Disney, Fox’u Almak İçin Ciddi Görüşmeler Yapıyor!

Çok uzak olmayan bir süre önce The Wall Street Journal’ın haberine göre Disney 21st Century Fox’un belli bölümlerini almak istiyordu. Fox ile ilgilenen tek firma Disney değil Comcast’de var. Bu sebep ile işler Disney için kolay ve ucuz olmayacak.


Deadline’ın dediğine göre Fox ve Disney Kasım başından beri görüşmeler yapıyor. Fakat Disney Fox News, spor kısmı ve yayın ağı dışındaki kısımla ilgileniyor. Fox’un film stüdyosu ile.

Eğer Disney Fox’tan film stüdyosunu alırsa X-Men, Fantastic Four ve Deadpool gibi karakterlerin hakkı otomatik olarak geri dönmüş olacak.

Ama merak etmeyin bu tarz anlaşmaların uzunluğu ayları hatta 1 seneyi bulabiliyor. Yani Deadpool 2 ve Dark Phoenix filmi için endişelenmeyin.


Fakat benim asıl endişem Disney aldıktan sonra R-Rated filmler devam edecek mi? Legion devam edecek mi? Fox çok güzel bir formül tutturmustu. Kevin Fiege ise MCU’da R-Rated filmler için planları olmadığını söylemişti. Belki bu olay için yeni planlar hazırlanır. Thanos’tan sonra büyük kötü Galactus olsun kim istemez?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir