Game of Thrones’un Yaratıcılarından Yeni Star Wars Filmleri Gelecek!

Disney’in dün yaptığı açıklamaya göre Game of Thrones dizisinin yaratıcıları David Benioff ve D.B Weiss, yeni bir Star Wars film serisine imza atacaklar. Benioff ve Weiss bu filmlerin hem yazarlığını hem de yapımcılığını üstlenecek. Filmlerin ise şu anki üçleme ve eski üçlemeler ile hiçbir alakası olmayacak. Bu filmlerin ne zaman çıkacağı veya ikilinin kaç film üreteceği hakkında bir bilgi yok fakat görünen o ki Star Wars filmlerinin ardı arkası kesilmeyecek.

Lucasfilm’in başkanı Kathleen Kennedy yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“David ve Dan zamanımızın en iyi hikaye anlatımcılarından. Çok karmaşık karakterleri hikaye derinliğine güzelce sokabilmeleri ve bunu o serinin mitolojisiyle çok güzel bir şekilde birleştirmeleri Star Wars için çok güzel ve heyecanlı bir şey çıkaracak ortaya.”

Benioff ve Weiss ise bu haberle ilgili şunları söyledi;

“1977 yazında çok, çok uzaktaki bir galaksiye seyahat ettik, ve o zamandan beri bunun hayalini kuruyoruz. Bu fırsat bize verildiği için çok onur duyduk, ve aslına bakarsanız bu sorumluluğu üstlenmek biraz da ürkütücü. Game of Thrones’un son sezonu biter bitmez Star Wars üzerinde çalışmalara başlayacağız.”

Bu yeni filmler ne zaman gelir bilinmez ama Disney, The Last Jedi’ın başarısı üzerine Rian Johnson’a kendi yazacağı ve yöneteceği bir üçleme sözü daha vermişti. Yani biz bu filmlerin yakın zamanda geleceğini sanmıyoruz, ama kim bilir?

Sitemize destek vermek ister misiniz? Buraya tıklayabilirsiniz
https://www.patreon.com/geekkafe

Pelerin Dergi – Şubat 2018 #6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir