En Güçlü 15 Kryptonian!

Krypton, Kırmızı Güneş etrafında dönen uzak bir gezegendir. Krypton’un en son oğlu olarak bilinen, Krypton kıyametinden kurtulan tek kişidir. Fakat daha sonra Superman dışında o kıyametten kurtulanların olduğu gösterildi. Neredeyse hepsi Superman ile benzer güçlere sahip olsa da hepsi Superman’in ahlakına sahip değillerdi. Biz de sizin için Krypton’un kıyametinden önceki bilim adamlarını, Clark’ın yoldaşlarını, Phantom Zone suçlularını ve Kandor şehrinde kalanları güç olarak sıraladık:15)KRYPTO

Krypto, El ailesinin sadık köpeği ve Superboy’un güvenilir sidekick’idir. Kal-El’in babası Jor-El, Krypto’yu roketi denemek için Kal-El’den önce roketle yollamış ve başarılı olmuştu. Sarı Güneş’in etkisi ile de Superman gibi süper güç, yaralanmama ve uçma güçlerini kazandı. Ayrıca bir köpek olduğu için “süper duyma” gücü Superman’inkinden daha etkilidir.

 

14)SEYG-EL (JOR-EL I)

Jor-El I olarak da bilinen Seyg-El, El ailesinin piri ve Kal-El’in dedesidir. Tıpkı oğlu Jor-El gibi harika bir bilim adamı olan Seyg-El, Krypton Konseyi’nin liderlerinden biridir ve Krpton’un kaderine rehberlik eden güçlü bir vücuttur. Gezegendeki en sözü geçen ve en zeki insanlardan biridir.

 

13)NIGHTWING (CHRIS KENT)

Roketi Metropolis’e düşen ve Clark Kent ile Lois Lane’in baktığı ama aslında Zod’un çocuğu olan genç Kryptonludur. Clark Kent ile Lois Lane tarafından Chris Kent ismine sahip olmuştur. Daha sonra babasını yenmek için kendini Phantom Zone’a atmak zorunda kalan Chris, o sırada ek yetenekler kazanmış ve kendine Nightwing diyerek kahraman olmuştur. Superman kadar güçlü olmasa da ek olarak telekinezi gücü vardır ve kryptonite’a bağışıklılığı vardır. Thara Ak-Var ile aklı birbirlerine bağlıdır ve Krypton Tanrısı olan Nightwing ile birleştiği zaman ek olarak ışınlanma ile gölge kontrolü güçlerine de kazanmıştır.12)SUPERBOY (JON KENT)

Clark Kent ile Lois Lane’in biyolojik oğlu olan ve Superboy lakabını alan en son kişidir. Yarı insan, yarı Kryptonlu olan ve dedesinin ismini alan Jonathan (kısaca Jon), babasından güçsüz olsa da ruh ve enerji ile doludur.

 

11)FLAMEBIRD (THARA AK-VAR)

Thara’nın, Krypton Yıkım Tanrıçası olan Flamebird’in bir dahaki reerkarnasyonu olduğuna inanan bir dini tarikat sayesinde Thara, Flamebird ile birleşerek ve Flamebird ismini lakabını alarak kahraman olmuştur. Nightwing olan Chris Kent ile aklı birbirlerine bağlıdır ve normal Kryptonlu güçlerinin dışında ek olarak ateş üretme gücüne de sahiptir. Mükemmel bir savaşçı ve Kandor’un güvenlik şefidir. Ayrıca altın kryptonite’a karşı bağışıklılığı vardır.

 

10)SUPERBOY (CONNER KENT)

Gerçek adı Kon-El olan Conner Kent, Lex Luthor ile Superman’in DNA’sının birleşimi ile oluşmuş bir klondur. Yani tıpkı Jon Kent gibi yarı insan, yarı Kryptonludur. Normal Kryptonlu güçleri dışında ayrıca telekinezi güçleri de vardır. Superman’in sidekick’i olarak da geçen Superboy, Martha Kent’in yanında kalmaktadır. Lex Luthor DNA’sına da sahip olduğu için daha agresif, daha sert ve daha vahşidir.9)URSA (FAORA)

Faora olarak da geçen Ursa, General Zod’un sevgilisidir ve General Zod’un çetesinin bir üyesidir. Superman’den intikam almayı amaç olarak benimseyen Ursa, şefkatten ve ahlaktan yoksundur. İlk başta Krypton Muhafızları’ndan biri olsa da isyan çıkartanlardan olduğu için Phantom Zone’a atılmıştır.

 

8)NON (NAM-EK)

Konseyin üyelerinden biri olan Non, Jor-El’in arkadaşı ve akıl hocasıdır. Krypton’un yaklaşan kıyametini Jor-El ile birlikte bulmuş fakat ondan bahsedilmesin diye kaçılırıp lobotomize (dilsiz ve zekadan yoksun) edilmiş ve Phantom Zone’a atılmıştır. Zod’un çetesinden olan Non, Zod’un yıkım gücüdür.

 

7)JOR-EL II

Tıpkı babası Seyg-El gibi olağanüstü bir bilim adamı olan Jor-El, Krypton’ûn yaklaşan yıkımı öngörmüş fakat ciddiye alınmamıştır. Bu yüzden çocuklarını kurtarmak isteyen Jor-El ile Lara Lor-Van, çocuklarını Dünya’ya yollamışlardır. Rebirth serisi ile de Jor-El’in yıkımdan saç çıktığını ve Mr. Oz olarak ortaya çıktığı gösterilmiştir.6)CYBORG SUPERMAN (ZOR-EL)

Jor-El’in kardeşi, Superman’in amcası, Supergirl’ün babasıdır. Her ne kadar kardeşi ile kavgalı olsa da kardeşinin söylediği, Krypton’un yaklaşan yıkıma karşı hazırlanmıştır. Argo’yu koruyacak bir kalkan ve Kara’yı Dünya’ya yollayacak bir kapsül yapmıştır. Hepsi işe yarasa da Argo, bir süre sonra açlıktan ölmüş, geriye tek Zor-El kalmıştır. Brainiac, Zor-El’i bulduğunda onu cyborg’a dönüştürmüş ve hafızasını silmiştir. Zor-El, şu anda Supergirl’ün en büyük düşmanıdır.

 

5)GENERAL ZOD

General Zod, Superman’in Kryptonlu en ölümcül hatta en güçlü düşmanıdır. Krypton zamanında yaptığı isyandan dolayı Jor-El tarafından Phantom Zone’a atılan Zod, bunun intikamını Superman’den almak istemiştir. Askeri tecrübesinden dolayı Zod, acımasız bir taktikçi ve dövüşçüdür. Superman’e yenilmesinin sebebi, çok kibirli olması ve Superman kadar sarı güneş altında kalmamasıdır.

 

4)SUPERGIRL

Gerçek adı Kara Zor-El olan Supergirl, Superman’in kuzenidir. Babası tarafından Dünya’ya gönderilen Kara, Kal-El’i korumak için görevlendirilmiştir. Fakat kapsülü bozulmuş ve beklenilenden sonra gitmiştir. O sıra Kal-El, çoktan Superman olmuştur. Potansiyeli Superman’in potansiyelinden yüksek olsa da deneyimi olmadığından Superman’den güçsüzdür.3)H’EL

H’el, Jor-El ile Lara Lor-Van için çalışan uzay kaşifiydi ve onları evebeynleri gibi severdi. Jor-El, Krypton’un yaklaşan yıkımını fark ettiğinde H’el’i bir kapsül ile  Krypton’un tarihini ve yıldızları arasındaki bilgiyi koruması için görevlendirmiştir. Fakat yolculuk sıkıntılı olduğundan H’el, Krypton’un yıkımının 27 yıl sonrasında Dünya’ya inmiştir. İlk başta şişe içinde saklı olan Kandor,’u kurtarmaya çalışmış fakat Superman, Supergirl ve Superboy ona engel olmaya çalışmıştır. Daha sonra da anılarının sahte olduğunu anlayınca Kandor’u yönetmeye kalkışmış fakat Superman tarafından sonsuz arafta hapsetmiştir. Nomal Kryptonlu güçleri dışında ışınlanma, telekinezi, telepati, chronokinezi ve astral güçlere de sahiptir.

 

2)DOOMSDAY

Ölümcül bu varlık, antik varlıkların kırıntıları ile genetik mühendisliği ile yaratılan bir canavardır. Superman’e denk bir güç yaratmak için oluşturulan Doomsday, tek başına bütün Justice League üyelerini öldürmüştür. Superman ile kapıştığında ise Superman, en büyük kavgasını yaşamıştır. İkisi de birbirini öldürene kadar durmadılar. Fiziksel güç olarak Superman’den üstün olsa da zekadan yoksun olduğu için Superman’den güçsüz olarak geçmelidir.1)SUPERMAN

Superman’in gerçek gücü, mirasının ikiliğinden kaynaklanıyor. Bir yandan küçüklüğünden beri Sarı Güneş’in altında olma avantajına sahip, bir yandan da ona cesaret, merhamet, nezaket, dürüstlük ve azim yeteneklerini aşılayan harika bir aile tarafından yetiştirilme avantajına sahiptir. Bu kadar iyi olmasının onun için dezavantaj olduğunu düşünseler de aslında Superman’i en inatçı kahraman yapan ve doğru için savaşırken acımasız yapan bu özelliğidir. Superman’in en büyük gücü ise ilham verme ve umut kaynağı olma gücüdür, Superman’i gören herkes (neredeyse) daha iyi olmak için çabalar. Ayrıca Superman, Krypton Tanrılarının Tanrısı olan Rao’nun soyundandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir