E-Spor Turnuvasında Silahlı Saldırı Oldu…

Amerika’nın Florida eyaletindeki Jacksonville şehrinde yaşanan olayda ilk kez düzenlenen Madden NFL 19 turnuvasında silah ateşlendi bir çok ölü ve yaralı olduğu söyleniyor.

Jacksonville Landing’de olan olayda silahla ateş eden şahıs dahil 4 kişi öldü ve 11 kişi yaralandı. Jacksonville şerifinin söylediğine göre bir örgütle bağlantılı olmadığı düşünülüyor. Beyaz bir adam olarak açıklanan silahlı saldırıyı yapan kişide olay yerinde öldü. Hastaneye yatırılan 10 kişinin durumunun stabil olduğu söyleniyor. Diğer ağır yaralı olan bir kişinin göğsünden vurulduğu ve kalbine yakın olduğu söylendi.

Twitch üzerinden canlı yayınlanan turnuvanın silah sesli kayıtları olmasına rağmen Twitch yetkilileri tarafından doğal olarak hızlıca silindi. Fakat gelen bir videoda arkadan birinin ”Kim neyle ateş etti bana” diye bağırdığı duyuluyormuş.

İlk kez düzenlenen NFL Madden 19 turnuvasında böyle bir olayın yaşanması hayli üzücü. Alana nasıl silahlı biri sokuldu bu da merak konusu. İleriki saatlerde detaylar gelecektir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir