Drizzit Efsanesi – Unutulmuş Diyarlar Serisini Okumak İçin 10 Neden!

Aramızda kitap kurtlarının olduğuna eminim. Yeni evren arayanlar da olabilir. Öyleyse alışılmadık bir seri sayılabilecek Drizzit Efsanesi’ni okumak için nedenleri sıralayalım.

1- Başrolde İnsanların Olduğu Serilerden Sıkıldınız Mı?

Öyleyse Drizzit’in öyküsü tam size göre! Bir Kara Elf’in gözünden dünyaya bakmak, onun yaşadığı şeylere şahit olmak ayrı bir tecrübe olacak.

2-Daha Güçlü Orklar Mı Görmek İstiyorsun? Belki Bir Ork Tanrısı?

Onların karakter yapısı, yaşayış biçimlerine de uğrayan kitabımız tam sana göre!  Adamlar aralarından Tanrı çıkarmış be!

3-Melez Irkları Mı Görmek İstiyorsun?

Alışık olmayanların sinirlerinin bozulduğunu hissediyorum sanki. Evet, evrende bir çok melez ırkımız mevcut. Bir iki tane değil ha! Mahallede teşkilatlanıyor bunlar.

4-Belki De Daha Çok Ejderha Türü Görmek İsteyen Bir Ejderha Aşığısındır?

Şimdi efendim, evrende çeşit çeşit Ejderha var. Hepsinin özellikleri pul rengince değişik ama tüm evrenlerde değişmeyen tek şey var; kibir! Ejderha mağarasına yakın bir kasaba ya da şehirde yaşıyorsanız yandınız! İşte yeni Tanrı’nız!

5-Daha Çok Büyü Mü Görmek İstiyorsun?

Öyleyse tam yerine geldin. Burada hiç ummadığın kişiler de büyü yapabilir, eli kılıç tutan ağabeylerimiz de ufak tefek şeyler çıkartabilir. Öyle zaman gelir ki büyüyü sonuna kadar yaşarsın.

6-Hayvan Yoldaşlar Hoşuna Gidiyordur Belki?

Drizzit’in yanında her zaman sıkı bir dostlu oluyor zaten. Peki ya karşımıza çıkan karakterlerin yanındakiler? Hayvan yoldaşların katkılarını bu seride sonuna kadar yaşayacaksınız.

7-Buçuklukları Biraz Daha Etkin Mi Görmek İstiyorsun?

Serimiz bunu size yaşatacak hiç merak etmeyin. Tabii yeme-içme alışkanlıklarından vazgeçmiyorlar, orada uyaralım!

8- Alışılmış Hikayelerden Bıktın Mı?

Bir türlü ölmeyen karakterlerden? Sonu gelmedik olaylardan? Serinin bir kitabını bitirdiğin de tatmin olmamaktan da mı bıktın? Gel seni böyle alalım.

9- Sırtını Bir Kayaya Yaslayıp Karakterle Beraber Düşünmek Ve Felsefe mi Yapmak İstiyorsun?

Bazen kitapta öyle yerlere gelirsiniz ki iş kitabın içinden dışına taşabilir. Size bazı şeyleri derince düşündürerek öğretebilir. Sırtını kayaya dayayıp, piponuzu yakan sanki sensin gibi rahatlarsın.

10- En Basitinden Söylersek, Belki Bir Kitap Kurdusun Ve Yola Çıkacak Yeni Bir Evren Arıyorsun!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir