DC Evrenindeki En Güçlü 5 Eşya

DC evreninde bir çok mistik ve uzaylı yapımı eşyalar var.  Bunların bazıları kötülerin elindeyken bazıları iyilik için kullanılıyor. Bunlardan en güçlü 5 tanesini toparladım. Bonuslarla kaç olur bilemiyorum 🙂5. Mobius Chair

The Mobius Chair Anti Monitör tarafından yapılmıştır. Yapma amacı tüm sorularına cevap olsun istemesidir. Daha sonra Metron’a geçen sandalye Darkseid War sırasında Batman’e geçmiştir.

The Mobius Chair zaman ve uzay içerisinde ışınlanabiliyor. Bunun yanında başka boyutlara da geçebiliyor. İçinde ki yaşam kiti sayesinde kullanıcıyı her şartta hayatta tutabilir.

Batman nasıl oturdu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

4. Mother Box

mother box ile ilgili görsel sonucu

New Genesis tanrıları tarafından yaratılmıştır. The Source denilen DC evreninde ki tüm enerjiyi sağlayan şeye bağlıdır. Kendi zihinlerine sahiptirler.3.Helmet of Fate

Nabu tarafından yaratılan ve Dr. Fate’in kullandığı kasktır.Black Alice’e göre yapılan en güçlü mistik eşyadır. Bu sayede Dr. Fate evrenin en güçlü büyücüsü olmuştur.

2. Güç Yüzükleri Özellikle Beyaz Fenerler

white lantern ile ilgili görsel sonucu

Yüzükler ile alakalı ayrı bir yazı yazacağım. Ama bu yüzüklerden en güçlüsü Beyaz olan. İlk Blacklest Night #7’de ortaya çıkan yüzük The Entity’nin gücünden yapılmadır. Yüzüğü özel yapan şey tüm duyguların toplamı kadar güçlüdür. Yani yüzük hem sarı hem yeşil hem kırmızı hem turuncu ve diğerlerinin toplamından da güçlüdür.1.The Miracle Machine 

the miracle machine dc ile ilgili görsel sonucu

The Miracle Machine güçlerinin sınırı belli olmayan, tahmin edilemeyen bir makinedir. Herhangi bir canlının düşüncesini ve hayalini gerçeğe dönüştürebilen bir alettir. Brainac 5 defa evreni yok etmek için kullanmaya çalışıp başaramamışır. Legion of Superheroes’un sığınağında kilitlidir.

Bonus

Amazo

Amazo Profosör Ivo tarafından yapıldı. Karşısındakinin gücünü absorbe edip ona karşı kullanabiliyor.Nth Metali

Bu metal yer çekimine karşı gelebiliyor bu sayede giyen kişi uçabiliyor. Bunun yanında bu metal büyü gücüne sahip. Kullanan kişiyi iyileştirilebiliyor, hatta ölümden döndürdüğu söylenir. Bazı serilerde Simbiyotik özelliği de gösteriyor. Ayrıca DC’nin Metal serisinde baş aktör bu nth. O konular çok karışık suan girersem bu yazı uzarda uzar.

Bize destek vermek için reklamlara tıklayabilirsiniz!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir