El ve Kent Ailesi İle İlgili 5 İlginç Olay!

Kent Ailesi, Superman’in oluşmasında en büyük etmendir desek yalan olmaz sanırım. Bunu alternatif evrenlerde de bize gösterip durdular. Superman’i yani Clark Kent’i Kent Ailesi yetiştirse de gerçek ailesini unutmamak lazım: El Ailesi. Krypton gezegeninin yıkılacağını anladıklarında çocuklarının hayatlarını kurtarmak için kendilerini feda etmişlerdir. El Ailesi, Kent Ailesi gibi ön planda olmasa da aslında onlar da Clark’a bazı yollar çizmişlerdir. Tabi bu iki aile de ilginç şeyler yaşadı. Biz de size bunlardan 5 tanesini derledik:

5)Superman’in Doğmamış Kardeşi

Evet doğru aslında Superman’in üvey bir kardeşi olacaktı. Martha ve Jonathan Kent normalde çocuk sahibi olamayan evli bir çiftti. Fakat daha sonra Kal-El’i bulmalarıyla hep istedikleri çocuk sahibi olma hayalleri gerçeğe dönüşmüştü. Clark lise çağlarındayken daha da şaşırtıcı bir şey olmuştu. Martha, Clark’ın kapsülünden gelen bir ışın ile Jonathan’dan hamile kalmıştı. Fakat bu mutluluğu uzun sürmedi. Clark’ın kendi kapsülünü yok etmesiyle oluşan patlamada Martha Kent zarar görmüş ve çocuğunu düşürmüştür. Bu yüzden Clark her zaman kendini suçlamıştır. Bu olay Smallville dizisinde gerçekleşmiştir.

 

4)Clark’ın Ağabeyi Mon-El

Mon-El, Superman’in üvey abisi olsa da aslında El ailesi ile alakası yoktur. Mon-El, gerçek adı Lar-Gand olan ve yasaklanmış bilgileri arayan Daxamlı (Daxamite) biridir. Krypton patlamadan önce (Krypton patlayınca Daxam da parçalanmıştır) Jor-El’in yaptığı bir tane kapsül ile Dünya’ya kaçmıştır. Kapsülü Kal-El’den çok sonra Smallville’e düşmüş ve düştüğünde de Kal-El onu bulmuştur. Lar-Gand’ın cebinde bulduğu Jor-El’in mektubunu okuyunca Kal-El, Lar-Gand’ı ağabeyi olarak görmüş ve ona Mon-El demiştir. Yani herhangi bir akrabalığı yoktur.

3)Zor-El’in Lara Lor-Van’a Gizliden Aşık Olması

Zor-El, Superman yani Kal-El’in amcası ve Supergirl yani Kara Zor-El’in babasıdır. Zor-El de kardeşi Jor-El gibi bilim adamıdır. Fakat kardeşini pek sevdiği söylenemez. Her ne kadar Zor-El, Alura In-Ze ile evli olsa da gözü her zaman Lara Lor-Van’da olmuştur. Bu bilgi Smallville dizisinde verilmiştir. Zor-El, Lara Lor-Van’ı Kal-El’e hamile ilen cezbetmeye çalışmış fakat asla başarılı olamamıştır.

 

2)Jor-El’in Kal-El’i Göndereceği Aileyi Bilmesi

Kal-El, çoğu kişinin bildiğinin aksime Kent ailesinin yanına şans eseri şekilde düşmedi. Jor-El, gençken Dünya gezegenine ziyarete gelmiş ve başı belaya girdiğinde Jonathan Kent’in babası Hiram Kent ona yardım etmiş, bir süre evinde ağırlamıştır. Bu yüzden Jor-El, Kal-El’i Dünya’ya yollayacağı vakit Kal-El’in emin ellerde olmasını istediği için Kent ailesinin yanına yollamıştır. Bu olay Smallville dizisinde gerçekleşmiştir.

1)Jor-El’in Aslında Ölü Olmaması

Jor-El ve Lara Lor-Van, Kal-El’i kapsülle yolladıktan hemen sonra Krypton’un yıkılmasıyla yan yana ölmüşlerdir. Tabi böyle biliniyordu. “Action Comics #987” çizgi romanında Jor-El’in tam Krypton’un patlamasıyla ölecekken bilinmeyen bir şey tarafından Dünya’ya çekildiği gösterilmiştir. Afrika’da savaşın olduğu zamana düşmüş ve orada bir aile tarafından iyileştirilmiştir. Daha sonra ailenin öldürülmesi ile güçlerini keşfetmiştir. Daha sonra ise yakalanıp üstünde deney yapılmıştır. Yapılan deney sırasında Dünya’daki bütün savaşlar gösterilmiş ve Jor-El’in Dünya’nın kurtarılmayacak bir yer olduğunu anlamasına neden olmuştur. Jor-El, oğlu Kal-El’i ve ailesini Dünya’dan kurtarmak için onunla savaşmış fakat daha sonra asasının kırılmasıyla kafasındaki kryptonite ona zarar vermeye başlamıştır. Daha sonra ise onu Dünya’ya yollayan gizemli güç onu geri almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir