Filmlerin Sonunda Kazanan 12 Kötü Adam

Bizleri derinden etkileyen kötü adamlar var. Bazıları kendi felsefesi içinde amacına ulaşmaya çalışırken bize hep ” Ya bu o kadar da kötü değil ki?” dedirtiyor bazıları ise harika kötü adamlar ve planları tutuyor. Onlardan bazılarını listeledim.

11.X-Men First Class: Magneto

Fessbender ve McAvoy ikilisinin döktürduğü ve şahsen favori X-Men filmlerimden olan First Class’ın sonunda Magneto kazandı desek yeridir.  Filmde Magneto’nun ideolojisi çok güzel işlenmişti. Son kısımda Xavier’in sakat kalması ve Magneto’nun çekip gitmesi ile büyük düşmanlık başlamiştı.

10.Thor Ragnarok: Surtur

Surtur her ne kadar ana kötü olmasa da filmde önemli bir rolü vardı. Filmin başında Thor tarafından esir alınsada filmin sonunda serbest kalıyor ve Kehaneti gerçekleştirerek Asgard’ın sonunu getiriyordu.

9.Batman v Superman: Lex Luthor

Batman v Superman filmindeki Lex Luthor hakkında çok tartışabiliriz. Beni manik yansıtılmasi pek mutlu etmesede Lex Luthor filmde amacına ulaşmış ve Superman’i öldürmüştü.

8.Alien Covenant

Alien Covenant benim sevdiğim filmlerden. Filmin sonunda Fessbender abimizin oynadığı evil olan robot amacına ulaşmıştı.

7.Captain America Civil War: Zemo

Marvel’in başarılı villanlarından Zemo amacını gerçekleştiren bir diğer Kötü. Aslında Zemoya villaın demek haksızlık olur. Herhalde en empati kurabildigimiz kötü adamlardan biri Zemo. İntikam acısıyla dolu ailesini kaybetmiş bir adam sonuçta. Filmin sonunda Avengers’ı bölerek herseyi değiştirdi.

6.Se7en

Se7en çıkalı 23 sene olmuş. 1995 yapımlı film harika bir Suç Filmi. Ben filmden spoiler vermek istemiyorum. Bence bi izleyin hatta suan listenize ekleyin derim.

5.The Amazing Spider-Man 2: Green Goblin 

Amazing Spider Man’in ikinci filmi kötüydü benim açımdan ama filmin sonu gelecekte olacaklara verilen ip uçları 3. Filmi beklemek için beni heyecanlandirmaya yetiyordu. Filmin sonunda Green Goblin, Gwen’i öldürdüğünde Spider-Man’i içten yok etmiş oldu. Bir nevi kazandı. Hatta kazanmasına ek olarak yeni arkadaşlar edinecegi bir yere gönderildi. 3. Film Sinister Six diye bağırıyordu ama iptal edildi…

4.Empire Strikes Back: Darth Vader

En efsanevi kötü karakterlerden birisi olan hatta en iyisi diyebileceğimiz Darth Vader 5. Filmde kazanandı. Han’ı Boba Fett’e verdi, Luke’un elini kesti ve ona babası olduğunu söyleyerek duygusal anlamda çökertti, Cloud City’i ele geçirdi ve Landoyu ihanet etmesi için zorladı.  Ey Darth Vader sen nelere kadirsin ya!

3.Watchmen:Ozzymandias

Ozzymandias başta da dediğim gibi “Ya bu kötü değil aslında” dediğimiz türden bir adam. Yaptığı yıkım kendisinin çıkarlarına değil, insanlığın yararına belki de yapılması gereken bir şey. Rorschach’in Günlüğü  herseyi bozana kadar gayet iyi gittiğini de Doomsday Clock’ta gördük.

2.The Dark Knight: Joker

Filmin sonunda Joker kazanmasada yaptıklarıyla o kazanıyordu. Rachel’ı öldürerek Gotham’ın “Beyaz Şövalyesi” denilen  Harvey Dent’i yozlaştırdı ve onu Two-Face’e çevirdi, Batman’i bir numaralı halk düşmanı yaptı. Suçlular her ne kadar içeri atılsa da Gotham kokten değişmişti.

1.Avengers Infinity War: Thanos

Thanos’un yaptıklarını özetlememe gerek yok herhalde. Amacına ulaştı ve evrene dengeyi getirdi. Her ne kadar evrenin yarısının yok olması herseyi iyi hale getirmeyeceğini düşünsem de Thanos amacına ulaşmıştı.

Bonus

Evil Morty

Herhalde Rick and Morty dizisindeki en iyi bölümlerden biride Ricklantis Mixup bölümü. Evil Morty’nin Citadel’i seçimle ele geçirmesi, yaşananlar son andaki müzik Efsaneydi. Açıp açıp izlerim o sahneyi.

Listeye koymadığımız ve aklınıza gelenler varsa yorumlarda bekliyoruz!.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir