DC’nin Infinity War’u Olabilecek 5 Hikaye

Avengers Infinity War son zamanlarda izlediğimiz en başarılı çizgi roman filmlerinden oldu. 10 senelik MCU’nun beklenen ve temeli yapılan  filmiydi.

Bu sırada DC filmleri ise kötü eleştiriler alıyor ve buna üzülüyorum açıkçası. Warner Bros en başından planlı ve programlı ilerleseydi çok başarılı olurdu. Bende şimdiki evrende ileride gelebilecek Infinity War etkisi yaratabilecek hikayeleri sıraladım

5.Identity Crisis

Identity Crisis’in en güzel yanlarından biri dünyayı yok etmek isteyen manyak bir villlandan ziyade Justice League’in ailelerini tehdit eden olayların olması. Elongated Man’in eşinin vahşice öldürülmesinden sonra gelişen olaylar ekibi hem duygusal hem zihinsel anlamda etkilemişti. Avengers öncesi gelen Civil War kadar kahramanları etkileyen bir olaydı.

4. Final Crisis

Hikaye temelde Avengers Infinity War’a benziyor çünkü bu hikayede de kötüler kazanıyor.  Darkseid’ın çok fazla güçlenip dünyada anti life equtiaton silahını kullanmasından sonra Dünyadan tüm umut ve irade çekiliyor. Bir sürü kahraman düşüyor. Batman ölüyor ve kahramanlar zamanda yolculuk yapmak zorunda kalıyor. Resimdeki sahneyi sinemada görmek herhalde hepimizi heyecanlandırır.

3. Blacklest Night

Bir Green Lantern hayranı olarak en çok çıkmasını istediğim film bu. Black Lanternlerin ölüleri Canlandırmasından ve kullanmasından sonra Emotional Spectrum’a bağlı bütün Fenerler Nekron’u durdurmak için bir araya geliyor. Merkezde Hal Jordan’ın olduğu hikaye en epik DC hikayelerinden biri benim için.

2. Crisis on Infinite Earths

DC’nin en ünlü hikayelerinden biri olan Crisis on Infinite Earths Anti-Monitor’ün Multiverse’ü yok etmesi. Aslında bu hikayeyi birebir uyarlaması çok zor. Çünkü DC çoklu evreninde bulunan her karakterin diğer evrenlerdeki hallerini de içeriyor. Ama olayları biraz daraltarak harika bir iş çıkarılabilir. Özellikle Superman’in o efsanevi sahnesi olursa tadından yenmez.

1. Kingdom Come

Kingdom Come DC hikayelerinden en epik olanlardan başı çekiyor. Kingdom Come sıradan bir süper kahraman hikayesi değil. Kingdom Come bir ideoloji adeta DC’nin İncili gibi. Zaten hikayenin anlatılış biçimi de bu şekilde gidiyor. Sinemaya uyarlaması zor ama uyarlanırsa da çok rahat en iyi süper kahraman filmi olabilir.

Bu anı sinemada görmek istiyorum!

Benim için DC’nin grup hikayeleri her zaman Marveldan iyi olmuştur. Fakat Warner Bros 3 grup filmi yapıp üçünü de berbat edince sinirlerime hakim olamıyorum. Sizce DC’nin sinemada başarılı olması için ne yapması gerekiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir