En Kötüsünden En İyisine Batman’in Yardımcıları

Batman ne zaman “Ben tek başıma çalışırım” hep dese, hepimizin aklına Robinler geliyor. Sadece bir Robin değil, çok fazla Robin… Evet Batman’in bir sürü yardımcısı oldu, eh bazen en iyisi kim karar vermekte zor oluyor. O yüzden bizde bu yüzden Robinleri sizin için sıraladık.

10- Duke Thomas

Duke Thomas, Batman’in dünyasına ailesi Joker tarafından felç edildiğinde girdi. Siniri onu ”Biz Robiniz” hareketine dahil olmaya itti, bir süre Gotham’ı korumak isteyen bir grup insanın kurduğu oluşum. Korkusuz savaşçı ve optimistik bir imaj yarattığı için Batman’in gözüne girdi. Kariyerinin bir çoğunu Batman’in resmi olmayan öğrencisi olarak geçirdi, ancak şu sıralarda Gotham’ı gündüzleri The Signal olarak koruyor.

9- Harper Row

Bat-Family’e daha yeni katılan Harper, Batman kardeşlerini kurtardıktan sonra onu idolü kabul eden sokak seviyesinde bir çocuk. Parçalanmış bir ailenin kızı olan Harper, Narrows’ta küçük erkek kardeşiyle beraber yaşıyor, Gotham’ın en fakir ve sert mahallerinden birinde. Kendini Batman kadar iyi olmaya adadı hatta şehirdeki güvenlik kutularından bir kaçını bulmuşluğu var. Dahi bir elektrikçi ve mühendis olan Harper, bu kutuları Batman’e yardımcı olmak için daha da geliştirebilme şansı buldu. Eninde sonunda kendi takma ismi olan Blue Bird’ı aldı ancak DC Rebirth’te artık sokakları korumuyor.

8- Stephanie Brown

Bat-Family’de Robin ve Bat Girl olarak görev alan tek kişi olan Stephanie, takıma dahil olan özel birisi. Küçük bir suçlunun kızı olan Stephanie, omzunda sürekli bir çip varmış gibi hissediyor. Kendini durmaksızın geliştirme amacıyla, Spoiler adı altında bir kahraman olarak ortaya çıktı ve Tim Drake’e aşık oldu. Güçlü bir dövüşçü ve taktiksel olabilitesi olan Stephanie, bir çete savaşı sırasında öldü ve New 52’ye kadar ortalıkta gözükmedi.

7- Carrie Kelley

Kendisi Frank Miller’ın The Dark Knight Returns evreninin Robini. İlk emeklilik gününde, 13 yaşındaki Carrie’yi bir grup mutanttan kurtardı ve kendisine katılması teklifinde bulundu. Batman’in onu yeni partneri yapacağı umuduyla bir süre Robin kostümüyle suçluları kovaladı. Hatta Joker’i daha fazla çocuğu zehirlemesini engellemesi için Batman’e yardım etti. Şimdilerdeki The Dark Knight III: The Master Race çizgi romanlarında Batman kimliğini kendi üzerine aldı.

6- Jason Todd

Kariyerine Batmobile’in lastiğini çalmaya çalışarak başlayan 2. Robin, bilgili bir dövüşçü ancak hep kendisini herkesten üstün gören biri. Diğer tüm Robinler Teen Titans’ın liderliğini üstlenirken Jason, herhangi bir grubun lideri veya bir üyesi olamadı. Kendisine oldukça güvenmesi ve Batman’i aldırmaması onu Joker tarafından öldüresiye dövülme yoluna itti. Daha sonrasında yeniden dirilerek Red Hood lakabını aldı ve Gotham’ı kan dökerek suçlulardan temizlemeye çalışıyor.

5- Cassandra Cain

David Cain (o da suikastçi) ve Lady Shiva’nın kızı olan Cassandra, uzman bir katil olarak yetiştirildi. Hiç bir şekilde yakın bir şekilde insanlarla ilişki kurması öğretilmedi, sadece nasıl dövüşeceğini biliyordu. Bilinen ilk öldürüşü 8 yaşındayken, babası onu gizlice kaydederken bir iş adamını öldürdü.

Eninde sonunda, Cain aydınlık tarafa geçti ve No Man’s Land story arc’ında Bat-Universe’de Bat-Girl kimliğini üstlendi. Kendine ait çizgi roman serisi olan ilk Bat-Girl olarak, Cain öyle bir sert dövüşçü ki Batman onun kendisini dövüş konusunda geçebileceğini düşünmüştür. Halen iletişim kurmada sıkıntı yaşıyor, çılgınca olan güçlerini iyilik için kullanıyor, ailesi gibi öldürerek onların yolundan gitmemeye çalışıyor.

4- Barbara Gordon

James Gordon’ın kızı ve ilk Batgirl olan Barbara, Bat-Family’nin önemli bir üyesi. Batmanden ilham aldıktan sonra Batgirl kimliğini üstlendi. İlk başta Batman onu riske atmak istemedi, ama sonrasında Barbara ona ne kadar uygun olduğunu gösterdi ve onun güvenini kazandı. İlk kez maskeyi giydikten yıllar sonra, Joker tarafından felç edildi ve Batgirl olmaya bir süre ara vermek zorunda kaldı, ama Oracle’a dönüştü ve Bat-Family’e teknolojik alanda destek verdi.

3- Damian Wayne

Batman ve Talia al Ghul’ün oğlu olan Damian, dedesinden hayatı boyunca suikastçi olarak eğitim aldı. 13 yaşında bir kaç doktorası olan Damian, yetenekli bir dövüşçü, sert bir iş adamı ve inanılmaz derecede egoya sahip. Hayatı boyunca herşey ona altın tepside geldi, saygısız bir çocuk olarak gözükürken aslında onun sert yüzünün arkasında babasını gururlandırmaya çalışan bir çocuk var.

2- Dick Grayson

İlk Robin olan Grayson, DC Evrenindeki en çok sevilen karakterlerden biri. Batman sevimsiz ve zor biriyken, Dick, her zaman arkadaşlarına yardım etmeye çalışan şirin ve espiritüel birisi. Kendisi, bu hayata ailesiyle bir akrobasi gösterisindeyken onlar hayatını kaybettikten sonra Batman tarafından yanına alınmasıyla kariyerine başladı. Robin olarak Batman’in hayatına dahil oldu.

1- Tim Drake

Bu seçim belkide pek popüler olmasa da Tim, Batman’in şu ana kadar sahip olduğu en iyi yardımcı. Sadece Batman’in kimliğini anlamasıyla değil, belkide Bruce’tan daha iyi bir dedektif olmasıyla ön plana çıkıyor. Tim, sert bir dövüşçü, mükemmel bir lider ve ilham verici bir figür. Dick Grayson kadar güçlü bir dövüşçü değil ancak aletlerini kullanmasını bilen birisi. Tim, şuanda Batman’e Gotham’da her türlü suçtan koruyacak bir ekip kurmasında yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir