God of War’da Kullanabileceğiniz İpuçları

God of War, şimdilik PS4’e çıkan en iyi oyun ünvanını oyuncuların büyük bir çoğunluğu tarafından almış durumda. Tabii ki de bu başarısının büyük bir çoğunluğunu yönetmeni Cory Balrog’a borçlu (Teşekkürler Balrog amca). Ancak Midgard’taki yolculuğunuz sırasında bir iki ipucu bizce işinize yarayabilir. Spoilersız bir şekilde işte bazı ipuçları.

Oyunun başlangıcı biraz yavaş

Oyun biraz temposu düşük başlamasına rağmen, yine de müthiş bir şekilde başlıyor. Oyunun başlarında biraz keşfetmekten sıkılabilirsiniz, ancak sonrasında aksiyona doyacaksınız. Tabii yine araştırmaya ve loota devam edeceksiniz ancak zaten oyunun yapısına çoktan alışmış olacaksınız.

Mutlaka kısa yollara bakın ve ana yoldan çıkın

Gölde, küçük teknenizle gezerken etrafa da göz atmayı ihmal etmeyin. Çünkü ana görevler dışında bir sürü yan görevler var ve Witcher 3 kadar farklı senaryo sunmasa da Far Cry seviyelerine inmiyor. Göldeki adalarda size yardımcı olacak ödüller içeren haritalar da var, onları da ihmal etmeyin.

Bu arada, bazı puzzleları vs. hakkında çözümünüz yoksa hiç uğraşmayın direk dönün. Ancak sonradan bir daha bakın. Çünkü kazandığınız yeni özelliklerle puzzleları çözebiliyor olabilirsiniz.

Hikayelere yol açın

Teknenizle gezerken genelde Kratos, Atreus’un ısrarlarıyla hikaye anlatmaya başlıyor. Eğer denk gelirseniz dinlemeyi ihmal etmeyin. Çünkü bazıları oyuna tat katarken bazıları da hikayeye eklemeler yapıyor.

Savaştayken Atreus’u unutmayın

Siz savaşırken bazen Atreus düşmanlarınızı köşeye sıkıştırmış olabilir veya sersemletmiş olabilir. Siz dövüşürken bir yandan da ona da bakmayı unutmayın yoksa güzel fırsatlar kaçırabilirsiniz.

Ekipmanınızı değiştirmeyi unutmayın

Eğer ki savaşlarda zorlanmaya başladıysanız ve üstelik karşısı sizle aynı seviyeyse, ekipmanlarınıza bakın. Çünkü ya seviyesi düşük olabilir ya da efsunu eksik veya düşük seviyeli olabilir. Onları hep kontrol edin ve değiştirin. (Tabii ki de zırhlarda estetiğe de önem verebilirsiniz.)

Kaçınmayı ve Karşı saldırı yapmayı unutmayın

Bosslarda ve normal savaşlarda sizin işinize çok yarayacak iki özelliği unutmayın, yoksa kendinizi zor durumda bulabilirsiniz. L1 ile kalkanınızı kullanmayı, yuvarlak ile de takla atarak kaçınmayı aklınıza kazıyın. (Bazı seviye farklarına işe yaramayabilir, mesela kalkan açmış olsam dahi bir keresinde 3 seviye bana tek atmıştı.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir