır.

 

19)DICHEN LACHMAN

Doctor Who’nun spinoff/yan dizisi olan Torchwood dizisinde Lyn Peterfield karakterini canlandıran Lachman, Agents of SHIELD dizisinde Jiaying karakterini de canlandırmıştır.

 

20)FINN JONES

Doctor Who’nun spinoff/yan dizisi olan Sarah Jane Adventure dizisinde Santiago Jones karakterini canlandıran Jones, Iron Fist ve Defenders dizilerinde Danny Rand (Iron Fist) karakterini de canlandırmıştır.

 

BONUS: GREGG SULKIN

Doctor Who’nun spinoff/yan dizisi olan Sarah Jane Adventure dizisinde Adam Lloyd rolünde oynayan Sulkin, Runaways dizisinden Chase Stein rolünde de oynamıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir