Güç Yüzükleri ve Fener Birlikleri Tanıtımı.

DC’de bildiğiniz gibi güç Yüzükleri var. Bu yüzüklerin hepsi bir duyguyu temsil ediyor ve “Fener Birlikleri” var. Bu sayede evreni kendi yöntemleriyle koruyorlar yada yok etmeye çalışıyorlar.  Yüzükler temsil ettiği güç ile çalışır.  Bu Yüzüklere ve birliklerine bakalım. 

“9 tanesi insanlara” yok bu Yüzüklerin Efendisinden ama evrende 9 tane güç yüzüğü var. Merak etmeyin takanlar Nazgûl olmuyor. İlk önce en sevdiğim ve en bilinen ile başlayalım.

Yeşil Yüzük ve Birliği 

İradenin gücünü temsil eden Yeşil Yüzük Yeşil Fener Birliği tarafından kullanılmaktadır. Ana güç bataryası yaşayan gezegen aynı zaman bir fener olan Mogo’da bulunmaktadır. Yüzük ile yapılabilecekler kullananın hayal gücü ile sınırlıdır. Birliğin amacı evrende ki güvenliği sağlamaktır.

Yüzüğün Yemini:

En parlak günde, en karanlık gecede

Hiçbir kötülük kaçamayacak gözümden 

Kötülüğün gücüne tapanlar 

Korkun gücümden Yeşil Fenerin Gücünden!

İlginç bir bilgi

-Yeşil Fenerlerin yanına bir Mavi Fener yaklaşırsa Yeşil Fenerin yüzüğünün gücü artar. Hatta limitini aşar ve %100’ün üzerinde şarj olur.

Sarı Yüzük ve BirliğiKorku’nun gücünü temsil eden yüzük Sinestro birliği tarafından kullanılmaktadır. Yeşil Fenerin “Guardians”ları Sinestro’nun yüzüğünü gezegenini kontrol etmek için kullandığını öğrenince onun yüzüğünü alıp kovdular. Sinestro korku gücünü kullanan bu yüzüğü yarattı. Ana güç bataryaları Korugar gezegenindedir.

Yüzüğün Yemini

En karanlık günde, en parlak gecede 

Korkunuz sizi ışığa götürsün 

Doğru olanı engelleyenler

Gücüm ile yanın!

İlginç Bilgi

Rebirth serilerinde yeşil Fenerler ve sarı Fenerler bir süre dost oldular

Turuncu Yüzük ve Birliği

Açgözlülüğü temsil eden yüzüktür. Bu sebep ile ellerinde birden fazla yüzük vardır. Liderleri Larfleeze’dir. Turuncu Yüzük en güçlü yüzüklerdendir. Larfleeze’de o derece güçlü bir canlıdır.

Yüzüğün Yemini

Benim olan benimdir benim benim benim

Ve benim benim benim 

Sizin değil!

Mavi Yüzük ve BirliğiUmudu temsil eden yüzük Saint Walker tarafından bulunmuştur. Mavi yüzüğü Saint Walker Mogo’nun en tepesine tırmanarak geriye kalan tek umudu orada bulacağına inanıp mavi yüzüğü keşfetmiştir.

Yüzüğün Yemini 

En korku dolu gunde en cinnetli gecede

Güçlü kalpler ateş ile doluyken

Işığın Umudu gecede kaybolmuşken 

Yıldızlara bakın umudun Sönmez ışığına!

İndigo Yüzüğü ve Kabilesi Şefkati temsil eden yüzük Indigo kabilesi tarafından   kullanılmaktadır. Yüzüğün yaratılmasında Abin Sur büyük rol oynamıştır. Yüzüklerinin dili çevrilememektedir.

Yüzük Yemini 

Tor lorek san, bor nakka mur,

Natromo faan tornek wot ur.

Ter Lantern ker lo Abin Sur,

Taan lek lek nok–Formorrow Sur!

Kırmızı Yüzük ve BirliğiÖfke’yi temsil eden Yüzük Atrocitus tarafından Ysmault’ta yapılmıştır. Bu Yüzüğün en büyük özelliği yüzüğü takan kişinin kalbini değiştirir ve öfkeyle doldurur. Yüzüğü bırakan kişi ölür.  Fakat bir Mavi Fener yüzüğü ile yer değiştirir ve öfkeyi yenecek kadar kalbi umut ile dolarsa kurtulabilir.

Yüzük Yemini

Öfkeli gökyüzünün kanlı hali gibi

Yeni olmuş bir cesetten alınmış gibi

Birlikte tüm ofkemizle 

Hepinizi yakacağız!

Siyah Yüzük ve Birliği 

Ölümü temsil eden yüzük Nekron adlı karanlık Lord tarafından 666. Sektörde yapılmıştır. Yüzükteki karanlık güç Simbiyotik gibi Konakta büyür. Yüzüğü kullanan kişinin uzuvları kopya bile geri uzar.

Yüzüğün Yemini

En karanlık gece geldiğinde 

Tüm ışıklar ölürken karanlık büyüyecek 

Kalplerinizi sokecegiz 

Siyah elim ölüleri diriltecek!

Star Sapphire Yüzüğü ve Birliği Aşk’ı temsil eden yüzük Zamaronlar tarafından OA’yı terk ettiklerinde yapılır. Bir mağarada ölmüş kadın ve erkek cesedi vardı. Cesetlerin ortasında ise Star Sapphire kristali. Kristalden yüzüğü yaptılar ve Zamaron gezegenine ana bataryalarını koydular.

Yüzük Yemini

Kalpler korku içinde kaybolduğunda
Karanlık gecelerde yalnız kalanlar
Yüzüğümüzü kabul et ve kavgamıza katıl.
Aşk Her şeyi fetheder
Mor rengin gücüyle

Beyaz Yüzük ve BirliğiYaşam’ı temsil eden yüzük Life Entity sayesinde yapılmıştır. Yüzük Blacklest Night serisinde yapılmıştır. Diğer tüm yüzüklerin gücüne sahiptir ve en güçlü yüzüktür. Beyaz Yüzüklerin bir lideri yoktur ama genelde Kyle Rayner liderlik etmektedir

Ek olarak bir yüzük daha var. Belirli bir duyguyu temsil etmediği ve Birliği  olmadigi için 9 içine almıyorum onu.

Phantom Yüzüğü Belli bir duyguyu temsil etmez. Rami tarafından yapılmıştır. Yüzük kullanıcının o anki duygusuna göre başka bir Yüzüğün gücüne sahip olabilir. Korkuyorsa sarı fener o an iradesi geldiyse yeşil fener olur. Yüzüğü kontrol etmek imkansıza yakındır. Kontrol edemeyen Yüzüğün esiri olur. Jessica Cruz kontrol etmiştir.

Evet uzun bir dosya konusu oldu. Yorum yapmayı unutmayınız!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir