Hem Doctor Who Hem DC’de Oynayan 20 Oyuncu!

54 yıllık efsane olan Doctor Who dizisi, 36 sezon boyunca bir çok oyuncuyu dizide barındırmıştır. Doctor Who’da oynayan oyuncuların bazıları tabiki DC filmlerinde ve dizilerinde de oynamışlardır. Biz de bu iki şirkette oyunculuk yapmış kişileri derleyelim dedik. Bakalım bu oyuncular kimlermiş:(NOT: Torchwood dizisi, Doctor Who dizisinin spin-off / yan dizisidir)

 

1)JOHN HURT
JOHN HURT ile ilgili görsel sonucu
Doctor Who dizisinde War Doctor rolünde oynayan Hurt, V For Vendetta filminde Adam Sutler rolünde de oynamıştır.

 

2)ERIC ROBERTS
ERIC ROBERTS ile ilgili görsel sonucu
Doctor Who filminde (1996) Fifth Master rolünde oynayan Roberts, The Dark Knight filminde Sal Maroni rolünde de oynamıştır.
3)MICHELLE GOMEZ
MICHELLE GOMEZ ile ilgili görsel sonucu

Doctor Who dizisinde Missy (Eighth Master) rolünde oynayan Gomez, Gotham dizisinde The Lady rolünde de oynamıştır.

4)ALEX KINGSTON
ALEX KINGSTON ile ilgili görsel sonucu

Doctor Who dizisinde River Song karakterini canlandıran Kingston, Arrow dizisinde Dinah Drake Lance rolünde de oynamıştır.5)JOHN BARROWMAN
JOHN BARROWMAN ile ilgili görsel sonucu

Doctor Who ve Torchwood dizilerinde Jack Harkness rolünde oynayan Barrowman, Arrow ve Legends of Tomorrow dizilerinde Dark Arrow karakterini canlandırmıştır.

 

6)ARTHUR DARVILL
Ä°lgili resim

Doctor Who dizisinde Rory Williams rolünde oynayan Darvill, Legends of Tomorrow dizisinde Rip Hunter rolünde de oynamıştır.7)TOM ELLIS
TOM ELLIS ile ilgili görsel sonucu

Doctor Who dizisinde Thomas Milligan rolünde oynayan Ellis, Lucifer dizisinde Lucifer Morningstar rolünde de oynamıştır.

8)DAVID HAREWOOD
DAVID HAREWOOD ile ilgili görsel sonucu
Doctor Who dizisinde Joshua Naismith rolünde oynayan Harewood, Supergirl dizisinde Martian Manhunter ve Cyborg Superman karakterlerini de canlandırmıştır.

9)TRACY IFEACHOR
TRACY IFEACHOR ile ilgili görsel sonucu
Doctor Who dizisinde Joshua Naismith’in kızı olan Abigail Naismith karakterini canlandıran Ifeachor, Legends of Tomorrow dizisinde Vixen’in kardeşi Kuasa rolünde de oynamıştır.
10)MICHAEL GOUGH
MICHAEL GOUGH ile ilgili görsel sonucu

Doctor Who dizisinde Celestial Toymaker ve Hedin karakterlerini canlandıran Gough, Burtonverse Batman filmlerinde (Batman, Batman Returns, Batman Forever and Batman & Robin) Alfred Pennyworth karakterini de canlandırmıştır.

11)CELIA IMRIE
CELIA IMRIE ile ilgili görsel sonucu
Doctor Who dizisinde Miss Kizlet rolünde oynayan Imrie, Legends of Tomorrow dizisinde Mary Xavier rolünde de oynamıştır.

12)BEN BROWDER
BEN BROWDER ile ilgili görsel sonucu
Doctor Who dizisinde “(Merhamet) Mercy” isimli kasabanın şefi olan Isaac karakterini canlandıran Browder, Arrow dizisinde Ted Gaynor rolünde de oynamıştır.
13)COLIN SALMON
COLIN SALMON ile ilgili görsel sonucu

Doctor Who dizisinde Doctor Moon rolünde oynayan Salmon, Arrow dizisinde Queen ailesinin üvey babası olan Walter Steele karakterini de canlandırmıştır.

14)COLIN MCFARLANE
COLIN MCFARLANE ile ilgili görsel sonucu

Doctor Who dizisinde Jonathan Moran ve Torchwood dizisinde Austin Pierce rollerinde oynayan McFarlane, Batman Begins filminde Gillian Loeb rolünde de oynamıştır.
15)JAMES MASTERS
JAMES MARSTERS ile ilgili görsel sonucu

Torchwood dizisinde John Hart rolünde oynayan Masters, Smallville dizisinde Brainiac rolünde de oynamıştır.

16)DICHMEN LACHMAN
DİCHEN LACHMAN ile ilgili görsel sonucu

Doctor Who spinoff/yan dizisi olan Torchwood dizisinde Lyn Peterfield rolünde oynayan Lachman, Supergirl dizisinde Roulette rolünde de oynamıştır.

17)TEDDY SEARS
TEDDY SEARS ile ilgili görsel sonucu

Doctor Who dizisinin yan dizisi olan Torchwood dizisinde Blue-Eyed Man karakterini canlandıran Sears, The Flash dizisinde Zoom (Hunter Zolomon) ve Black Flash karakterlerini de canlandırmıştır.18)SPENCER WILDING
SPENCER WILDING ile ilgili görsel sonucu

Doctor Who dizisinde Minotaur, Wooden King, Buz Savaşçısı Skaldek ve Doctor Who’nun spinoff/yan dizisi olan Class dizisinde Quill Goddes rollerinde oynayan Wilding, Batman Begins filminde Gölgeler Birliği (League of Shadows) üyelerinden birini de canlandırmıştır.

 

19)MARINA BENEDICT
MARINA BENEDICT ile ilgili görsel sonucu

Doctor Who dizisinin yan dizisi olan Torchwood dizisinde Charlotte Wills rolünde oynayan Benedict, Gotham dizisinde Narrow şehrindeki dövüş klubünün eski lideri olan Cherry rolünde de oynamıştır.
20)JIM BROADBENT
JIM BROADBENT ile ilgili görsel sonucu

The Curse of Fatal Death parodi Doctor Who dizisinde Elevent Doctor rolünde oynayan Broadbent, Superman IV: The Quest for Peace filminde Jean Pierre Dubois karakterini canlandırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir