Ghost Rider İsmini Kullanan 10 Kişi!

Ghost Rider, yanan kurukafa ve Kefaret Bakışı ile bilinen bir tür anti-kahramandır. Suç işleyen ve kötü insanları cezalandırıp onları öldüren Ghost Rider ismini bir çok kişi kullanmıştır. Sizin için bu kişilerden 10 tanesini derledik:

10)GHOST FLYER

Ghost Flyer, Birinci Dünya Savaşı zamanında Alman pilotların ölmesi ve ruhlarının intikam için ağlayıp yalvarması sonucu ortaya çıkmıştır. Aracı uçak olan Ghost Fyler, karşısına çıkan her bir düşmanı öldürmüştür. Gerçek adı bilinmemektedir ve zihni Ghost Rider kütüphanesinde yaşamaktadır.

 

9)NIMA

Tibetli bir Ghost Rider’dır. Daniel Ketch’in intikam ruhuna sahip olarak Çinlilere karşı savaşmıştır. Daha sonra Ketch tarafından bulunup kefaret bakışı ile öldürülmüştür. Öldürüldükten sonra da Ketch, ruhunu geri almıştır. Aracı attır.

8)SHOBA MIRZA

Hintli bir Ghost Rider’dır. Daniel Ketch’in karşılaştığı Ghost Rider’lardan biridir. Her zaman Ghost Rider olarak kalan Shoba Mirza’nın aracı fildir. Dört kolu vardır ve okçulukta harikadır. Tam ölecekken Daniel Ketch’e ruhu alması için yalvarmıştır. Ketch, ruhu kendine çekince insan şekilde hayatta kalmıştır.

 

7)NOAMI KALE

Johnny Blaze, Daniel ve Barbara Ketch’in biyolojik annesidir. Aracı motor olan Noami Kale, çocuklarını Caretaker’a emanet edip Noble Kale’in madalyonunu yanına almış ve bütün dünyayı gezmiştir. Daha sonra bir mezarda Mephisto ile karşılaşmış ve ona karşı savaşmıştır. Bu savaşta güçsüz kalmış ve Mephisto’ya yenilerek öldürülmüştür. Daha sonra motoru ile birlikte gömülmüştür.

6)NOBLE KALE

İlk Ghost Rider’dır. 8.yüzyılda doğan Noble’ın aracı motordur ve Johnny Blaze, Daniel Ketch, Barbara Ketch, Noami Kale’in atasıdır. Gücü bir madalyonun içindedir (Bu madalya daha sonra Naomi Kale tarafından kullanılmıştır) ve gücünü Uriel denilen bir melek ile anlaşarak kazanmıştır. Bir ara Ölüm Meleği ve Cehennemin Kralı olmuştur. Aracı motordur.

 

5)DANIEL KETCH

Johnny Blaze ve Barbara Ketch’in kardeşi, Noami Kale’in oğludur. Bir cadılar bayramı gününde, kardeşi Barbara’nın Harry Houdini’nin mezarının fotoğrafını çekmek istemesi üzerine mezara giden Dan, kendini iki çete savaşının arasında bulur. O sıra ağlamaya başlayan Barbara, bir tane çetenin dikkatini çektiği için göğsünden vurulur. Bu yüzden Ketch, Barbara’yı savaş alanından uzaklaştırarak bilmediği bir hurdalığa götürür. Orada dikkatini çektiği bir motora dokununca Ghost Rider’a dönüşür. Kefaret bakışı, Johnny Blaze’inki gibi etkili ve güçlü değildir.

4)ALEJANDRA JONES

Alejandra Jones, bir süreliğine Johnny Blaze’in yerine Ghost Rider olmuştur. İlk başta Blaze, gücün ondan almak için çabalasa da daha sonra Jones’u sevdiğinden onu eğitmeye başlamıştır. Daha sonra Blaze, Mephisto’yu öldürmek isteyen Alejandra’nın Ghost Rider ruhunu kendi kişisel sebepleri için kullandığını öğrendiğinde onu vurarak güçlerini geri kazanır. Aracı tıpkı Johnny Blaze’in aracı gibi motordur. Circle of Four takımının üyesidir.

 

3)CARTER SLADE (PHANTOM RIDER)

Yaratılan ilk Ghost Rider olan Carter Slade, 19.yüzyılda doğan ve Vahşi Batı’da yaşayan kahraman silah savaşçıdır. Aracı attır ve beyaz bir kostüme sahiptir. Hayaletimsi güçlere (faz değiştirme gibi) sahiptir ve her zaman kovboy şapkası takar.

2)ROBBIE REYES

Robbie Reyes, Johnny Blaze’den sonra en çok bilinen ikinci Ghost Rider’dır. Reyes, kardeşi Gabe’e para verebilmek için illegal bir araba yarışına katılır. Katıldığı yarış için kiraladığı arabaya bindiğinde birden ruhunu Ghost Rider ele geçirir. Polisler peşinde düşünce onlara ne olduğunu açıklamak isterken delik deşik edilir ve ölür. Ghost Rider onu ölümden döndürerek Ghost Rider olur. Aracı arabadır. İçindeki Ghost Rider ruhu Eli, satanist bir ruh olduğu için Johnny Blaze’den daha agresiftir.

Marvel Sinematik Evreni’nde Gabriel Luna tarafından canlandırılmıştır.

 

1)JOHNNY BLAZE

Johnny Blaze, en çok bilinen Ghost Rider’dır. Babası Borton Blaze, sirkte yapılan bir motor şovunda hayatını kaybeder. Annesi de Johnny’i tek edince Johnny, üvey babası ile birlikte yaşamaya başlar. Üvey babası da ölümcül bir hastalığa yakalanınca Mephisto denilen bir şeytan ile antlaşma yapar. Fakat Mephisto ona oyun oynayarak üvey babasının da biyolojik babası gibi ölmesini sağlar. Daha sonra Mephisto, cehenneme geri yollanınca Zarathos ruhunu Blaze’in içine mühürler. Bundan böyle her gün batımında John’un bedenini Zarathos ele geçirecektir. Zarathos ve John yıllarca bedenin ve güçlerin hakimiyeti için savaş vermişlerdir. Aracı motordur.

Ghost Rider film serisinde Nicolas Cage tarafından canlandırılmıştır.

BONUS: ALPHONSO MACKENZIE

Alphonso Mackenzie, sadece bir süreliğine Ghost Rider olmuştur. Robbie Reyes, amcası Eli Morrow yüzünden başka bir boyutta hapis kalınca Ghost Rider ruhu en yakındaki insanın yani Mackenzie’nin içine girmiştir. Fakat daha sonra Robbie, ruh ile anlaşma yapıp ruhun Mackenzie’nin içinden çıkıp tekrar kendisine geri gelmesini sağlamıştır. Aracı motordur.

 

BONUS: PHIL COULSON

Phil Coulson da tıpkı Alphonso Mackenzie gibi geçici bir süre Ghost Rider olmuştur. Darkhold denilen tehlikeli bir kitap sayesinde bütün Inhumanların güçlerine sahip olan AIDA denilen düşmanı durdurmak için Ghost Rider ruhu ile anlaşma yapmıştır. AIDA’yı yenmeyi başarınca da ruh, Robbie Reyes’e geri dönmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir