Green Arrow’un En Zorlayıcı 10 Düşmanı!

Starling City’nin Zengin, kahraman, playboy, yardımsever, milyoner, deli say say bitmiyor baksanıza. Oliver Queen,  Green Arrow olduğundan bu yana çok fazla düşman edindi. Bizim boş boğazlı Oliver’ımızın çok çekemeyeni var. Sarkastiğiyle meşhur olan karakterimizin pek de sarkastik olmayan düşmanlarına bir bakalım…

10 – Komodo

Zamanında Queen Endüstri için çalışan Simon Lacroix, aynı şekilde bir zamanlar Oliver’ın babası olan Robert Queen tarafından eğitilmişti. Fakat en sonunda okçuluk yeteeğini farklı yöne kullanıp bir suikastçi olmakla birlikte Oliver’ın e ölümcül düşmanlarından biri oldu.

9 – Merlyn

Bu elemanımızı tanımayan yoktur… kendisi maşallah hiç bıkmadan asırlardır Green  Arrow ile dövüşüyor. Çok becerili -Caasandra Cain’in öğreticilerinden biri olacak kadar- olmasının yanında uzman bir kiralık katil.


8- Midas (ve Blood Rose)

Midas zamanında bir bilim adamıyken geçirdiği bir kaza sonucu çok ağır zehirli atıklara maruz kalmıştır. Sonrasında halini görüyorsunuz… Blood Rose ile ittifak olup teröristliğe başlamıştır. Fakat bulundukları lokasyonu durmadan Green Arrow koruduğu için, onu öldürmek istiyorlardır.

7- Onomatopoeia

Belki onu Batman’den tanıyorsunuzdur.  Adamın süper güçleri olmayan kahramanlara karşı öldürme zaafı var, ama Green Arrow (ve Arrow Family’e) olan zaafı, ailesinin öldürülmesiyle başlıyor… Onomatopoeia, Oliver’ı suçladı ve azılı düşmanı oldu.


6- Deathstroke

DC evreninin en yetenekli ve korkutucu suikastçisi olan Slade Wilson, bir çok kez Green Arrow ile karşı karşıya gelmiştir. Bu karşılaşmalar o kadar çekişmeli olmuştur ki bir keresinde Green Arrow Deathstroke’un gözüne oklarından birini kendi eliyle sokmuştur.

5- Brick

Green Arrow’un “klasik” denebilecek düşmanlarından biridir. Adından da anlaşılmak üzere vücudu bir tuğla gibidir ve sapasağlamdır.


4- Cheshire

En ölümcül kadınlardan biri olan Cheshire, suikastçilikte ve tırnaklarıyla kullandığı zehirle meşhurdur. Özellikle sadece Oliver ile değil, Emiko ve Dinah ile de ağır kapışmaları olmuştur.

3- China White

Green Arrow’un kendi serisinde eroin satmasından dolayı yakalandı. Köklü ve tehlikeli bir kadındı.


2- Constantine Drakon

Tamamiyle zevk ve para için öldüren bir seri katil kendisi. Green Arrow’a istemsiz özenmesiyle beraber kıskançlığından dolayı ondan nefret ediyordur.

1- Cupid

Green Arrow’un #1 sapığı. Kadın o kadar psikopat ki, GA’nın bir okuyla kendi derisinin üzerini keserek kalp çizmesiyle beraber Oliver’ın kendi okunu onun göğüsüne sapladığı da olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir