DC Evrenindeki En Ölümcül 7 Suikastçi !

Ya sadece çıplak elleriyle ya bıçakla ya da silahla. Ne olursa olsun bu 7 kişi her türlü oldukça ölümcül ve çok tehlikeli. DC Evrenindeki süper kahramanlarımıza ecel terleri döktürmüş olmalarıyla birlikte bazıları da bazen kahramanların yanına yer alabiliyor. Bu suikastçiler baya garip yahu, hemde baya. Neyse listemize geçelim;

7- Cassandra Cain

David Cain (o da suikastçi) ve Lady Shiva’nın kızı olan Cassandra, uzman bir katil olarak yetiştirildi. Hiç bir şekilde yakın bir şekilde insanlarla ilişki kurması öğretilmedi, sadece nasıl dövüşeceğini biliyordu. Bilinen ilk öldürüşü 8 yaşındayken, babası onu gizlice kaydederken bir iş adamını öldürdü.

Eninde sonunda, Cain aydınlık tarafa geçti ve No Man’s Land story arc’ında Bat-Universe’de Bat-Girl kimliğini üstlendi. Kendine ait çizgi roman serisi olan ilk Bat-Girl olarak, Cain öyle bir sert dövüşçü ki Batman onun kendisini dövüş konusunda geçebileceğini düşünmüştür. Halen iletişim kurmada sıkıntı yaşıyor, çılgınca olan güçlerini iyilik için kullanıyor, ailesi gibi öldürerek onların yolundan gitmemeye çalışıyor.

6- Merlyn

Green Arrow kendisini gelmiş geçmiş en iyi okçu olarak düşünebilir ancak baş düşmanı Merlyn onu belki geçebilir. Yanı sıra, eski DC canon’una göre, Oliver ilk başta Büyücü Merlyn’den esinlennmişti. Eninde sonunda, kimliğini bir tarafa bıraktı ve Suikastçiler Birliğine katıldı, dünyadaki en iyi kiralık katillerden biri oldu.

5-Bane

Herkes Bat’i kıramaz ama Bane, bir çok kez bunu kendisinin yapabileceğini kanıtladı. Dünyadaki en güçlü suikastçilerden biri olan Bane, aynı zamanda avını nasıl tuzağa düşürebileceğini bilen bir dahi. Joker ve Riddler gibi onu yolundan çevirebilecek kadar büyük bir egosu yok, Bane hedefine odaklanır ve amacına ulaşır.

4- Talon

Baykuşlar Divanı, Gotham kurulduğundan itibaren onu izleyen antik ve gizli bir organizasyondur ve Talon ise onun en büyük silahı. Divandaki birkaç kişiye verilen ünvanın şuanki taşıyıcısı Calvin Rose, onların en iyi dövüşçüsü olarak kabul ediliyor. 8 yaşındayken kurul tarafından seçilen Rose, divanın en iyi silahı olması için hayatı boyunca eğitim gördü. Kendisine kötüleri öldürdüğü söylenerek beyni yıkandı ancak tek yaptığı şey divanın Gotham’a taktığı kancayı güçlendirmekti.

Rose, çıkış hikayesinde Nightwingi indirimiş, Batman’i de neredeyse öldürüyordu. Dick Grayson gibi akrobasi konusunda uzman yetiştirildi. Divandan ayrılarak kendine yasadışı suçlarla savaşma yolu çizdi ancak kendisi henüz Rebirth’te gözükmedi.

3- Deadshot

Dünyadaki en iyi nişancı olan Floyd Lawton, bunu etrafta göstermeyi çok sever. Lawton’un ilk hedefi babasıydı ancak ıskalayarak kardeşini öldürdü, gençliğinde tek değer verdiği insanı. Ondan sonra, birdaha asla ıskalamamaya yemin etti ve kendisine göre bu sözü tuttu. 1950’deki tanıştırılmasına göre kendisinin alet ve edavatları oldukça teknolojikleşti. Kendisi bazen bileğine sabitlenmiş bir silah ve bir optik yakınlaştırıcı kullanıyor.

2- Lady Shiva

Neredeyse DC Evreninin en iyi teke tek dövüşçüsü olan Lady Shiva, kasabasını korumak için savaşçı olarak yetiştirilmiş birisi. Adrenalin bağımlısı olan uzman dövüşçü, eninde sonunda bir asker olarak çalışmaya başladı ve yeni bulduğu tutkusuyla kendini geliştirmeye başladı. Geçmişte kahramanların dünyasına düştüğü zaman, Batman ve Tim Drake’in eğitimine bile yardım etti, kendi suikastçi köklerine her zaman geri döner.

1- Deathstroke

Ne yani? Ondan başka birini mi bekliyordunuz? Şimdilerde beyaz ekrandaki büyük gösterisine hazırlanan Deathstroke, DC Evrenindeki en ölümcül katil. Beyninin %90’ını kullanabilen Slade Wilson’ın inanılmaz taktiksel yetenekleri var. Sınırlı iyileşme faktörü olan ve tek başına Justice League’i indirip kaçabilecek kadar dövüş stili bilen biri. Yumruğunu, silahlarını veyahutta kılıcını kullansa da farketmez, Deathstroke her türlü kendisinin neden en iyi suikastçi olduğunu hatırlatabilecek birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir