Flashpoint Filmi DC Evrenine Nasıl Bağlanacak?

Comic-Con’da İleri ki DC filmleri duyurulduğunda Flash filminin Flashpoint olacağı duyuruldu. Bir an da tüm DC fanları heyecanla karışık bir karmaşa hissetti. “Nasıl bağlayacaklar?”

Flashpoint’i daha önce ki yazımızda anlatmıştık. DC evreni sıfırlandı o çizgi roman ile. Ayrıca hala devam eden bir etkisi söz konusu. Fakat bu filmi evrene nasıl bağlayacaklar?

Batman v Superman

İlk somut bağlantımız Dawn of Justice’den geliyor. Bu sahne 3 olaya bağlanabilir. Injustice, Crisis on Infinite Earths ve Flashpoint.

Zack snyder’in bu sahneyi koyma amacı tamamen Injustice için. Ama henüz flashpoint ve injustice’in nasıl yapılacağını bilmiyoruz. Belki iki eventi birleştirirler. Ya da Barry buradan sonra hızını alamayıp annesini kurtarmaya gidiyordur. Veya bu Barry flashpoint’i yaratan kendini durdurmak için post flashpoint olaylarından sonra gelen Barry’dir. Karışık ama anlatması eğlenceli.

Justice League

Filmi henüz izlemedik. Ama teoriler ve trailerdan bazı sahneler aşağı yukarı ihtimaller oluşturmamızı sağlıyor. Bunlardan biride yukarıda ki sahnede Barry’nin bir solucan deliği oluşturup geçmişe gittiği teorisi. Her ne kadar uçuk olsa da olabilir.

İkinci tahmin ise Superman’in canlanması. Burda a ve b olarak ikiye ayırdım ben tahminlerimi.

A-Evil bir halde geri döner ise

Eğer kötü bir halde uyanır ise rüya sekanslarında gördüğümüz Injustice hikayesine olay dönebilir. Burdan da BvS ile birleşebilir. Bu kötü şekilde uyanmak ise Motherbox’un enerjisi ile canlanması.

B-Kafası karışık halde

Eğer uyandığında hafızası gidik ise Steppenwolf Superman’i yanına alıp onu kumandanı yapabilir. Her şey yine Injustice’e bağlanır.

Aile Özlemi

Justice League’den yayınlanan bu görüntü eğer filmin sonunda ise Barry gibi acemi ve zaman yolcuğunun sonuçlarını bilmeyen biri için direk Flashpoint ile sonuçlanabilir. Film evrenine girmeden direk paralel bir evrende olaylar geçer.  Sonuçta geçmişte bir olay değiştirirseniz farklı bir zaman cizgisindesiniz demektir. Barry herseyi bitirdikten sonra Bruce’a mektubu verir ve hepimiz göz yaşları içindeyken film biter.

Bakalım ne yapacaklar heyecanla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir