Deadpool 2 – Bir Aksiyon Komedisi![SPOILERSIZ]

Deadpool 2, 18 Mayıs’ta ülkemizde vizyona girecek. Ama bizlerin JBC Yayıncılığında yaptığı ön gösterimine katılma şansımız oldu. Şu an yapacağım inceleme tamamen spoilersız olacak içinizi rahat olsun bu konuda, hadi gelin bakalım.

Dürüst olmak gerekirse Deadpool 2 filmine gitmek pek planlarım da yoktu, beklentim biraz düşüktü. Çünkü fragmanlar beni pek kesmemişti. Ama ön gösterimine katıldığımız için izledim, iyi ki de izlemişim. Gerçekten harika bir filmdi. Size şunu söyleyebilirim ki, Deadpool 2, Deadpool’dan daha iyi bir film olmuş. Deadpool 2’de esprinin tozunu diğer filme göre aşmışlar, hemen hemen her sahnede dolu dolu sürekli bir espri dönüyor. Öyle sıkıcı ve sıradan esprilerde değil bu konuda içiniz rahat olabilir.

Deadpool’u, Deadpool yapan ise tabii ki de göndermeleri, herhalde en çok gönderme yapılan film buydu. Aklınıza gelebilecek ikonik karakterlere sürekli göndermeler görüyoruz, bir çok filme ve bir çokta çizgi roman’a göndermeler görüyoruz. Diyorsunuz şu an; “iyi de her film yapıyor gönderme” Tabii ki yapıyor ama Deadpool 2 sanki göndermeler yapılmak için çekilmiş gibiydi.


Evet gelelim filmin senaryosuna, Duygusal, komedi ve aksiyon hepsi bir aradaydı. Yani bazı sahnelerde sizi bıraksalar ağlatabilirdi. Film ilk başlarda bir hızlı başlıyor ama o hıza ayak uydurduğunuz zaman seyir zevki harika. Deadpool 2 bol tempo ile ilerliyor sürekli aksiyon, espri, gönderme, aksiyon,espri, gönderme bu şekilde film ilerliyor. Peki sıkılıyor muyuz? Tabii ki hayır! Aksine daha da eğlenceli oluyor ve bizlerde daha çok zevk alıyoruz filmden. Film yeri geldiğinde ciddiyetini koruyor. Yeri geldiğinde de komedisi nirvanaya ulaşıyor.


Filmin karakterlerine gelirsek Cable’dan çok umutluydum zaten ve rolünün hakkını harbiden verdi. Hem Thanos hem Cable olarak harika işler çıkartıyor. Kendisi için yorucu oluyordur orası kesin, ama böyle devam etmesini diliyoruz Josh beyden. Şimdi de Domino’ya gelelim, ilk başlarda karakter gram umurumda değildi, fragmanlarda da beğenmemiştim pek ve bir beklentim yoktu kendisinden. Ama gel gör ki kendisine film içerisinde bayıldım bayıldım bayıldım. Beklentimin düşük olduğu bir karakteri bu kadar çok sevecek olmam beni de şaşırttı. Colossus oldukça yer alıyor filmde ama negasonic teenage warhead çok az gözüküyor ve bu beni üzdü, kendisini bol bol görmek isterdim.  Ayrıca X-Men okulunda öyle bir sahne var ki, o sahnede çığlık atmamak için kendimi zor tuttum harika bir sahneydi. Neyse işin lafın kısası; Filme gidin, harika!

Ayrıca After Credits hayatımda izlediğim en iyi After Creditslerden biriydi. Kesinlikle bekleyin ve izleyin.  Zaten 1 tane After Credits bulunuyor.

One thought on “Deadpool 2 – Bir Aksiyon Komedisi![SPOILERSIZ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir