DCEU’nun Yaptığı 10 Yanlış

DC evreni Man of Steel gibi bir filmle girerek fanların gönlünü kazanmıştı. Bir kaç hata dışında genel kitlenin sevdiği filmin devamında Dawn of Justice ve Suicide Squad ile ciddi yanlışlar yapmıştı. Bu yanlışları bir araya topladım.

10. Joker

Jared Leto’nun Joker’i bir kesim tarafından sevilse de büyük bir kesimde beğenmedi. Ben filmi izlerken beğensem de üstüne düşününce çok hatalar olduğunu gördüm. Joker daha bir mafya babası bir haldeydi ve vücudunu sergilemekten çekinmiyordu. Genç kızların sevgilisi DC severlerin nefreti olmuştu resmen.

9. Lex Luthor ve Logolar

Dawn of Justice’de gördüğümüz kadariyla Justice League ekibinde ki kahramanlarin logolarinı Luthor bey hazırlamış.  Eğer Lex hazirlamadiysa Flash’ın logosunu nerden biliyor adam ışıktan hızlı gidiyor.  Sorular sorular..

8. Harley Joker İlişkisi

Suicide Squad’ın tamamen Tumblr filmi olduğunu düşünürsek gereğinden fazla sevgi içeren bir ilişkileri var. Harley normalde Joker tarafından kullanılan ve dayak yiyen bir karakterdir. Joker Harley gitse farkına varmayabilir yani. Argus Hapishanesini basmak Extreme onun için.

7.Sembolizm

Zack kendi filmlerinde sembolizme önem veren biri. Çoğu şeyide sembolizm ile anlatma kaygısı var. BvS ve MoS filmlerinde çokça var bunlar. Bazı fanlar artık yeter diyor bu konuya. Ama seveni de var tabi.

6.  Lex Luthor

Lex Luthor normalde filmdeki kadar manik bir karakter değil. Artık Eisenberg’ün oyunculuğundan midir yoksa senaryodan midir bilinmez Lex’in aşırıya kaçan hareketleri seyirciyi rahatsız etmeye yetiyor. Zeus ile alakali konuşması gibi mesela.

Bu maddeden itibaren sinematik evreni çukura sürükleyen olayları yazacağım.

  

5. Rüyalar

Rüya sekansları Dawn of Justice’i bitiren 2. Olay. Film karakter gelişimlerini ve olayları rüyalar üzerinden aktarıyor. 1 olur 2 olur tamam ama 4 üstü rüya sekansı var. Bu da insanların filmi ciddiye almamasına sebep olur ve filmin akışını sabote ediyor.

4. Kopukluklar

Dawn of Justice’i bitiren en kötü şey de bu. Filmin editingi berbatti. Warner Bros’un emri ile film 2.5 saat olsun diye filmden 30 dakika kesildi. Bu sahneler olmadigindan kopuk sahneler ile anlamsız olaylar izledik.

3. Aradaki Süre

 

Man of Steel ile Dawn of Justice arasında tam 3 sene var. 3 sene! Bu üç sene içinde 1 batman 1 wonder woman filmi çıkarıp 2016’da Dawn of Justice çıksaydı film üstünde ki doluluğu atardı ve ana konuya daha rahat vakit ayırırdı.

2. Marvellaşmaya Çalışmak

Marvel’ın cıvık ve anlamsız film taktiğini Justice League ile benimsediğini açık açık belli etti Warner Bros.  En azından grup filmler için. Karanlık tondan vazgeçmek yanlıştı.  Karanlık film yapmak parlaklığı en aza indirmek değildir. İyi kurgu ve hikaye karanlık filmdir.

1. Karakterleri Bozmak

Barry Allen’ı Wally West gibi yapmak. Aquaman’i Rockstar yapmak. Karakterleri olduğundan cıvık göstermek yakışmıyor DC filmlerine

Bonus

Batman’in Öldürmesi

Bu maddeyi bonus koyma sebebim %50 %50 oran olması. Adam öldürmesine tamam diyenler varken şiddetle karşı çıkanlar var. Sizin düşünceniz nedir?

6 thoughts on “DCEU’nun Yaptığı 10 Yanlış

  1. Batman’in öldürmesi zaten doğal bişey sonuçta bazı çizgi romanlarında da geçiyor bence bunu kabul etmeyenler daha çok Batman’i iyi olarak görmesinden kaynaklı benim düşünceme göre Batman ne iyi karakter ne de kötü karakter gerektiği zaman öldürür gerekmediği zaman öldürmez ama filmde daha çok öldürme sahnesi var çünkü yaşlı bi Batman görüyoruz bu da demek oluyor ki robini’ni kaybetmiş bir Batman karanlık bir Batman’a biraz da olsa dönüşmüş demektir.

  2. Batman’in öldürmesi zaten doğal bişey sonuçta bazı çizgi romanlarında da geçiyor bence bunu kabul etmeyenler daha çok Batman’i iyi olarak görmesinden kaynaklı benim düşünceme göre Batman ne iyi karakter ne de kötü karakter gerektiği zaman öldürür gerekmediği zaman öldürmez ama filmde daha çok öldürme sahnesi var çünkü yaşlı bi Batman görüyoruz bu da demek oluyor ki robini’ni kaybetmiş bir Batman karanlık bir Batman’a biraz da olsa dönüşmüş demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir