DCEU Söylentileri!

-JL için yapılan yeniden çekimlerin amacı filme daha fazla diyalog eklemek içindi.
-JL’nin tamamlanmamış versiyonunu izleyen Snyder ve Johns karakterler arası etkileşimin daha fazla olması gerektiğine karar verdiler. İşte tam burada ki etkileşimi artırma olayı da Whedon’ın eklemeleri ile halledildi.
-Superman, Batman dışında diğer Birlik üyeleriyle pek etkileşime girmiyor ama Birlik ile alakalı baya diyaloğu var.
-Justice League de Victor Stone, Barry Allen ve Arthur Curry’nin orijinleri de anlatılacak.
-Superman filmde kötü olmayacak.
-Film, Superman’in bir nevi arafta kalıp Jonathan Kent, Jor-El ve Zod ile konuşmalarına da ev sahipliği yapacak. Hayata dönmesini engelleyen şey ise kendisi hakkında ki şüpheleri.
-Filmin başında yer alacağı tahmin edilen savaş sahnesinde Abin Sur ve Mamaragan Atlantisliler, Amazonlar ve İnsanlara yardım ediyor. Zeus da görünüyor.
-Justice League, bitişi ile birlikte sonraki birçok orijin filmine zemin hazırlayacak.
-Reverse Flash ve Black Manta için de oldukça fazla ipucu olacak.
-Darkseid filmin sonunda ortaya çıkacak.
-Aquaman 2018 de ki tek film olacak.
-Nightwing filminin çekilmesi de hala düşünülen projeler arasında. WB hala rol için aktör arıyor ve solo Batman filminde cameo yapmasını istiyor.
-Aquaman’in ilk fragmanı kasım ayında yayınlanacak. Justice League filmi ve Doomsday Clock eventleri ile DC, 2017’nin kasımının kendisinin olmasını istiyor.
-Joker ve Harley yine Suicide Squad 2’nin ana odağı olacak. Amanda Waller, ilk filmde gördüğümüz ekibi yeni üyelerle tekrar toplayacak ve onların yakalanmasını emredecek. Joker ve Harley ise Arkham hastanesinde saklanıyor.
-Joker de bu arada kendi süper kötü ekibini kurarak Amanda Waller’ın ekibi ile çarpıştıracak.
-Harley ilk kez Poison Ivy ile bu filmde tanışacak.
-Suicide Squad 2 ‘nin sonunda Joker ve Harley ayrılacak ve Harley yanına Ivy’i de alarak Gotham City Sirens için Gotham’a gidecek.
-Suicide Squad 2 büyük ihtimal 2019 Haziran için planlanıyor. Gotham City Sirens ise 2020 Sevgililer Günü sinemalarda olacak.
-WB, Batgirl’ü 2019 Eylülde çıkartmayı planlıyor. Joker filmde bir flashback ile gözükecek. Stüdyo bu film ile birlikte Joker’i yıllardır Bat-Family’i zorlayan bir düşman olarak göstermek istiyor.
-Solo Batman filmi 2020 Haziranında çıkarılacak. Matt Reeves, War for Planet of the Apes projesinden sonra bu projeye artık daha çok zaman ayırabiliyor. Reeves, filmin senaryosu da Mark Bomback ile beraber yazacak.
-2020 Eylülünde Green Lantern Corps, 2020 aralığında ise Flashpoint filminin çıkarılması planlanıyor. Justice League 2 ise 2021 de çıkarılması planlanan projeler arasında.
-WB, Justice League 2’nin Thanos dan oldukça uzak bir tarihte çıkmasını ama çıktığında da Darkseid ile birlikte geniş bir karakter portfolyösüyle öne çıkmasını istiyor.
-Wonder Woman 2 ilk filmin aksine bir savaş filmi olmayacak ve filmin ana kötüsü de kadın bir karakter olacak.
-Superman’in bir sonraki solo filmi 2021 de çıkarılacak ama kendisi bizzat Shazam filminde de görünecek. Shazam filminde Superman’in Billy Batson’a bir nevi mentor rolünde eşlik etmesi isteniyor.
-Geoff Johns, Flashpoint filminin Robert Zemeckis’in çekmesini istiyor hatta ona bu konuda materyaller de göndermiş. Ayrıca film Barry’e odaklanacak ama tüm Birlik üyelerini de barındıracak.

Çeviri: Durukan Ilkhan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir