Flash’ın En Zorlayıcı 10 Düşmanı!

İlk olarak 1940 yılında oluşturulan Flash, şimdiki zamana dek bir çok düşmanla karşılaşmıştır. En çok Reverse Flash’lar ile karşılaşan Flash’ların karşılaştığı düşmanların 10 tanesini sizin için listeledik. İyi okumalar:
10)TURTLE MAN
Turtle Man, etrafı yavaşlatma gücüne sahip olan ve suç lideri olmak isteyen bir banka soyguncusudur. “Yaşayan En Yavaş Adam” lakabına da sahip olan Turtle Man, asıl olarak Jay Garrick’in düşmanı olsa da Barry Allen’ın başına bela olduğu zamanlar da olmuştur.
The Flash dizisinde Aaron Douglas tarafından canlandırılmıştır.
9)THINKER
Thinker, sinir dejenarasyonu hastalığı olan ve dahiyane seviyesinde IQ’e sahip olan Belle Reve suçlusudur. Gerçek adı Clifford DeVoe olan Thinker, avukat olarak başarısız olduğunu görünce zekasını yükseltmek için “Düşünme Kafası” adında bir makine ile IQ’sünü dahiyane seviyene yükseltip zihinleri kontrol etme gücüne sahip olmuştur. Bütün Keystone City’i ele geçirmiş (Jay Garrick de dahil) fakat Barry Allen tarafından durdurulmuştur. Düşünme Kafası makinesini çok kullandığından dolayı beyin kanseri olmuş ve kendini öldürerek saf düşünce haline gelmiştir.
The Flash dizisinde Neil Sandilands tarafından canlandırılmıştır.
8)ABRA KADABRA
Abra Kadabra, 64.yüzyılda doğmuş olan ve kendine “Sihir Ustası” diyen bir suçludur. Kendi yüzyılında bireyselliği savunduğu için 20.yüzyıla sürgün edilmiş ve 20.yüzyılda gelecek teknolojisini kullanarak bir suçluya dönüşmüştür. Gerçek adı Citizen Abra olan Abra Kadabra, asıl olarak Barry Allen’ın düşmanı olsa da Wally West’in başına bela olduğu zamanlar da olmuştur.
The Flash dizisinde David Dastmalchian tarafından canlandırılmıştır.
7)GODSPEED
Godspeed, gücünü speedforce’dan çalan Flash’ın düşmanıdır. Asıl adı August Heart olan Godspeed, Barry Allen’ın meslektaşı ve arkadaşıdır. Kardeşinin intikamını almak isteyen Godspeed, Central City için tehlike arz etmektedir. Sarı-beyaz renklerde kostümü vardır.
6)SAVITAR
Savitar da tıpkı Flash’lar gibi bir speedster’dır. Deneysel bir süpersonik uçağı uçarırken speedforce’a girmiş ve orada güçler kazanarak speedster olmuştur. İsmini bir tür Hindu tanrısından alarak kendini tanrı olarak görmeye başlamış ve bir tür tarikat oluşturmuştur. Barry Allen ile olan savaşta speedforce’a tıkmış, oradan çıktığında da Eobard Thawne’in yaptığı bir şey yüzünden Barry Allen tarafından öldürülmüştür.
The Flash dizisinde Grant Gustin tarafından canlandırılmıştır.
5)CAPTAIN BOOMERANG
Captain Boomerang, gerçek adı Digger Harkness olan ve isminden de anlaşılacağı gibi boomeranglarda usta olan bir soyguncudur. Rogues ile birlikte Barry Allen ile savaştığı olsa da genelde Suicide Squad ile birlikte gözükmüştür.
The Flash dizisinde Nick E. Tarabay tarafından, DC Sinematik Evreni’nde de Jai Courtney tarafından canlandırılmıştır.
4)COBALT BLUE
Cobalt Blue, Barry Allen’ın ikiz kardeşidir. Doğumunda Thawne’ler tarafından çalınmış ve Thawne’lein elinde büyümüştür. Gerçek adı Malcolm Thawne olan Cobalt Blue, Barry Allen’ın gücünü çalabilen bir alev yaratmış ve Barry öldükten sonra bütün Allen soyunu öldürmek isteyerek intikam almaya çalışmıştır fakat Wally West tarafından durdurulmuştur.
3)GORILLA GRODD
Gorilla Grodd, süper akıllı, telepatik, antropomorfik bir gorildir. Barry Allen’ın en büyük düşmanlarından biridir ve aynı zamanda Solovar, insanlar tarafından kaçırılınca Gorilla City’nin lideri olmuştur. Daha sonra Solovar ile savaşarak kaybetmiş ve Gorilla City’e hapsedilmiştir.
2)ROGUES
Rogues, Central City’de soygun yapan ve Flash’a karşı savaşan, Captain Cold’un liderliğindeki bir takımdır. Üyeleri: Captain Cold, Heat Wave, Golden Glider, Mirror Master, Top, Pied Piper, Trickster, Weather Wizard
The Flash dizisinde Captain Cold: Wentworth Miller, Heat Wave: Dominic Purcell, Golden Glider: Peyton List, Mirror Master: Grey Damon, Top: Ashley Rickards, Pied Piper: Andy Mientus, Trickster: Mark Hamill, Weather Wizard: Liam McIntyre tarafından canlandırılmışlardır.
1)REVERSE FLASH
Reverse Flash’lar, Flash’ların en büyük düşmanlarıdır. Speedster olan Reverse Flash’lar 5 tanedir. Her bir Flash’ın kendi Reverse Flash’ı vardır.
Eobard Thawne: Barry Allen’ın Reverse Flash’ıdır. Diğer bir lakabı “Proffesor Zoom”dur. 25.yüzyılda doğmuş çok zeki bir bilim adamı olan Eobard Thawne, Flash’ın en büyük düşmanıdır. Flash ile tanışmak için zamanda geriye gitmiş ve orada kaderinin Barry Allen’ın en büyük düşmanı olduğunu farketmiştir. Flash’a acı çektirmek için ailesine saldırmış, Barry’nin annesi Nora Allen’ı öldürmüş ve Iris West-Allen’ı öldürecekken Barry Allen tarafından boynu kırılarak öldürülmüştür. The Flash dizisinde Matt Letscher tarafından canlandırılmıştır.
Hunter Zolomon: Wally West’in Reverse Flash’ıdır. Diğer bir lakabı “Zoom”dur. Wally West’in en yakın arkadaşı olan Hunter Zolomon, bacağından sakatlanarak FBI ajanı olduğu işinden ayrılmak zorunda kalmış ve bastonla yürümek zorunda kalmıştır. Daha sonra da Gorilla Grodd yüzünden belden aşağısı felç kalmıştır. Bu olaydan sonra Wally West’den tedavi için hız bandını kullanmasını istemiş fakat Wally West bunu reddetmiştir. Bu yüzden Wally West’e kızmış ve hız bandını kendi denemeye kalkmış, bu sırada da patlama olmuştur. Patlamadan sonra Hunter Zolomon, süper güçlere sahip olmuş ve Wally West’in en azılı düşmanı olmuştur. The Flash dizisinde Teddy Sears tarafından canlandırılmıştır.
Thaddeus Thawne: Bart Allen’ın Reverse Flash’ıdır. Diğer bir lakabı “Inertia”dır. 30.yüzyılda Bart Allen’ı öldürmek için yaratılan klonudur. Bir süre Zoom’un sidekick’i olup Kid Zoom ismini almıştır. Rogues’u kandırıp Bart’a saldırdığı için Rogues tarafından öldürülmüştür.
Edward Clariss: Jay Garrick’in Reverse Flash’ıdır. Diğer bir lakabı “Rival”dır. Jay Garrick’in eski profesörü olan Clariss, Jay Garrick’in güçlerini elde etmek için Velocity 9 adında bir formülü denemiş ve sınırlı hız gücüne sahip olmuştur. Görünüşü Jay Garrick’in karanlık hali gibidir.
Daniel West: Barry Allen’ın diğer Reverse Flash’ıdır. Iris West’in küçük kardeşi ve Wally West II’nin babasıdır. Araba çalarken Flash tarafından yakalanmış ve hapise atılmıştır. Daha sonra dışarı çıktığında Iris West’i ararken Gorilla Grodd, Central City’de saldırdığı sırada Barry Allen yüzünden süper güçlere sahip olmuştur. Barry Allen’e karşı düşman kesilen Daniel, Future Flash tarafından öldürülmüştür.

4 thoughts on “Flash’ın En Zorlayıcı 10 Düşmanı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir