DC Film Sektörünü Utandıran Aktörler!

Tabii DC film evreni zamanında “bu kadar” iyi değildi,  bu gözler neler gördü… Listeyi, tamamiyle OBJEKTİF DEĞİL, çizgi roman karakterinin yansıtılışına ve bir yandan oyuncuya göre yaptık… işte izlerken hayallerimizi yıkan oyuncular!

 

Ryan Reynolds

200 milyon bütçe, bir Martin Campbell ve kötü CGI ile neler yapılır? Cevapayalım, Green Lantern! Şimdi açık olmak lazım, filmdeki her karakter o kadar kötü değildi, özellikle açıkcası Carol Ferris’i fazlasıyla sevmiştim. Ama… bu başrole yapılır mı? Hal Jordan olarak Ryan hepimiz için çok büyük bir hayal kırıklığı oldu kabul etmek gerek. Oyunculuk, karakterin getirildiği hal. Biliyorsunuz ki  şu sıralar kendisi Deadpool karakterini canlandırıyor ve gerçekten harika ötesi.

Jared Leto

Tamam anladık, Jared emo (Thirty Seconds to Mars dinlemeyen “bu kız ne diyor?” diyecek), ama karakter de emo olmak zorunda mıydı? Canlandırmaya 10 üzerinden bir 8 veririz, ama Joker’ı bir katilden çok, tüm genç kızlarımızın hayalini süsleyecek bir badboy-daddy ve sokak köşelerinde racon kesen mafya babası tipi yapmak nedir? Ayrıca, asıl ŞAHSEN benim sinirimi bozan durum ise, Harley’i kurtarmak için bunca zahmete girmesi… sözler kifayetsiz. Keşke David Ayer abimiz bu kadar önem vermeseydi onların ilişkisine.

Jesse Eisenberg

İşte, karşınızda “aradığımız”(!) Joker! Batman v Superman filminin kuşkusuz Martha sahnesini bile geçip en kötü şeyi olan Lex Luthor.  Tamam tamamiyle iğrenç değildi, ama %80 kesinlikle öyleydi, o aradığımız kötülüğü, caniliği, ciddiliği ve sakinliği, zekililiği bulamadık. Karşımızda bir deli vardı, tek şey istiyordu ve o da ölümdü. Böyle canlandırılmaması gerekiyordu. Umarım önümüzdeki filmlerde (özellikle hapishane sahnesinden sonra) daha iyi bir Lex görebiliriz. Yavaştan takımı da geliyorken…

Halle Berry

İspanyol paça ve parmak ucu açık giyen bir Catwoman? Tabii kostümde saymakla bitmez hata var ama bunları da öyle bir örnek olarak koyalım. Koy arkasına 2009ların rap müziğini, bir Ice Cube klibinde oynasın. Orjin ve karakterin yanlış yansıtılması gibi ayrıca film de sanki çok baştan sağmış gibiydi, yapsak da bitse zaten kadına seksi  kıyafetler giydirdik tutar bu film der gibi. Selina’ın kökenini de göstermeye çalışılırken bizi de ırkçı etti. Ayrıca eklemeden edemeyeceğim, tabii ki o döneme göre bu çok normal gelebilir, ama Selina’nın binaların üzerinden fırlayıp tırmandığı kısımlarda bir an Bir Kadın Çizeceksin klibi aklıma geldi, grafikler…


Arnold Schwarzenegger

Nerede bizim o zekasına ve trajik-romantik geçmişine hayran kaldığımız adam? Nerede? Batman ve Robin filmi zaten başlı başına bir çöptü, ama belki kötü-kahramanlar olayı azıcık iyileştirebilirdi. Biliyorsunuz ki bazen onlar daha havalılar 🙂  Karakterin sanki kahkahalar atıp orayı burayı dondurmaktan başka hiç bir amacı yok gibiydi. Ben bunu sevmiyorum, her kötü-kahramana filmde mutlaka Joker’dan bir şeyler katıyorlar, alakası olmasa bile.

Alicia Silverstone

Karaktere neredeyse hiç emek vermeyen oyuncuların listesinde ilk 10’a girer kesinlikle, tamam, Batman ve Robin kötü, eski, bütçesiz bir film ama hiç mi bir dövüş, herhangi bir şey çalışılmamış? Özellikle Ivy ile olan dövüş sahnesinde, birbirleriyle iki küçük kız çocukları gibi itişseler daha iyi bir dövüş sahnesi yaratırdı. Alicia lütfen, bize Yvonne Craig objektif olarak daha iyiydi dedirttirme.

Keanu Reeves

“Kim umursar karakterin asıl işleyişini? Orjini cinli minli, korkutucu bir şeyler çıkarır sonunda da onu kahraman yaparız! Şimdi, biri bana bu adam için güzel silahlar hazırlasın.”  John Constantine’i sevmeyen yoktur sanırım, karakterin de asıl sevilme amacının ilişkin olduğu şeylerle birlikte sarkastik yapısı olduğunu biliyoruz. DC de sarkastiklik konusunda en usta adamlardan biri, havalı, ilgi çekici, trajik geçmişi, ve büyük ihtimal şu anı ve geleceği var. Ama Keanu’un filminde, sigara, check! Büyüler ve ölü ruhlar, check! Gayet ciddi, gereğinden egolu/bazen gereğinden egosuz Constantine, check! Yani, demek istediğim, Constantine’in çoğu zaman sarkastik ve komik yapısından ötürü tartışmaları kazandığını da biliyoruz, “bu neden böyle oldu ya…” dedirttirmiyor değil karakter, ama itiraf edelim ki film güzeldi, ayrıca hikayesi. Matt ile Keanu’yu kıyaslayınca sadece “Keanu’cum giderken kapıyı kapat da bizim Matt’in peşindeki cinler girmesin” demek kalıyor.

Robert Swenson

Sanırım yönetmenler bir güreşçiyi oynatarak istediklerini alamamış, bir de Bane’i sanki Hulk gibi oynatmış, Tom’un Bane’i çıkmasaydı büyük ihtimal bu görüntüyü unutamazdık ki bu biz geekler için büyük trajedi… Bane, güçlü, sinirli, kontrolsüz tamam ama bir o kadar da akıllı ve zeki. Strateji uzmanı ayrıca ÖĞĞĞHHH diye bağırıp orayı burayı parçalayıp, bir de Poison Ivy’nin arkasına saklanacağına, kendi düşüncesi, fikri ve özgürlüğü var. Burada onu sadece bir av köpeği olarak gördük diyebiliriz.

Kate Bosworth

Lois’i genç, egolu, kendini cesur göstermeye çalışıp bir yandan da tırsan bir karakter olarak göstermek çok büyük bir hataydı Superman Retruns  için, ayrıca onu böyle erkenden bir anne yapmak, ve tüm konuyu onun ailesi tarafından çevreleyip “arada bir de şu Superman’i bir kesem” modunda olması da ayrıca çoğu izleyicilerin hiç hoşuna gitmedi.

Aslında daha çok kişiyi bu listeye eklemek lazım ama listemizi şimdilik bu kadar kişi ile kısa tutalım 🙂

2 thoughts on “DC Film Sektörünü Utandıran Aktörler!

  1. Bir George Clooney beklerdim listede başta. Belki diğerleri kadar değil ama o oynarken Batman’i izlemek zordu benim için.

  2. Bir George Clooney beklerdim listede başta. Belki diğerleri kadar değil ama o oynarken Batman’i izlemek zordu benim için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir