Deadpool 2 Göndermeleri/Easter Eggleri! – Spoilerlı

Deadpool 2 filmi, tamamen göndermelerden oluşan harika bir filmdi. Logan filminden tutun Harry Potter filmine kadar bir çok gönderme yaparak bizi güldüren bu filmin tüm göndermelerini sizin için sıralayalım dedik. Unuttuğumuz ya da gözden kaçırdığımız göndermeler de elbette olmuştur. İyi okumalar:

 

1)Logan Müzik Kutusu

Film, Deadpool’un elinde bir odun parçasına saplanmış Logan şeklinde müzik kutusunu almasıyla başlıyor.

2)Logan Filmi

Deadpool, filmin başlarında kendini patlatmadan önce Logan filminden bahsederek “Hugh Jackman kendini öldürerek unutulmayacak bir film yaptı. Harika bir haberim var, ben de bu filmde ölüyorum” demişti.

 

3)Martha Sahnesi

Kötü adamları öldürdükten sonra Vanessa’nın yanına döndükten sonra bahane olarak “Pewlerinli kahramanlarla karşılaştım, şansa bak ki onun annesinin adı da Martha’ymış” bahanesini söylemişti.

 

4)Winter Soldier

Cable, ilk olarak Soğutucu (Ice Box)’da gözüktüğünde Deadpool, Russell’a “Winter Soldier kollu bu adam benden ne istiyor acaba?” demişti.

 

5)”I am Batman”

Deadpool, Soğutucu’da Cable ile kapışırken Cable ona “Kimsin sen?” diye sorunda Deadpool da ona “Ben Batman’im (I am Batman)” demişti.

 

6)X-Men Göndermesi (Genç Halleri)

Deadpool, X-Man olduğunda malikanede bağırarak “Koca malikanede neden başka X-Man yok” diye bağırdığında genç X-Men kadrosu (Beast, Storm, Nightcrawler, Professor X, Cyclops, Quicksilver) Deadpool’a görünmemek için kapıyı kapatmıştı

7)”Hey big guy, sun’s getting real low”

Black Widow’un Hulk’u sakinleştirmek için söylediği bu söz, Deadpool tarafından Juggernaut’u sakinleştirmek için kullanıldı.

 

8)Thanos

Cable, Russell hakkında konuşurken Deadpool, Cable’ı susturmak için “Kapa çeneni Thanos!” diyip susturmuştu. Bu da Josh Brolin’in hem Cable’ı hem de Thanos’u oynamasına göndermeydi.

 

9)Black Widow (Esmer Black Widow)

Bacakları yeni çıkıyorken bütün tanıdıkları çağırdığı zaman Domino’yu da çağırmıştı. Cable’ın da bu kadroya katıldığı sırada Deadpool, Domino’ya “esmer Black Widow” diye hitap etmişti.

 

10)Cerebro ve Patrick Stewart

Deadpool, X-Man olduğu sıralarda Colossus içeri girdiğinde Deadpool’u kafasında Cerebro ile görmüştü. Colossus onu çıkarmasını söylediğinde Deadpool, “Bu Cerebro Patrick Stewart gibi kokuyor” demişti.

11)Professor X ve Sandalyesi

Deadpool, kendini patlattıktan sonra ve Colossus tarafından birleştirildikten sonra X-Men Malikanesi’nde Professor X’in sandalyesi ile gezmeye başlamıştı.

 

12)DC Evreni

Deadpool, Cable ile kapışırken Cable’dan dayak yediği sıra Cable’a “Çok karanlıksın, DC Evreni’nden olmadığına emin misin?” demişti.

 

13)Hugh Jackman’lı Mısır Gevreği

Firefist, Deadpool’u mutant yetimhanesine doğru yolladığında Deadpool kalem bularak Hugh Jackman resimli mısır gevreğinin üzerine Ryan Reynolds yazmıştı.

 

14)Wolverine: Origin Filmindeki Kurşun Kesme Sahnesi

Deadpool, “Wolverine: Origin” filminde de gözükmüştü ve filmde ona karşı sıkılan kurşunları kılıçlarıyla durdurmuştu. Aynısını bu filmde de yapmaya kalkmış fakat bu sefer başarısız olmuştu.

15)Wolverine: Origin’deki Deadpool

Deadpool 2 filminin after credit sahnesinde Deadpool, zamanda geriye giderek Wolverine: Origin filmindeki halini öldürmüştü. Bu gönderme, alttaki göndermeden sonra en sevdiğim gönderme idi sanırım.

 

16)Green Lantern (2011) Filmi

Deadpool 2 filminin after credit sahnesinde Deadpool, zamanda geriye giderek Green Lantern filmini kabul etmek üzere olan Ryan Reynolds’u öldürmüştü. En sevdiğim gönderme buydu.

 

17)Star Wars

Deadpool, Vanessa’ya “Oğullar hep babaları gibi olur, Star Wars’da da olduğu gibi” diyerek Star Wars’a gönderme yapmıştı. Sonradan Luke Skywalker’dan da bahsetmişti.

 

18)Harry Potter

Deadpool, Soğutucu’ya ilk gittiği sırada “Ee nereye yerleşeceğiz şimdi, seçmen şapka falan mı var?” diyerek Harry Potter’a da gönderme yapmayı da unutmadı.

19)John Wick

Deadpool’un giriş jeneriği sırasında yazarları belirtirken “John Wick’in Köpeğini Öldüren Yazarlardan” demişti.

 

20)Hope Summers

Filmin sonlarına doğru Cable, kızından bahsederken kızının adının Hope olduğunu söylemiştir. Cable, çizgi romanda Hope Summers’ın babası niteliğinde olduğundan FOX Evreni’nde büyük ihtimal Cable’ın kızı Hope Summers’dı.

 

21)Shatterstar

Deadpool, X-Force takımı için üye ararken Shatterstar da bu takıma başvurmuştu. Takımla beraber paraşütle inerken helikopterin pervanesine takılıp parçalara ayrılarak ölmüştü.

 

22)Zeitgeist

Tıpkı Shatterstar gibi Zeitgeist de X-Force’a üye olmuş fakat paraşütle inerken ağaç öğütücüsüne girip parçalara ayrılarak ölmüştü.

 

23)Bedlam

Bedlam da tıpkı Shatterstar ve Zeitgeist gibi X-Force üye olmuş fakat paraşütle inerken hareket halindeki otobüse çarparak ölmüştü.

 

24)Brad Pitt

Brad Pitt, X-Force’a katılan Vanisher karakterini canlandırmıştı. Aslında Vanisher, elektrik tellerine takılarak ölmeden önce sadece 1-2 saniyeliğine gözükmüştü. Bu da Brad Pitt’in Fight Club filmindeki anlık görünmesine göndermeydi.

 

25)Deadpool’un X-Force Kostümü

Filmin sonlarına doğru Deadpool’un kıyafeti tozdan ve kirden dolayı gri rengi almış, tıpkı X-Force kıyafeti gibi olmuştu.

 

26)Eşcinselliğe, Cinselliğe ve Irkçılığa Karşı Duyarlılık

Negasonic Teenage Warhead, Yukio ile olan ilişkisini açıkladığında ve Deadpool şaşırdığında Negasonic Teenage Warhead, “Ne var? Kız bir sevgilim olamaz mı?” dedikten sonra Deadpool, “Hemen duyar kasma, birinin seni almasına şaşırdım sadece” diyerek eşcinselliğe olan duyarlılık konusunda gönderme yapmıştı.

“X-Man değil, X-Human” diyerek cinselliğe karşı duyarlılık konusunda gönderme yapmıştı.

Cable, Black Tim’i öldürdüğünde ona sürekli ırkçı diyerek ırkçılık konusunda da gönderme yapmayı unutmamıştı.

 

27)Interview with the Vampire (1994) Filmi

Deadpool’un Dopinder ile olan sahnesinde Dopinder, sürekli “Interview with the Vampire” filminden örnekler vermiştir.

 

28)Yentl (1983) ve Frozen (2013) Filmleri

Deadpool, Vanessa öldükten sonra, Yentl filminde çalan “Papa, Can You Hear Me” şarkısı ile Frozen filminde çalan “Do You Want to Build a Snowman” şarkısının benzerliğini iki kere dile getirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir