“Nerede o?!” – Defenders #1 Çizgi Roman İncelemesi!

Dizinin başlamasına bir ay kala Marvel Defenders serisini başlattı. Marquez’in çizdiği seriyi incelemesem ayıp etmiş olurdum. Sizler de bundan mahrum kalmayın diye bir inceleyeyim dedim. Uzatmadan geçiyorum, buyrun!

 

Sayımız Diamondback’in bir uyuşturucu tacirini tehdit etmesi ile başlıyor. İlk başta biraz garip geldi çünkü zamanında Diamonback de uyuşturucu tacirliği yapmıştı. Neyse, adama sattığı uyuşturucuların hesabını sorup ona “BURASI BENİM ŞEHRİM!” diyor ve uyuşturucusunu ona veriyor. Uyuşturucunun ne olduğunu orada anlıyoruz. Adam aldığı anda yere düşüp ölüyor. Diamondback ise izini bırakmak için yere elmas atıyor. Sonra Luke Cage’i dükkanına giderken görüyoruz. Dükkanının önünde hayranlarıyla karşılaşıyor ve o sırada bir saldırıya uğruyor.

Luke, kızları son anda kurtarıyor ve roketin geldiği yere gidip bakıyor. Tabii ki de yerde elmas var. Luke bunu gördüğünde içi korkuyla dolmaya başlıyor. Birisini arayıp -tahminimce Daredevil- “O- ona bir şey oldu mu?” diyor ve koşa koşa hastaneye gidiyor. Görüyoruz ki Jessica Jones’a da saldırılmış. Luke onun yanına gidiyor ve elini tuttuğu sırada birisi tavandan odaya giriyor. Daredevil girdiğinde odanın numarasını ve Jessica’nın adını değiştirttiğini söylüyor. Devamında ise dördünün de saldırıya uğradığını söylüyor ve Iron Fist de olaya dahil oluyor. 3 erkek ne yapacaklarını konuşurken Jessica uyanıyor ve “Diamondback” diyor. Zaten bildiğimiz şey kesinleşmiş oluyor. Ardından ekip Diamonback’i aramaya başlıyor. Ancak bizim ekipten önce Blackcat onu buluyor. Luke dışında hiçbiri bir şey bulamıyor. Hammerhead, Blackcat’e Luke’un geldiğini söylüyor. Black Cat de bunu avantaja çevirmek için Diamondback’i oyalıyor ve dev adam bir anda odaya dalıyor!

Jess, Matt ve Danny bir yerde oturmuş konuşurlarken; Luke, Diamondback ile dövüşüyor. Ancak dövüş kısa sürüyor çünkü Diamondback’in kendi özel silahları var. Bir anda odaya bir gaz salıyor ve Luke yere düşüyor. Diamondback’in gitmeden önce söylediği tek şey ise “İşte kahramanlarla dövüştüğümde onlara bu oluyor!” oluyor. Black Cat ise korkudan ne yapacağını bilemiyor, çünkü Luke’u ilk defa bu halde görüyor. Sayımız da burada bitiyor.

 

Bendis’in bu sene çıkan birçok vasat hikayesinden sonra bu hikayesini okumayı pek düşünmüyordum ancak Marquez’in etkisiyle okuyayım dedim. İyi ki okumuşum. Bendis iyi iş çıkarmış gerçekten. Çizimlere direk tam puan veriyorum. Marquez her zamanki gibi yine döktürmüş çünkü. Onu her ne kadar Iron Man çizimlerine yakıştırsam da burada da iyi iş çıkarmış. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir