Harley Quinn ve Joker’in Yer Aldığı Ready Player One Fragmanı Geldi! [Fragman İnceleme]

İnsanları hayatlarında etkileyen şeyler vardır. Kimileri bir insanın konuşmasından, kimileri bir diziden ilham alır. Bana ilham kaynağı olan ise Başlat Ready Player One kitabıydı. Kitap sayesinde Parzival nickini kullanmaya başladım. Bana bir çok konuda ilham verdi kitap. Şimdi ise 2018’de Steven Spielberg tarafından filmi gelecek. Dün gelen fragmanı derinlemesine inceliyorum. Öncelikle fragmanı şuradan altyazılı  izleyebilirsiniz.Fragman beni çok heyecanlandırdı. Kitaba bir sürü gönderme yapmışlar ve efektler harikaydı. Karakter dizaynları beklediğim gibi olmamış. Özellikle Parzival’ın karakteri kitapta gösterişli zırha sahip belli bir bölümden sonra. Art3mis’in ise karakterine çok benzemesi lazım fakat değişik olmuş bunlar. Bunun yanında Art3mis’in gerçek hayatta ki halinde yüzünde porto şarabı lekeleri vardı o eklenmemiş. Wade ise hafif daha kilolu biriydi. Beni asıl endişelendiren kitaba ne kadar bağlı kalacağı. Kitabı tamamen yansıtmalari imkansız ama hikaye o yöne doğru giderse harika olur. Fragman beni baya etkiledi. Film 2018’de en çok beklediğim film şu anda! Şimdi kitaba göndermelere ve ayrıntılara bakalım.

Öncelikle OASIS’ten bahsedelim. OASIS dünyanın büyük kısmının kullandığı bir sanal gerçeklik cihazı. Bambaşka dünyaya bir kapı açılan OASIS’te istediğiniz herhangi bir şey olabilirsiniz. O kadar büyük bir ekonomi var ki OASIS üzerinde kurulu olan şirketler var 101 gibi. Oyunun parası gerçek dünyada bile kullanılabiliyor. Oyunda dünyada çıkmış her eser var. Kitaplar filmler oyunlar diziler gibi. Hatta kendilerine ait dünyalar bile var. Middle Earth dünyası gibi. Cihazın sahibi küçüklüğünü geçirdiği kasabayı baştan yarattı ve OASIS’e koydu öyle düşünün.

Benim adım Wade Watts

Kitaptaki paragrafın neredeyse tamamını alıp fragmana koymuşlar.Ogden Morrow’un Partisi

Kitabın bir kısmında Ogden bir parti veriyordu ve Parzival ile Artemis oraya geliyordu. Muhtemelen partinin olduğu mekan burası.

Dokunaçlı Tulum

Daha da gerçekliği zorlamak için kitapta böyle bir tulum var. her türlü dokunmayı ve darbeyi karşıya aktarıyor. Wade bu tulumu karavanda iken değil başka bir zaman kazanıyordu aslında. Göreceğiz.

Açılış

Kitabın açılışı James Halliday’in ölüm videosu ve mirasını açıklaması ile başlıyordu. Filmde muhtemelen öyle olacak.101

101 yumurtaları bulup kapıları açmaya çalışan bir şirket. Amaçları OASIS’i ele geçirmek. Burada onları görebiliyoruz.

Avcı Klanları

Yumurtaları bulmak için bir araya gelen oyunculara deniyor. Tek başına çalışanları da var klanla ilerleyenleride. Avcılar’ın 101’e saygısı yoktur. Onlardan nefret ederler.Parzival

Wade Watts’ın karakteri Parzival. Fotoğraf ise ilk kapıyı açtıktan sonra scoreboardda ki en başa yerleşmesi.

Anorak

Bu kısmı anlatmayacağım büyük spoiler tehlikesi içeriyor fakat James Halliday’in çarı Anorak ve Parzival yan yana101 Şirketi

Kitapta bir noktada Wade 101 şirketinde çalışmak zorunda kalıyor ve orada tele teknisyen görevi yapıyor. Bu kısım oradan olabilir.

Nolan Sorrento

101’in başında ki adam. Ana kötümüz.Art3mis

Esas kızımız ve oğlanımız yan yana.

Final Savaşı ve Karakterler

OASIS’te isteyen isteyen kişi olduğundan popüler kültürden bir çok karakter filmde olacak. Buna Harley ve Joker, Deadpool, Tracer, Masterchief dahil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir