Görmek İstediğimiz 10 Marvel vs DC Düellosu

30 yıl öncesini düşünün. MCU ve DCU daha planlanmamış bile. Çizgi roman okurlarının elinde sedece hayalleri var. Ve o hayallerden biri, Marvel ve DC karakterlerinin dövüşmesini görmek. Biz onlardan en çok istediğimiz 10 tanesini listeledik.

10-  Batman vs Iron Man

Kendine ait oyuncaklarıyla dünyayı kurtaran iki zengin insanın karşılaşmasını kim görmek istemez ki ? Genel olarak oyuncakları daha tehlikeli olan Iron Man bu vs de kazanan olacak gibi gözükse de Batman’in de her konuyu çözebilecek bir beyine de sahip olduğunu da hatırlatmak gerekir.

9- Black Panther vs Cheetah

İki yırtıcının bir o kadar yırtıcı düellosu. Doğadaki iki hayvanı temsil eden (Aslında birisi direk o hayvan denebilir) karakterlerin çekişmesini kim görmek istemez ki ? Kareografik ve estetik hareketlerin havada uçuşacağı bir sahne çok iyi olur.

8- Deadpool vs Deathstroke

İkisi de Wilson, ikisi de paralı asker (tabii birisi çok konuşkan olmasıyla meşhur) ! Bu vs biraz uzun sürebilir çünkü ikisininde hatrı sayılır bir rejenarasyon yeteneği var. Bu konuda Deadpool daha üstün tabii ki ancak Deathstroke’un da hiç kolay pes etmeyen birisi olduğunu hatırlatmak gerek.

7- Superman vs Thor

Kendi evrenlerinin tanrıları olan (Superman halk tarafından öyle görünüyor sonuçta) iki karakterin tanrısal düellosu görmek isteyebileceğimiz sahnelerden. Thor’un artık hakettiği güce kavuştuğunu gördükten sonra bu sahnenin iyi olacağına inanıyoruz.

6- Spiderman vs Flash

Kendi evrenlerinin mizahşörleri olan bu karakterlerin dövüşü baya güldürücü olacak gibi gözüküyor. Birisi koşuyor, diğeri ağ atıyor, ki aslında bu karşılaşmanın da fantastik olacağını düşünüyoruz.

5- Storm vs Aquaman

Sudan ve fırtınadan güç alan iki karakterin karşılaşmasında olacak en kesin olay, etraflarındaki hava durumunun aşırı sert olacağıdır.

4- Wonder Woman vs Hulk

Evet, bu cidden baya garip bir vs olmasının yanısıra, vs nin çekişmeli olacağını da düşünüyorum.

3- Ant-Man vs Atom

Boyu boyuna, huyu huyuna diyeceğim vslerden biri olan bu vsnin CGI teknolojisinin nimetinden baya yararlanacağını düşünüyoruz.

2- Catwoman vs Black Widow

Bir ajan ve bir hırsızın karşılaşmasının ne kadar estetiksel olabileceğini görmek isteyenlerin karşılaşması budur.

1- Green Lantern vs Scarlet Witch

Offf görsel efekt şölenine bir bakarmısınız…  Hangisinin daha güçlü olduğu konusunda kararsızız ancak dediğim gibi tam efekt severlerin düellosu budur.

Bunları kimin kazanacağı hiç belli olmaz, ancak bildiğimiz bir şey var ki ; güzel yapılırsa,bize baya zevkli anlar geçireceğini biliyoruz.

 

10 thoughts on “Görmek İstediğimiz 10 Marvel vs DC Düellosu

 1. Bence batman ile ıronman karşılaştık olmamalı bile batman kesin alır. Black widow ile çat women da da catwoman alır. Sonra deadpool alır. En çekişmeli hulk ile wonderwoman

 2. Bence batman ile ıronman karşılaştık olmamalı bile batman kesin alır. Black widow ile çat women da da catwoman alır. Sonra deadpool alır. En çekişmeli hulk ile wonderwoman

 3. Selamlar Karıslasmalar bıraz adil olmadıgını düşünüyorum 🙁
  Bence

  thor / shazam
  Flash/Quiksilver
  Aguaman/Magneto
  Wondervomen/Kaptan america
  Hulk/Superman
  greenarrow/Hawkeye
  Dr fate/DR strange
  Martian Manhunter marslı / Vision
  Bence bu karsılasmalar daha adıl ve guc dengelerı acısından daha guzel olur 😀

 4. Selamlar Karıslasmalar bıraz adil olmadıgını düşünüyorum 🙁
  Bence

  thor / shazam
  Flash/Quiksilver
  Aguaman/Magneto
  Wondervomen/Kaptan america
  Hulk/Superman
  greenarrow/Hawkeye
  Dr fate/DR strange
  Martian Manhunter marslı / Vision
  Bence bu karsılasmalar daha adıl ve guc dengelerı acısından daha guzel olur 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir